Vánoční neexistující slevy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Ve výprodeji je zboží za reálnou tržní cenu danou nabídkou a poptávkou - kdyby bylo požadováno víc, kupovali by to jen snobi, kterým se nejedná o užitný vlastnosti, ale o "stajl".

Neboli přesně ti, na který je zacílená předsváteční nadsazená cena - ve stylu "Kupte si styl XYZ hned teď a buďte TRENDY (eventuálně IN nebo případně další nepřeložitelný anglický citoslovce)".

Koupíš, měsíc honíš vodu jakou nemáš módní kreaci a pak zjistíš, že po ulicích chodí dalších několik desítek lidí ve stejným ohozu, ale nakoupeným ve výprodeji, kterým si obchodník uvolnil kapacitu skladu/prodejny pro navezení novější kolekce zboží - samozřejmě zase notně cenově nadsazený.

Co na tom, že při výprodeji prodával de facto "za nákupku" - těch několik pitomců, co je předtím nalákal na "novinku" i přes původní přemrštěnou cenu, mu bohatě celou dodávku zaplatilo...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Nebuď Karle naiva , za nákupku neprodá v podstatě nikdo .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

Andrea píše: Chodím do Tesca, protože to mám nejblíž. Ale byla jsem i v Kaufáči a tam sice bylo něco levné, ale na jiných věcech si to vynahradili a něco tam vůbec nemají.
Možná existují nějaké lokální kartelové dohody na ceně běžného spotřebního koše, jednotlivé ceny se pak už rozhodí, aby to nešlo dokázat, ale ve výsledku utratíš všude stejně.

Já jsem tomuhle vyhlásil válku už dávno, takže třeba brambory z Vysočiny za 5Kč/kg a samozřejmě rovnou metrák, česká půlka prasete přímo od zdroje za cca 60Kč/kg (ty ceny jsou jak na burze, musí se trefit správnej okamžik) , něco na ceně sice spolkne velkej mrazák, ale je ve sklepě a novej, takže těch cca 1500Kč za rok přežiju.

Ti blbci třeba chtějí i za hnusnou tlačenku 100Kč/kg, ať se s tím jdou vycpat.

To samý s kuřecím - naporcuju, zamrazím a pak už jen chodím do sklepa, když mám na něco chuť. Občas trošku zabloudím, hned vedle je totiž uskladněná slivovice či kalvádos.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:...něco na ceně sice spolkne velkej mrazák, ale je ve sklepě a novej, takže těch cca 1500Kč za rok přežiju.

....

To samý s kuřecím - naporcuju, zamrazím a pak už jen chodím do sklepa, když mám na něco chuť....
Tohle je problém pro nás - obyvatele sídlišť = takhle velký mrazáky v paneláku prostě není kam postavit...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Ale kalvados se , Karle , do ketrece vejde . :D

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#36 Příspěvek od janousek »

Viděl jsem v bytě mrazák v ložnici.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#37 Příspěvek od helios »

Známy mal truhlicový mrazák v obývačke. Vraj tam medzi iným zvyšuje tepelnú pohodu. Kompresor bol veľmi tichý, takže nerušil pri sledovaní TV. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#38 Příspěvek od kevin_mitnick »

ZdenekHQ píše: Možná existují nějaké lokální kartelové dohody na ceně běžného spotřebního koše, jednotlivé ceny se pak už rozhodí, aby to nešlo dokázat, ale ve výsledku utratíš všude stejně.
Vsechny hypermarkety slapou podle lety proverenyho vzorce 20-50-30.

20% zbozi je "v akci" za cenu tak o 20-50% nad nakupni cenou hypermarketu

50% zbozi je za prakticky stejnou cenu ve vsech marketech

30% zbozi je vyrazne drazsi nez jinde. Idealne je to zbozi, ktere nejak souvisi se zbozim z prvni skupiny. Treba loni pred vanocemi melo Tesco velice levnou vanocni klobasu, ale zeli a susene houby stali proti Bille skoro dvojnasobek...

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#39 Příspěvek od Brozicek »

Tak mne napadlo, kdybych byl majitelem nějakého kamenného obchodu, tak před něj postavím NoName stánek s rohlíky za 3,50 Kč. V obchodě bych je prodával za 3 Kč a ve skutečnosti by se všude prodávaly třeba za 2,50 Kč.
Kolemjdoucí by kupovali v mém obchodě rohlíky za ty 3 Kč a smáli by se, jak je ten stánkář "blbý". Ani by si neuvědomili, že je stejně okrádám.
Na podobném principu jsou založeny všechny akce a slevy.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vzhledem k tomu, jak je dnešní "obyčejný člověk" duševně přetížený starostmi málem o všechno, dá se oblbnout docela jednoduše, mozek se chová v tomto jako svaly, i když to tak na první pohled nevypadá.

S tím, co v poslední době provádí Kalousek a jak všichni sedli na peníze a neplatí, tak ještě bude veselo. Ten člověk vyloženě likviduje českou ekonomiku, ani stopa optimismu, samý dluhy, utažený opasky, exekuce atd.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#41 Příspěvek od Hydrawerk »

Laserová operace očí se slevou... http://tip.seznam.cz/tip-dne?id=3528
Měli byste odvahu??? Já nikoliv... Viz také film Final destination 5, který jsem neviděl... :coolglema: :coolglema:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#42 Příspěvek od Hill »

Naprosto čerstvý sousedův zážitek:
na základě letáku s platností "2.1. - 8.1.2013 a do vyprodání zásob" nadepsaného třiačtvrtcentimetrovými písmeny "VÝPRODEJ!" mě navštívil soused, ať s ním jedu do Mladé Boleslavi, že si vybral televizi Sharp Aquos LC40LE542E. Sice přímo v tomto letáku to nebylo, ale na další slevy v tom letáku upozorňoval odkaz na internetové stránky. Tam byla ta televize za asi 12700 peněz ražby poctivé.
Asi je vám jasné, o který řetězec šlo, není to tak dávno, co mnozí z nás přísahali, že v jejich prodejnách nás nikdo neuvidí. Odmítnutím účasti jsem ho tedy nepotěšil.
Jenže jemu se do jiné prodejny nechtělo.
Tak tam jel sám a za hodinu byl zpět rozsvícený jak lampa - v prodejně chtěli původní cenu něco málo pod 15 tisíc. A že mu ji nemůžou za inzerovanou cenu prodat, leda by si ji objednal v internetovém obchodu a přijel si pro ni tak za dvě hodiny. Že prý ty ceny platí jen pro internetový obchod, ale oni že jsou obchod kamenný a ten má ceny jiné...v tom komplexu toho kamení tedy moc není ani v jednom obchodě, ale některým že by tam nějaký ten kámen navíc slušel.... No, neuhádal to. Ten prodavač pořád mlel o internetovém obchodě, ačkoli tato podmínka nikde (ani v letáku, ani na internetu) uvedená není.
Tak mu povídám, že si ji mohl nechat rovnou dovézt z Holešovic, přišlo by to levněji, zatím, co on sedl k internetu a tu televizi si objednal a jel zpět do Boleslavi si na ni počkat.
Dočkal se - dostal týž kus, co tam kvůli němu před třemi hodinami kvůli zkoušení vybalili, ale tentokrát ho dostal skutečně už za letákovou cenu. Jen najel zbytečně 60 kilásků navíc a ztratil další dvě hodiny času. Tvrdí, že přesto ještě nejméně tisícovku ušetřil (ale mohl ušetřit přes dvě, kdyby si dal říct)...

A takoví obchodníci si loni dovolili Bastlírnu napadnout kvůli podobnosti názvu domény, že prý my jim kazíme dobré jméno... My? Řekl bych, že ho nikdy neměli a s takovým švindlpřístupem ho ještě dlouho nezískají.
Tak si říkám, že jsem se měl zapřít a jet s ním, on to sice podal značně emotivně, ale tady to nejde napsat, byl by to samý smajlík s přelepenou tlamkou. Třeba bych přímý zážitek vyjádřil květnatěji.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#43 Příspěvek od Hydrawerk »

Ano, při objednání resp. rezervaci přes internet je zboží v Electroworldu o pár stovek levnější... Už jsem toho párkrát využil... Zboží se odnikud nikam nepřeváží, furt trčí v prodejně. Je to trochu absurdní, ale to je celá postmoderní doba, zvykl jsem si.
Výhodný je, že kdybych si zboží nevyzvednul, tak se nic nestane... Prodají ho někomu jinému a nebudou mi nic vyčítat...
Zatím jsem jejich spokojeným zákazníkem, jen škoda, že prodejny mají zásadně na odlehlém konci města.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#44 Příspěvek od Hill »

Hydrawerk píše:...Zboží... ...furt trčí v prodejně. Výhodný je, že kdybych si zboží nevyzvednul, tak se nic nestane... Prodají ho někomu jinému a nebudou mi nic vyčítat...
A nevíš, za kterou z cen takový nevyzvednutý kousek prodají?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#45 Příspěvek od Eleman »

Pravděpodobně za cenu kamenného obchodu (pokud to někdo zase neobjedná přes net).
Mám podobnou zkušenost: Objednal jsem zboží přes net (cena o něco nižší než v obchodě). Přijedu vyzvednout do obchodu a hrnu se k výdejnímu pultu. Tam jsem se dozvěděl, že musím za p(r)odavačem příslušného oddělení. Ten vyndal zboží z regálu (tak jak bych to udělal já při běžném nákupu), já s ním šel ke kase a zaplatil.
Tedy proces úplně stejný jako při běžném nákupu, jen jsem to musel vyzvednout do dvou dnů a bylo to o pár kaček levnější. Že by odměna za získání osobních údajů při registraci v eshopu? Spam od nich zatím nechodí.
Nestěžuju si, vydělal jsem na tom (cesta byla stejně plánována z jiného důvodu).
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“