Detekcia GSM vyzvanania LEDkou

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pole »

Michal22: Som si to prave postavil podla teba, antena podobnej velkosti (skusal som aj vacsiu) ale neslo mi to :(
No diodu som pouzil shotkyho velku zo zdroja ATX to molo jedine s nizkym prah. napatim mensim ako pri kremikovej diode. ODmeral som 0,1V to by malo ist nie? NEtusiom preco mi to nejde. SKusal si antenu aj "roztahovat" pripadne iny kondenzator je to moc citlive?
LED diodu mam taku vysokosvietivu aj obycajnu daku staru teslu a nic

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#17 Příspěvek od Eleman »

Problém budeš mít v té diodě, musí to být detekční, nejlépe hrotová Ge, nebo schottky typu BAT nebo BAS.
Ne výkonová ze zdroje.
Naposledy upravil(a) Eleman dne 09 lis 2012, 20:34, celkem upraveno 2 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pole »

NEbliklo mi to ani ked som cely telefon v miste anteny omotal asi 20zavitmi dratu. :(

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

zkousel jsem i 220nF,vizualne to blikalo stejne.na osciloskopu se prubeh zmenil viditelne,ale vykon zustal asi stejny. Tu diodu dej fakt germaniovou hrotovou,jinak to nefungovalo.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#20 Příspěvek od ok1hga »

Naposledy upravil(a) ok1hga dne 10 lis 2012, 01:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

10 godov tamu nazad :wink: na telefon v kabelce prd platné. Bude to chtít něco inteligentního s baterií.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#22 Příspěvek od monterjirka »

Michal22 píše:...
Čili aby to trochu (informačně) fungovalo, nemělo by to být vázáno na určitou frekvenci
Jenže je tu druhý problém - jakmile to přestane být frekvenčně závislé, bude to reagovat i na signály např. 433MHz nebo na WiFi (a že tahle pásma jsou zapráskána signály všeho možného snad nemusím popisovat...)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#23 Příspěvek od Eleman »

Počkej, počkej, ty taháš v kabelce Wifi AP nebo vysílač 433MHz s výkonem až 1, nebo 2 W? To udělátko reaguje na vysílání mobilu , ne na signál BTS apod. A v okolí MT při komunikaci (a zejména těsně před vyzváněním, příjmem SMS) je elmag pole docela silné.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

WiFi, BT, GPS a pod. má snad dneska každý běžný frikulínský mobil. :roll:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli to chceš pasivně, tak musíš udělat něco na principu RFID - napřed nabíjet kondenzátor na určité napětí a pak teprv vybít přes vysokosvítivou (!) ledku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#26 Příspěvek od Eleman »

Andrea píše:WiFi, BT, GPS a pod. má snad dneska každý běžný frikulínský mobil. :roll:
Chtěl jsem tím jen říct, že ten indikátor nemá dostatečnou citlivost k tomu, aby mohl reagovat na jiný signál než GSM od MT u kterého je umístěn. A to ani na WiFi a BT toho telefonu, protože tato komunikace je výkonově mnohem níž. A GPS je jenom přijímač.
Samozřejmě může dojít k falešné indikaci při přenosu služeb sítě, nebo přehlášení k jiné BTS. Případě přiblížení jiného MT (tisknoucí se přítel, kterému právě přišla SMS :D ) atd.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#27 Příspěvek od pole »

JE mi jasne ze to nebude uplne spolahlive a okrem prichadzajuceho hovoru a SMS to bude hlasit aj prihlasenie k BTS a podobne ale to uz je dan za jednoduchost zariadenia.

Ostatne signaly WIFI, Blue tooth a podobne su vykonovo na nizsej urovni. PRipadne by som to mohol riesit 2 ma detektormi jeden vyladeny na 900 druhy 1800MHz.

NAhodou nema niekdo doma blikajuci "odkadac" na mobil a neskopcil by mi z toho schemu elektroniky pripadne neposkytol na skopcenie dakujem.

Chcel by som vediet ako to bolo detekovane tam.


Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#29 Příspěvek od monterjirka »

To zapojení z posledního odkazu (Pandatron) je problematické, bude fungovat v podstatě jen díky "nekvalitě" diody, pokud použijenme kvalitní diodu, nabije se kondenzátor na špičkové napětí a diodu zůstane uzavřená.
Lépe to chodí když se tam doplní odpor na "zem" nebo druhá dioda (zdvojovač napětí)

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“