Kuchyňský skříňový robot UKS

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#31 Příspěvek od Quest »

Vyřešeno, viz edit výše :cry:

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Mourek »

přemýšlel jsem tam nalepit voděodolný šmirgl, ale nevím jak.Chemoprén by asi držel, ale zase do žrádla....?

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#33 Příspěvek od Quest »

Chemoprénem jsem kdysi slepil konvičku a po několika dnech s vodou, to povolilo. A navíc ta chemie versus potraviny je problém.
Já se zabývám myšlenkou udělat válcovou vložku ze slabého nerezu, ale jak doma vyrobit struhadlový dezén. Snad by to šlo úzkým ostrým körnerem jednu po druhé.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#34 Příspěvek od pospisjak »

Tak přidávám další typ do sbírky, je to náš UKS typ E 23 - přenosný, tvar bochníku chleba s vrchním vývodem, na ten se nasazuje bajonetem pravoúhlý převod na pomaloběžné příslušenství s vodorovnou osou. To se taky využívá nejvíc - struhadla (strouhanka, zelenina), mlýnky (maso, mák), a hlavně odšťavňovač s kónickým šnekem a válcovým sítkem okolo. Sítka máme tři hrubosti, ale to nejčastěj používané na rybíz rezne, hlavně zevnitř. Je to z plechu a nejspíš pocínované a jak se to šoupe o šnek a hmotu + kyselá šťáva udělají svoje.
Proto bych chtěl sítka, šnek a nějaké další drobnosti nechat pokovit (pocínovat, pozinkovat ? , pochromovat) tak, aby si to rozumělo s potravinama, nebylo to extra drahé a vydrželo to lehký otěr. Máte s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#35 Příspěvek od kejki »

S tím pocínováním jsem zatím jen studoval pocínovací pastu, pak se dá koupit cín k pájení bez olova.
Příslušenství UKS 27, též ETA Mira a skříňový stolek, tuším UKS 29
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
UKS 27
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#36 Příspěvek od kejki »

Existuje varianta loupače brambor s nerez vložkou, jako má eta 022. Právě spatřena na aukru.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#37 Příspěvek od mcmlxxx »

Já mám doma UKS Super Robot a je k němu škrabka na brambory. Vypadá to jako by tam byl nalepený korund. Teď sem něco podobného viděl udělaného jako fasáda na budově - drobné ostré krystaly spojené nějakým epoxy. Zřejmě se to dá koupit normálně v plastovém kýblu, ale nevím jak se to jmenuje.

Uživatelský avatar
f000
Příspěvky: 14
Registrován: 28 bře 2012, 02:00

#38 Příspěvek od f000 »

Rád bych příznivce robotů UKS pozval do mého nového tématu věnovanému podobnému robotu Zbrojovka ZU1 v sekci historických elektropřístrojů: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=50680

Uživatelský avatar
andulka
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2012, 01:00

#39 Příspěvek od andulka »

Mám škrabač brambor k robotu UKS 027 vůbec nepoužívaný.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#40 Příspěvek od mcmlxxx »

já sem ten svůj škrabač repasoval - jmenuje se to marmolit , stačilo toho velice malé množství v tenké vrstvě, dostal sem to od chlapů co dělali fasádu, měli toho plnej kýbl.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#41 Příspěvek od tatramacek »

Dobrý večer. Nechci zakládat new topic, tak píši sem. Sehnal jsem ETA Varmix. Motorová jednotka je klasika z Ety Mira, mám k němu dvě převodovky a spoustu příslušenství. Otázka zní. Čím renovovat hliníkové části příslušenství a čím namazat kolečka převodovky ? Dekuji.
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
kmochaczech
Příspěvky: 1
Registrován: 05 bře 2018, 01:00

#42 Příspěvek od kmochaczech »

Dobrý den,
já bych se s prosbou o informace ohledně správného oservisování robotu připojil, snažím se rozběhat starý UKS TE28 (je tam rotační jednotka 020, dvojvařič + pečenka) po babi a dědovi, za každé info jak se postarat o tento skvost budu všem moc vděčný.
+ Řeším ještě opravu dvojplotýnky, která je součástí tohoto stolního přístroje. Jeden drátek vedoucí do topné spirály je vypadlý. Netušíte prosím jak to opravit, resp. upevnit jej ke spirále tak aby byla funkční? Zkoušel jsem to okolo oškrábat a vypadá to jako by to bylo ze skelné vaty či co to je za materiál ....
Děkuji Vám za jakékoliv info.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#43 Příspěvek od tatramacek »

Pošlete mi na Vás email do soukromé zprávy ;-)
Já jej repasoval ;-)
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#44 Příspěvek od tatramacek »

Cawte.
Měl by někdo zájem o příslušenství k těmto starým strojkům pasujícím na starou kovovou převodovku ?
Mlýnek na mák, na maso, hnětací hák, šlehací metly, mísa atd...
Nafotil bych a hodil třeba na sbazar a link dal sem.
Vše je používáno ve spojení s motorem ETA Mira.
Ten si nechávám, prodávám jen příslušenství pokud možno vcelku.
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#45 Příspěvek od stefan31 »

Zdravím, chcem sa spýta￾, èí je možné brúsi￾ (naostri￾) pevný a otoèný mlecí kameò do UKS 027 - nadstavec E257,6 a ak áno, tak kde, alebo kto by to vedel.

Stefan31

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“