Osciloskop Křižík T565, stopa mimo stínítko

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sadamish
Příspěvky: 160
Registrován: 26 srp 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Osciloskop Křižík T565, stopa mimo stínítko

#1 Příspěvek od sadamish »

Ahoj, od strejdy jsem dostal starý osciloskop. Používal ho v podstatě pořád. Do dneška fungoval jak má, dnes mi mě záhadným způsobem praskla usměrňovačka UY1N. Vyměnil jsem jí, ale na zesilovači se stopa ustálí vždy mimo stinítko obrazovky a nejde ustálit. Prosím zkuste mi poradit

Mám jej rekonstruovat když byl neustále v provozu??


Přesunuto, název vlákna byl upraven. Killroy
Qc2

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#2 Příspěvek od alles »

rekonstrukce by byla škoda, stačí opravit nezbytně nutné...
jak se to projevuje? na ktero stranu stopa mizí?
bylo by dobré prověřit napájecí napětí, je li možno a je li čím, možný svod v některém filtr. kondíku to pro začátek.. podklady tu http://www.oldradio.cz/meraky/t565.htm
jinak nastrkej banánky do zdířek na které jsou vyvedeny vychylovací destičky, tím dojde v každé zdířce k odpojení zesilovače od destičky (je tam přepínač spínaný banánkem) , stáhni trochu jas a uprostřed obrazovky by se měl objevit bod, jestli jo je vada zřejmě v zesilovači, horizontálním, nebo vertikálním, podle toho kam paprsek mizí.. pak by bylo fajn opatřit náhradní lampy 1ks od každé a postupně měnit, dobré vracet na původní místo(ve vypnutém stavu samozřejmě)... pokud lampy jsou k dispozici je to rychlé a jednoduché, jestli ne nezbývá než měřit, ale pozor na nebezpečné napětí i po vypnutí - nabité kondenzátory

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jurik »

Ahojs 100% bych nejprve vymenil pripadne "hovnaky"! Myslim ze jich je tam dost...Pak se mozna ukaze ze bude slapat jak hodinky :wink:

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#4 Příspěvek od EL34 »

Skus proměřit všechny elyty. Já měl jeden totálně vyschlý.
Jinak je to docela zastarale řešený přístroj, takže určitě kontrola všech kondenzátorů i potenciometrů a elektronek. EF42 se už docela blbě schání.

Uživatelský avatar
sadamish
Příspěvky: 160
Registrován: 26 srp 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od sadamish »

Elektronky jsem vyměnil. Měl jsem celou sadu EF42. Elektrolity vypadají OK, po vánocích, kdy dostanu konečně nový měřák je proměřim. Stopa se stahne dolů, pote se vrátí a pak se stáhne doprava. Pokusím se to natočit.
Qc2

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“