Acer Aspire 5530G chyba LCD?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

Acer Aspire 5530G chyba LCD?

#1 Příspěvek od JeeL »

Zdravím Vás
Problém je v tom ,že při prvním zapnutí NTB LCD naběhne normálně ,ale po vypnutí a znovuzapnutí třeba po 3hod. už nejde LCD ani podsvit.Po připojení na ext. monitor přes VGA je pokaždé vše v pořádku. Tím bych možná vyločil SW problém. Na druhý den zase někdy LCD naběhne ale jen do druhého vypnutí a zapnutí. Napadlo mě jestli není problém v tom kdy přejde PC do režimu spánku a už nezapne LCD.
Instalován W7 64bit. Zkoušel jsem odpojit HDD vytáhnout baterii a nic...

Acer aspire 5530G 702G32Mi
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Zkus vyhodit HDD a potom teprve zapínat. Měl by se rozsvítit displej a hlásit, že nemá bootovací medium. Pak to zkoušej tak jak do teď, ale bez toho HDD. Jinak to může dělat cokoliv, nějaká prkotina (BIOS, konektor do displeje).

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#3 Příspěvek od JeeL »

Zkoušel jsem bez HDD a DVD ROM a naběhnul i po znovuzapojení HDD ,ale jen do prvního vypnutí a potom nic ,jen na ext monitor přes VGA konektor. Měl jsem NB komplet rozebraný po vyčištění vyfoukání a kontrole kabelu k LCD a invertoru (nenašel jsem viditelný problém-zatím jsem neměřil) jsem ho znovu složil a normálně naběhl. Zjistil jsem ,že funguje bez poruch do té doby než ho vypnu. Potom po zapnutí LCD panel už nenaskočí a to s ním nehýbu ani nesklápím. Napadá mě snad ještě grafika HD3470 ale kdyby byla vadná šel by signál do AGP? NB obsahuje dvě GK integrovanou HD3200 a HD 3470 ve slotu v MB.
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Možná bych podráždil horkým vzduchem severní můstek...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#5 Příspěvek od JeeL »

Kdyby delal bordel northbridge projevilo by se to vypadky obrazu i na výstupu na AGP? Zkusím ho "přefénovat".
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Myslím, že to dělá jen ta grafika. Jsou na ní odpory ? (2x1 mm)

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#7 Příspěvek od JeeL »

Odpory na AGP čipu myslím jsou,alespoň dle fota grafiky-zítra to skusím rozebrat uvidím.
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#8 Příspěvek od JeeL »

Zdravím všechny přítomné
Tak jsem včera konečně rozebral NB. Na externí grafice jsou smd odpory jak na čipu tak i na desce. Zkoušel jsen podle Vaších rad trochu fénovat a po složení žádná změna. Myslím že grafikama to nebude, protože externí monitor funguje jako předtím i při největším zatížení kdy mladý hraje nějaké náročnější hry. Invertorem to taky nebude,protože nefunguje ani LCD -při posvícení světlem zůstává vypnutý..
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#9 Příspěvek od czatlantis »

Nezlobí třeba taková blbost jako spínač zavřenýho víka displeje co vypne displej? :lol:

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#10 Příspěvek od JeeL »

Na spínač jsem taky myslel. Abych ověřil funkci spínače zavření, nastavil jsem v ovl.panelech aby se NB po zavření vypnul a vypíná se. Takže spínač by měl být O.K pokud tam není ještě jeden jen pro LCD. Příští týden bych měl mít půjčené celé víko s lcd včetně invertoru abych 100% vyloučil vadu LCD panelu. Nejde mi do hlavy že přes VGA výstup vše funguje. Ještě vyzkouším HDMI výstup jestli je zobrazení na tomto výstupu v pořádku.
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#11 Příspěvek od JeeL »

Tak dnes nový poznatek.Noťas se rozjel i s LCD. Měl jsem připojený i ext. monitor.Akorát při startu biosu se úvodní obraz a logo zobrazí jen na ext. monitoru a po naběhnutí Winů se rozjede i LCD panel. Vyzkoušeno Během dne 3x vypnutí a zapnutí - zatím vše funguje. Ale mám pocit ,že bude třeba časem asi reball,nebo výměna motherboardu, nebo koupit jiný a tento nechám na ND. Udivuje mě krátká životnost 3 roky a cca 8000 hod. s dostatečným chlazením.(Nikdy jsem nedovolil položit NB jen tak na postel). Snad to chvíli bude ještě fungovat..

Takže děkuji za Váš čas a všem přeji hezké vánoce. :wink:
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

A to je asi ta chyba, nenecháš se rozkládající "cín" prohřát. :lol:

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#13 Příspěvek od JeeL »

Měl jsem ho rozebraný a foukal jsem na to horkovzduškou(severní můstek,grafické čipy) ,ale mám strach ,abych to nepřipekl moc a neposlal celý notas do věčných lovišt´. Myslím že překuličkování dělají někde v Brně asi za 1500.- dle typu a dokonce píšou že to je poslední šance opravy a komponenty po této operaci dloho nevydrží.. Tak nevím.. Máte lepší nápad??
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Vie notebook fungovat bez tej pridavnej grafiky v slote?

Uživatelský avatar
JeeL
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2007, 02:00
Bydliště: New Jičín

#15 Příspěvek od JeeL »

Možná funguje přes AGP výstup ale raději jsem nezkoušel. NB pracuje v takzvaném režimu CrossFire podle nastavení výkonu. Spousta lidí prodává poškozené NB s podobnou konfiguraci s vadou GK ve slotu MXM ( Věšinou se to týká nVidií 8500 série, méně už Ati HD3470 a nejspolehlivější by měla být Ati HD3650.) s tím že počítač je na externí monitor plně funkční..
Co nejde silou,musí jít zákonitě silou ještě větší...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“