optoclen 6N137

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alvr
Příspěvky: 288
Registrován: 25 led 2008, 01:00

optoclen 6N137

#1 Příspěvek od alvr »

Zdravim. Jsem se dnes vratil po delsi dobe k nedokoncenemu projektu 200 KHz menice s optronama 6N137 pro galvanicke oddeleni budicu. Jak se na ty budice s odstupem divam, tak se o nich udava, ze to jsou velmi rychle optocleny. Me se to nejak nezda, protoze jsem mel tehdy docela problemy se zpetnym rusenim elektroniky z vykonove casti nekde pres galvanicke oddeleni.
Jak jsem prochazel datasheety, tak mi tento typ neni uplne jasny, protoze se vetsinou v datasheetech udava s dalsimi optocleny u kterych je CMR 5-15KV/us a dalsi hodnoty jasne uvedeny a tento 6N137 vetsinou vycniva z rady a treba ani nema hodnotu CMR uvedenou (nebo u ruznych vyrobcu hodne rozdilnou, napr Vishay ma 100V/us, Agilent neudava, Fairchild udava jen typickou a ne minimalni, atd)?? Nepovedlo se mi treba ani jednoznacne najit, jestli i tento typ obsahuje stinici mrizku. Mate nekdo s timto optoclenem zkusenosti v pouziti ve VF budicich?
Predem diky za diskuzi.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“