Porušují zákony v GME Electronic??

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#16 Příspěvek od frantajetel11 »

Já teda platim kartou všude, kde se dá. A jestli někdo za mnou nemá čas, tak ať si políbí :rit:
A vzhledem k tomu, že naprostá většina obchodníků má marži 50 až XXX %, tak se ze 2% taky neposerou :?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#17 Příspěvek od janousek »

Mnohokrát placení drobnými trvá déle než kartou. To mě vždycky nadzvedne, když musím čekat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Kecáš, nejlepší jsou právě ti, co platí 32 Kč apod. kartou. Z těch si dělá srandu pokladní ještě 10 minut po té co odejdou. :lol:

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#19 Příspěvek od janousek »

Proč bych měl kecat, je to realita. Nemůžu za to, že někteří neumí kartu používat.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#20 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:... 32 Kč apod. kartou. Z těch si dělá srandu pokladní ještě 10 minut po té co odejdou. :lol:
Tak to potom chápu staskovu radost, když někdo před ním platí kartou. Vydržet desetiminutový psychovýlev frustrované kasabáby a neumlátit ji nákupním košíkem, to hraničí s kandidaturou na Nobelovu cenu za mír :lol:
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 08 pro 2012, 10:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

To je úplně mimo mísu, že s kartou zdržuji. V práci máme kartu na docházku, platbu v kantýně + u oběda a ten kdo platí hotově, tak zdržuje.
Chápal bych, jak to bylo kdysi, když se musel podepisovat papír podle podpisového vzoru na kartě. Dnes si kartu sám kartu strčím do terminálu, naťukám PIN, vysunu a odcházím. Pokud má někdo představu, že přehrabováním v drobných je právě on mistr světa, tak ho lituju.
Alfa má při platbě kartou automaticky zboží dražší o 1,2% viz. http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=11A140 .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Tak ono je to stále jen o lidech. V práci používají kartu furt, takže se to už naučili, ale pak přijdou do Tesca nebo Kauflandu a až u pokladny se přehrabují mezi kartama, aby ostatní viděli, že na to mají a potom vytáhnou kartu, dávají ji tam obráceně a nakonec projede slavná transakce na těch 30 nebo 56 Kč. Já toto uznávám jen když tam má nákup víc jak za pětistovku, jinak jsou to jen chudáci, co nemaji kartu, ale karta má je.
Ano, taky mám karty, ale používám je jen pro výběr hotovosti a všude platím hotovými. Ale to je jen moje zvyklost a nikomu to nenutím a taky nikomu u pokladnu nevystavuji, že mám u sebe 2-5 tisíc v hotovosti jak lidi s 3-6 kartama u pokladen.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#23 Příspěvek od tomasjedno »

p32 píše:...pětistovku, jinak jsou to jen chudáci, co nemaji kartu, ale karta má je.
Ano, taky mám karty, ale používám je jen pro výběr hotovosti...
Já zase platím všude, kde to jde, kartou, a bankomat navštívím tak jednou za čtvrt roku. Nevidím důvod, proč bych měl častěji.
Jestli karta má mne nebo já kartu, neřeším. Velitel jsem já :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

Standa99 píše:...Alfa má při platbě kartou automaticky zboží dražší o 1,2%...
To není nic proti rozcvičce, kterou kartou zaplatit třeba EasyJetu. Různé karty - různé poplatky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

tomasjedno píše:Já zase platím všude, kde to jde, kartou, a bankomat navštívím tak jednou za čtvrt roku. Nevidím důvod, proč bych měl častěji.
Jestli karta má mne nebo já kartu, neřeším. Velitel jsem já :lol:
Ale já nikomu nevnucuji svůj názor na používání karty či placení u pokladen. Kartou vybírám hotovost tak 2x do roka (víc to neřeším) a pokud vybírám za práci peníze v hotovosti, tak je jako takové používám i při placení u pokladny.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#26 Příspěvek od jandu »

Aj to je rozdiel, od akej banky a od akého účtu sú tie karty.

Sú banky, ale aj účty (tiež nazývané "produkty"), u ktorých je platba kartou spoplatňovaná, nespoplatňovaná, res. zvýhodňovaná.

Mám účet v banke, kde je výber v hotovosti, príkaz na úhradu, prevod na iný účet a pod. spoplatnený, rovnako ako aj výber z cudzieho bankomatu. Na druhej strane platba kartou je bez poplatku a prevod alebo zadanie príkazu cez internet banking s minimálnym poplatkom. Tak prečo by som sa unúval hľadať bankomat svojej banky, ak platba kartou je výhodnejšia?
Naposledy upravil(a) jandu dne 08 pro 2012, 20:11, celkem upraveno 1 x.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Jo, jakákoliv banka je lepší než mBank. Prostě tam určitě nelezte, mají tam zdarma všechny operace a mohli by nám to při větším návalu klientů zdražit. :lol:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od CZJKP1 »

Nejlepší je jít do GME a vybrat jeden rezistor a zaplatit ho kartou :D

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#29 Příspěvek od fero7 »

CZJKP1 píše:Nejlepší je jít do GME a vybrat jeden rezistor a zaplatit ho kartou :D
Ano, a najlepsie taxikom.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od CZJKP1 »

tak to mě jentak napadlo, když ve vlákně řeší, jak mu vadí když před ním platí nákup 35kč

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“