1N4007 - chlazení

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Vogon píše:
hosab píše:Polovodiče GA,KA,NU70,OC,GC,KC,KF,MAA..mají železné zlacené nebo cínované vývody.BYT56 nebo BU508 jsou také z Fe a také slouží.
Nejsou železné, je to nějaká slitina, která kompenzuje teplotní roztažnost skleněného zátavu.
Jméno jsem zapomněl.
INVAR
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#32 Příspěvek od ok1hga »

Vogon píše:
hosab píše:Polovodiče GA,KA,NU70,OC,GC,KC,KF,MAA..mají železné zlacené nebo cínované vývody.BYT56 nebo BU508 jsou také z Fe a také slouží.
Nejsou železné, je to nějaká slitina, která kompenzuje teplotní roztažnost skleněného zátavu.
Jméno jsem zapomněl.
nebo KOVAR . . .

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#33 Příspěvek od hosab »

To jsem nevěděl,že to není obyč Fe.30 let si lámu hlavu proč tehdy NSky vyrobené v Tesle Kolín po dvou ročním skladování na poli před budoucí automobilkou v Trnavě se po uvedení do provozu nerozchodily.Z vytažené karty s kterou se kleplo o dlaň vypadaly snad všechny KC a KFYčka.V podstatě se muselo vyměnit více než polovina polovodičů.Včetně švábů.Nakonec se povedlo.Tehdy údajně zavedli bezoplachovou technologii plošáků.Že by?Zlacené vývody se lámaly jako ze skla a to by železo asi opravdu neumělo.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#34 Příspěvek od danhard »

Tohle naopak dělal oplachový kyselý fluxer po špatném mytí.
Ono je to lepší osprchovat horkou vodou z vodovodu, než koupat 1000 desek v jedné lázni "destilované vody" :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

O těch deskách pájených pod kyselým fluxem se dá vyslechnout po ko*ot legend a příběhů. Ale i já jsem se s takovou deskou setkal - vyhozených několik desek z NC mašiny mne jako kluka přitáhlo s úmyslem "ulovit trofejní industrial díly". Jak jsem byl zklamaný, když jsem místo tranzistorů našel jen trojice zbytků nožiček užraných těsně nad materiálem desky si dnešní mládež neumí představit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hosab
Příspěvky: 226
Registrován: 25 lis 2009, 01:00

#36 Příspěvek od hosab »

Na destilovanou vodu je nutno někdy pohlížet stejně jako na kyselinu.Umí z mědi udělat hlínu která pokud se nerozpadne tak se bez problému může krájet nožem.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#37 Příspěvek od PavelFF »

Znovu jsem zvednul laťku. Zatížení proudem 4A v trvání asi 7 minut nezpůsobilo zničení žádné diody. Mohutné chlazení pomocí krokodýlků je vidět z obrázků stejně jako proud (1+3)A.
Samozřejmě bych už tyto načaté testovací kusy nedal do žádné konstrukce ale přetížení je to slušné.
Přílohy
Diody 1N4000 při 4A.jpg
(94.1 KiB) Staženo 49 x
Diody 1N4000 a chlazení LQ.jpg
(66.86 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od zdenoeddie »

Skus im pustit nominalnych 1A, ale prekroc menovite napatie ;)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#39 Příspěvek od Eleman »

8O Nechápu :roll:. Jak to chceš udělat? Co je to jmenovité napětí diody?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#40 Příspěvek od ok1hga »

v závěrném směru ?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#41 Příspěvek od Eleman »

Tak v závěrném směru to ta dioda při závěrném proudu 1A logicky přežít nemůže, protože pokud dojde k průrazu při Ur=1000V, bude na ní výkon 1kW 8O .
Ale chápu, že to zdenoeddie myslel dobře, jen to blbě napsal. Myslel tedy odolnost vůči namáhání napětím v závěrném směru.
Podle zkušeností, některé kusy možná sotva dosahují katalogové hodnoty Urmax.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

To sa doma dost blbo skusa. Podla datasheetu je to 1000V a vydrzi to urcite viac.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Panda38 »

Tak vytáhnout oblouk z vn trafa CRT monitoru a k měření předřadník z vn odporů co tu někdo nabízel. :twisted:

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od zdenoeddie »

Myslel som v zavernom smere, zle som to napisal. :oops:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od AmarokCZ »

Eleman píše:Podle zkušeností, některé kusy možná sotva dosahují katalogové hodnoty Urmax.
Co znamená "možná sotva"? (snad že jsi to slyšel v hospodě?) 1N400x jsou tříděné diody, takže u 1N4007 je těch 1000V zaručených.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Odpovědět

Zpět na „Součástky“