Domaci sit, neco je blbe

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Domaci sit, neco je blbe

#1 Příspěvek od Celeron »

Doma mam 4 PC masinky pridratovany na skatuli VDSL od O2. Na dvou masinkach jsou XP, na dvou W7. Ze vsech je funkcni pripojeni na internet pres VDSL.
Obe XP se navzajem vidi a makaji, obe W7 se taky navzajem vidi a makaji.
Obe XP vidi obe W7 a dokazou cist a psat do W7 sdilenych dokumentu ale do sdilenych disku na W7 me nepusti i kdyz maji uplny pristup. Taky jde tisknout z XP na tiskarne u W7.
Obracene ale ani tuk, obe W7 nevidi ani jedno XP.
Nakopnete me prosim nekdo, v cem muze byt dilo? Naky blby nastaveni na W7? Nak s tim nemuzu hnout. :(
Diky
Jirka

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jmenuje se síť na všech stejně?

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od Prochy »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Pred casem jsem tady resil a na zaklade informaci odtud jsem rozhejbal sit mezi XP a W7. Pocitadla se navzajem vidi, sdileni tiskaren a sdilenych dokumentu maka jak ma, z W7 vidim sdileny disky na XP ale pristup pro cteni a zapis chodi jen na jednom disku. Na druhym disku se vypisuji jen soubory a slozky v Root ale pri pokusu o otevreni mi vsechny hlasi ze nemam opravneni k pristupu. Predpokladam, ze to je problem na strane XP. Ale nevim v cem, vsechny sdileny disky jsou nastaveny uplne stejne. Netusite prosim nekdo kterou cestou se vydat?
Diky
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem se po dlouhý době vrátil k tomuhle tématu. Podařilo se mi tu na jaře řešenou domácí síť rozhejbat.
Takže teď mi v síti konečně chodí 2 mašiny s W7 a 2 mašiny s XP. Vše se navzájem vidí, odkudkoliv jde přistupovat kamkoliv. Problémů bylo víc. Hlavní problém, proč nechodilo W7 na XP a naopak bylo ve W7 v přístupových oprávněních. Nevím proč, ale spousta adresářů a souborů měla strašnej guláš v oprávněních, třeba adresář měl úplně jiný než podadresář a zase jiný než soubor v něm. Já osobně jsem v tom nic nedělal a vůbec nevím, jak to vzniklo. Takže jsem to vše prošel a nastavil pouze Everyone s plným přístupem na celých sdílených discích. U souborů a adresářů žádný sdílení nemám. Na XP pomohlo nastavit v Možnostech složky jednoduchý sdílení a automatický vyhledávání na LAN.
Ale stejně mám problém s další mašinkou. Notebook s XP nejde žádný sdílení přes drát ani po kabelu. Internet ale chodí po obojím. Naprosto vše je nastavený totožně jako na funkčních PC s XP. Prostě po odklapnutí Místa v síti se vypíše co notebook nabízí ke sdíleni ale žádnou jinou mašinu nenajde. Na mašinách co sdílení chodí, se vypíšou všechny připojený kromě notebooku. Vůbec mě nenapadá, čím to může být. Nedá se nějak udělat u síťovyho připojení nějakej reset a default nastavení? Kdoví co tam je rozhrabaný...
Díky za případný tip
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Nikdo prosím neporadí, proč mám v síti 3 a 3 PC, který na sebe nevidí, i když je na všech počítačích vše nastavený stejně? Skupina DOMA, podniková síť bez domény. Zkoušel jsem všude alternativně WORKGROUPS, podniková síť bez domény, domácí síť a všechny kombinace, stále to je stejný. Ze všech PC jde internet po LAN. Trochu je divný, že v jedný a/ trojci jde internet 22/2MB a ve druhý b/ trojci pouze 19/1,8MB.
Součastný stav:
- a/ navzájem jde 1. PC s W7 home + 2.PC s W7 home + 3.PC s W XP profi
- b/ navzájem jde 4.PC s W XP profi + 5.PC s W XP profi + 6.Notebook W XP profi.
IP jsou natvrdo, DHCP je vypnutý. Zapojení je 4 vývodovej router, na něm 3 PC a na 4. vývodu 4 vývodový switch s dalšími 3 PC. Je ale úplně jedno, kde je který PC připojený, chová se to stále stejně. Zkoušel jsem i přímé propojení dvou PC kříženým kabelem a opět, ty co se vidí ve "velkým zäpojení" ty jsou OK ale ty co se nevidí, zase nejdou.
Kdosi mi poradil, že v v Win je v systém32 texták HOST a že v něm je popsaný, jak tohle vyřešit ručním nastavením ale nikde jsem soubor HOST nenašel.
Díky
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\host

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Díky P32. Koukal jsem do toho vzorovýho textu lmhosts ale moc z toho moudrej nejsem. Pochopil jsem, že se textově napíšou do hosts IP adresy všech PC v síti a za každou odpovídající název PC. A že ve všech PC musí být to samé. Jenže jsem nepochopil, jak tomu potom říct jak je to se skupinou a jaký má jméno. V návodu se píše jen o doménách...
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Vracím se po čase k tomuhle tématu. Síť jsem rozchodil ale musím ty "neviditelný" PC připojovat z Průzkumníka přes IP adresu třeba \\10.0.0.32.
Někdo mě poradil, že to je problém s Local Master Browser a že jich asi budu mít v síti víc, než je potřeba. Nakonec jsem se dopracoval k tomu jak prozkoumat co se v mý síti děje. Je na to dosovskej příkaz nbtstat -a jméno Ten se spustí na všech PC v síti (jméno = PC na kterym se spustil). Vypíše IP adresu a pro ni tabulku počítačů Net BIOS:
Název.........typ..............stav
----------------------------------------------
AMD...........jedinečné......registrovaný
DOMA.........skupina.........registrovaný
MSBROWSE...skupina.........registrovaný
No a právě to MSBROWSE říká že je na tomto PC aktivní LMB. A to je můj problém. LMB mám jedno na "skupině" ve který je W7 a 2 x XP, druhý na "skupině" kde je 3 x XP. Proto se navzájem nevidí. To LMB na 3x XP je potřeba zlikvidovat. Bohužel se mi to nedaří, pokud konkrétní XP vypnu, vytvoří se na jiným. No nic, nějak to chodí třeba mi někdo časem poradí.
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

To je normalny stav, tato detekcia ostatnych PC v sieti vo Windows nikdy poriadne nefungovala - od Windows 95, kedy to zaviedli...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Netušíš, jak ty LMB navíc z PC vyházet? Přes registry se mi to nepovedlo, Browmonitor a podobný LMB managery taky nic, i když píšou, že by to mělo jít. Prostě to z XP nějak vykuchat a nechat pouze ten jeden primární na W7.
Ještě dotaz. Prý jsem si to zavařil sám, na několika PC byla maska 255.255.255.0 a na několika 255.0.0.0. Nevím jak se mi to stalo ale sjednocení na 255.0.0.0 nepomohlo. Navíc jsem zjistil, že W7 s maskou 255.255.255.0 a XP s maskou 255.255.0.0 se navzajem vidí. Je to teda problém ta nestejná maska sítě, nebo ne?
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Moze byt problem aj v maske. Vyber master browsera funguje cez broadcasty a tie funguju podla masky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Tak se mě to konečně povedlo všecko rozchodit. Maska musí být všude 255.0.0.0 nebo 255.255.255.0. Ostatní kombinace mi nejdou, netuším ale proč. Takže vše se přes názvy vidí, odevšad jde přístup do jinejch s jedinnou vyjímkou, ME se dostane pouze do XP ale do W7 je "přístup zamítnut". Opačně W7 do ME chodí. Nevadí, ty ME používám jen zřídka. Divný ale je že z ME do W7 se přes IP adresu dostanu naprosto bez problému.
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Masku používej pouze 255.255.255.0 a podívej se podrobněji na sdílení na každém PC. Jestli je to XP nebo W7 nebo W8, tak to je jedno. Musíš si to umět přečíst na každém PC, jen je pod jednotlivými OS jiný přístup. Když se dostaneš k tomu nastavení, tak je ti potom už vše jasné.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Hmm, ve sdílení to asi nebude, používám zjednodušený sdílení a jak povolím disk na rd a wr, dostanu se všude a neřeším složky na něm, uživatele a pod.
Zatím jedu na pevnejch IP ale potřeboval bych, aby to jelo i s adresou přidělenou routerem, když třeba přijde kámoš či synovci s noťasem. Na internet se u mě dostanou, ale do sítě přes Wifi ne. Musím se kouknout, co za masku přiděluje router, asi bude jiná, než co mám já na síti.
K těm ME že nevlezou do W7 a opačně to jde - Koukal jsem na sdílení u ME a je to ňáký ořezaný a jak to nastavit jsem zatím nenašel. Ale jak jsem psal, nevadí, používám to jen zřídka na starý průmyslový věci co jsou na isa a nebo nechtěj jít pod xp.
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“