Windows 7 a internet

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

Windows 7 a internet

#1 Příspěvek od rolis7 »

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Doma mám laptop Asus s nainštalovaným legálnym Windows 7. Pripojenie k internetu mám cez wifi router Airlive duo. Nevyužívam ale wifi pripojenie, všetko mám pekne po sieťových kábloch UTP. Všetko mi bez problémov funguje, len pri ikonke sieťového pripojenia mi svieti malý žltý výkričník. Občas sa stane, že ho tam nemám. Vie mi niekto vysvetliť, čo ten výkričník signalizuje a prípadne ako to opraviť. V položke centrum sietí mi píše " žiadny prístup na internet", ale internet mi, ako som už písal, funguje Ďakujem.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#2 Příspěvek od satam »

Podívej se kolik máš aktivních síťových připojení a ta, která nepoužíváš, zakaž. To by Ti mělo pomoci.

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#3 Příspěvek od The_P »

Tim vykricnikem Windows signalizuji, ze 'funguje' pripojeni na internet.

Ovsem detekuji to tak, ze se zkousi pripojit na jakysi server na internetu (ted si konkretne nevybavuji jeho DNS). Takze to take muze znamenat, ze je pripojeni pomale ci pretizene a/nebo ze je dotycny server zaneprazdnen a/nebo blokovan a podobne. Na funkci to vliv defacto nema, takze pokud internet funguje dobre a ikonka semtam zmizi, neni moc, co by s tim slo/melo se delat myslim ;)

EDIT: Nasel jsem ten postup:
Windows does indeed check a Microsoft site for connectivity, using the Network Connectivity Status Indicator site. There are a few variations of the connection checking process:
  • NCSI performs a DNS lookup on www.msftncsi.com, then requests http://www.msftncsi.com/ncsi.txt. This file is a plain-text file and contains only the text Microsoft NCSI.
  • NCSI sends a DNS lookup request for dns.msftncsi.com. This DNS address should resolve to 131.107.255.255. If the address does not match, then it is assumed that the internet connection is not functioning correctly.
Viz: http://blog.superuser.com/2011/05/16/wi ... awareness/

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

The_P píše:Tim vykricnikem Windows signalizuji, ze 'funguje' pripojeni na internet.
Pleteš se, vykřičník signalizuje, že bylo zjištěno, že internet nefunguje.

Ale pokud internet funguje správně nijak bych to neřešil.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Vykřičník vždy signalizuje problém. V tomto případě s připojením, ale stačí zkontrolovat přepínání wifi/LAN a indikace v NB či PC. A pokud wifi nepoužíváš, tak ho na routru vypni, je to zbytečná spotřeba energie a zahlcování pásma. Zkontroluj si taky síť přes BT.

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#6 Příspěvek od The_P »

Prochy píše:Pleteš se, vykřičník signalizuje, že bylo zjištěno, že internet nefunguje.
Jeden se upise ani nevi jak :wink:

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#7 Příspěvek od rolis7 »

Ďakujem za reakcie, ale pravdu povedať ne som z toho moc múdrejší. Wifinu som vypol, používam len pripojenie po kábloch. To úvodné testovanie pripojenia windovsami sa dá nejako ovplyvniť, alebo zmeniť nastavenie, aby si to testovalo na inej adrese.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Máš to takhle ?
Přílohy
nastaveni.jpg
(154.09 KiB) Staženo 95 x

Uživatelský avatar
rolis7
Příspěvky: 448
Registrován: 31 led 2008, 01:00
Bydliště: Liptov

#9 Příspěvek od rolis7 »

To p32: áno, presne takto to mám nastavené.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“