THOMSON 21MH182

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

žarovka v obvodu

#16 Příspěvek od bumbo »

Mě se to pravě stalo,že mi odkouřil spínák,když jsem měl žárovku místo pojistky.Jen jsem to připojil k síti,a byl v háji.Když ji zapojim tak,jak jsem popsal,tak se žárovka rozsvítí a můžu na zdroji měřit co kde je.

89.176.2.100

#17 Příspěvek od 89.176.2.100 »

Máš tam nejspíš v øiti ZD , která chrání (G) výkon. fetu. Dává se tam kol. 12V max. cca 18V . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Kaca »

Vyměnil jsem všechny tranzistroy ve zdroji vyměnil jsem i všechny ZD. Za pomoci DjRixe jsem prisel na hlavni zavadu IP050, TL431. Hrozně moc mu děkuji a televize chodí. Prvni co se stalo odešel při přepětí zvuk TDA 7263. Prý je strašně háklivý na přepětí. Nevím jestli nesel nahradit nejakym mene nachylnym koncakem i za cenu slabsiho zvuku. DjRix jeste se ti ozvu zatim moc dekuji Kaca

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od gumickar »

Kaca píše:Vyměnil jsem všechny tranzistroy ve zdroji vyměnil jsem i všechny ZD. Za pomoci DjRixe jsem prisel na hlavni zavadu IP050, TL431. Hrozně moc mu děkuji a televize chodí. Prvni co se stalo odešel při přepětí zvuk TDA 7263. Prý je strašně háklivý na přepětí. Nevím jestli nesel nahradit nejakym mene nachylnym koncakem i za cenu slabsiho zvuku. DjRix jeste se ti ozvu zatim moc dekuji Kaca
Sem se vrátil z dovči a čučím. Ve zdroji máš tři malé tranzistory, pokud jeden vyměníš a dva ne, máš šanci 50% že se ti to za měsíc vrátí znova. Abych pravdu řekl, tak nevím proč, ale zkušenosti takové jsou.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Kaca »

Televize sice bezi ale jde naladit pouze jeden jeden program ostatni programy se pri ladeni projevuji tak jako kdyby byl slaby signal. To znamena za zrni a ladeni pokracuje dal potreboval bych poradit jeste s timto probelmem dekuji

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#21 Příspěvek od miroja »

Tu je tolko moznosti (KV, OMF, AVC..), ze bez dalsieho upresnenia Ti asi tazko poradit :cry:
Zmeral si napatia na KV? Ak ano, sem s nimi. Ktore kanale idu dobre a ktore zle?... Ved nebud taky skupy na popis problemu a vysledky Tvojich merani. :wink:

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od gumickar »

Překontroluj RR008 a CV006 jsou to SMD u procesoru

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Kaca »

Na KV jsou všechny napětí OK ladění funguje ale všechno tak jako by byl strašně slabý signál. Teď jsem otevřel KV a zjistil jsem že kolem anténního vstupu je černo pravděpodobně od blesku. Takže sháním nový nebo funkční (použitý) KV do této televize nebo vhodný ekvivalent. Typ KV v televizi je CTF5560 ale ve schématu je CTF5511. Takže by možná mohl někdo něco mít. Jiank ho mají tady: http://www.ame.cz/index.php?param=ukaz& ... ik&lev=378 čtvrtý a pátý od spodu. Asi za 321.50Kč plus poštovné a balné (110Kč). Já jsem od Plzně takže to mám poěrně z ruky ale když nic neseženu koupím ho. Děkuji kaca

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od DjRix »

RR008 vede od infráku signál do procáku,CV006 je na co??
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od gumickar »

DjRix píše:RR008 vede od infráku signál do procáku,CV006 je na co??
Synchronizace.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

Na co?

#26 Příspěvek od kozoka »

Fazová smyčka

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Kaca »

Televize už chodí. Dal jsem tam ještě tuner CTF 5510 a nový zvukový koncák. Ještě jednou děkuji Kaca

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Kaca »

Potřeboval bych prosím ještě poradit čím mohu zůžit obraz horizontálně. Televize totiž není vybavená žádným trimrem. Podle servisní dokumentace jde seřídit vše kromě tohoto rozměru. Děkuji Kaca

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od gumickar »

jedině v SM

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od DjRix »

Hehe,jenže v SM položka na nastavení hor. rozměru jaxi není. A není o ní zmínka ani v servis manuálu.
Klídek chlapi,to je nulák...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“