Přenesení WinXP na větší disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

Ďakujem

Uživatelský avatar
Tazz
Příspěvky: 13
Registrován: 13 pro 2012, 01:00

#17 Příspěvek od Tazz »

Osobně používám Ghost. Po instalaci Win a ovladačů udělám Partition to immage a pak když se mi někdy rozsypou wokna, tak stačí dát Partition from immage a nemusím znovu nic instalovat. Ty bys do PC připojil oba disky, ve widlích bys ten nový rozdělil jak potřebuješ (třeba C: 30GB). Nabootoval z DVD (Hirens a pod.) a pustil Norton Ghost. Dáš Partition to partiition a přeneseš immage původního C na nový disk. Je jedno jak bude velký.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#18 Příspěvek od Carel »

Já zase používám XXCLONE.Již jsem zkoušel různé,vždy nějaký problém,ale tento mě ještě nikdy nezklamal.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Tazz píše:Osobně používám Ghost. Po instalaci Win a ovladačů udělám Partition to immage a pak když se mi někdy rozsypou wokna, tak stačí dát Partition from immage a nemusím znovu nic instalovat. Ty bys do PC připojil oba disky, ve widlích bys ten nový rozdělil jak potřebuješ (třeba C: 30GB). Nabootoval z DVD (Hirens a pod.) a pustil Norton Ghost. Dáš Partition to partiition a přeneseš immage původního C na nový disk. Je jedno jak bude velký.
Zrovna tady Ghostem 2003 zkouším překopčit XP z 20Gb na 80Gb. Už jsem to zkusil 4x, jednou se to zcela kouslo, jednou vyhodil interní chybu. Je to vždy v cca 35% kopírování. Zkusil jsem partition, pak celej disk a stále stejný. Oba disky jsou projetý HD tune a vypadají bez chyb. Cílovej disk po ty havárii hlásí, že je nutno naformátovat. Netušíte prosím někdo kde by mohl být problém?
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Mě akorát napadl 80 žilový kabel, protože ta 80GB by mohla jet na ATA66/100/133.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#21 Příspěvek od serviceman »

Nebylo by jednodušší použít nějaký kopírovací program jako Partition Wizard ve free verzi, neboEaseus, Paragon Drive Copy, Acronis True Image atd. I ve zkušebních verzích by ses s tvojí velikostí možná vešel do jejich omezení. Jak tak koukám, tohle všechno tady ale už před rokem bylo.

Podle mých zkušeností jede i ATA 133 dobře se starým kabelem.

Koukám, že to děláš na malých discích a zřejmě starém počítači. Máš správně nakonfigurovaný master/slave?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Kabely jsou 80ky, master slave je spravne. Na posledni pokus kopie partition proběhla do konce. A zase pri pokusu přístupu na disk to chce formátovat. :x Kaslu na to, na disku toho moc neni, uz je nainstalovan systém na čistej disk.
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Standa99 píše:Mě akorát napadl 80 žilový kabel, protože ta 80GB by mohla jet na ATA66/100/133.
To s tím nemá ale vůbec nic společného. Pro kopie používám Acronis True Image a je celkem jedno odkudy kam, např. i ze SATA na USB.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#24 Příspěvek od warp »

Hirens CD/DVD, tam jsou ty rùzné vámi uvedené utility. Jde to i tak a zcela spolehlivì by￾ zdlouhavìji, že vezmete prázdný (ten vìtší-jiný) HDD, pomocí instalaèky (XP/W7) vytvoøíte patøièné partitiony, zformátujte NTFS a zaènete instalovat OS, jakmile se provede restart pøed vstupem z text do grafického režimu (u W7 jak se zaènou kopírovat soubory), tak vypnete PC, pøipojíte pùvodní HDD a nastartujete z Hirensu. Potom pøes Total Commander pøekopírujete do pøíslušných oblastí všechna pùvodní data, pøepište vše. Pak vypnìte, odpojte - nechte jen nový HDD a system normálnì nastartuje již v novém. Pak doporuèuji CHKDSK a pøípadnì defragmentaci.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#25 Příspěvek od Standa99 »

p32 píše:
Standa99 píše:Mě akorát napadl 80 žilový kabel, protože ta 80GB by mohla jet na ATA66/100/133.
To s tím nemá ale vůbec nic společného. Pro kopie používám Acronis True Image a je celkem jedno odkudy kam, např. i ze SATA na USB.
serviceman píše:Podle mých zkušeností jede i ATA 133 dobře se starým kabelem.
Takže ty 80 žilné kabely se vyráběly jen tak z prdele?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Pánové nehádejte se kolem 40/80. :) Nevím jak Vám, ale mě si mašina s XP sama řekla pokud uměla 100/133 ať dám 80-ku, pokud jsem měl pouze 40-ku. Pokud se přes to nechala 40-ka, jel disk pomaleji, třeba v HD tune bylo Supported UDMA6 a Active UDMA4.
to warp: Zítra odzkouším, díky za tip.
Jirka

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#27 Příspěvek od Standa99 »

S Ghostem to musí jít taky, minulý týden jsem s ním (tím pro windows - Ghost32.exe) přehazoval Win8 s HDD na SSD a vše bylo funkční. Taky jsem prvně na SSD nainstaloval čisté Win8, aby si připravily partition s bootovacími soubory + zavaděč. Ona je na HirensBootCD utitlitka, která umí přepsat MBR vybraným zavaděčem, ale tou čistou instalací to taky šlo a rovnou jsem si rozdělil disk.
A co se týče 80 kabelu, tak ano, měla by se automaticky snížit rychlost pod UDMA66 (což je při rychlejším disku a správném řadiči kontraproduktivní), ale pokaždé se to nemusí podařit a díky neodstínění bude na kabelu docházet k přeslechům.
To, že se ti nedaří takto jednoduchá operace a vše je v PC O.K. (hlavně paměti), tak bude problém s diskem nebo řadičem na desce.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

Standa99 píše:Takže ty 80 žilné kabely se vyráběly jen tak z prdele?
Ale ty se bavíš furt o něčem jiném. Já tvrdím, že ani barva kabelu na to nemá vliv. Zkus mi vysvětlit, co má společného způsob připojení harddisku na desku s jeho zálohováním kromě přenosové rychlosti.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#29 Příspěvek od Standa99 »

Ano to je důležité, protože některé desky neupozornily na chybějící 80 žilný kabel a nesnížily rychlost (jak už sis přečetl).
A pokud jde o tebou inzerovaný software, tak je úplně jedno, jestli to je Acronis, Ghost nebo cokoliv jiného (dd, fsarchiver atd. z linuxu).

Stačí se podívat přímo k MS http://support.microsoft.com/kb/330174 , že tohle býval problém!
Při ukládání nebo přesouvání dokumentu se v systému Windows XP může zobrazit chybová zpráva: Zápis se zpožděním se nezdařil

Příčina
Tento problém může nastat, pokud platí jedna z následujících podmínek:
Je zapnuta funkce Povolit ukládání do mezipaměti na disku pro pevný disk.
Řadič pevného disku Ultra Direct Memory Access (UDMA) je nakonfigurován některým z následujících způsobů:
K připojení disku UDMA používáte 40žilový kabel namísto požadovaného 80žilového 40pinového kabelu.
Nastavení systému BIOS vynucuje rychlejší režimy UDMA.
A pokud si doteď myslíš, že za to chybné zkopírování může Ghost, tak to tě lituju.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Také tě lituji, jak píšeš furt nesmysly. Celeron jasně napsal, že deska to umí rozeznávat, takže neteoretizuj o nějakých fiktivních deskách. Zkus rozlišovat mezi hardwarem a softwarem. Pokud mu tam jedou oba harddisky v pořádku jak psal a šráky má v pořádku (tuto chybu hlásily 80 žilové kabely, když měly špatný kontakt), tak mu to musí jet.
O Ghostu jsem nic nepsal, takže své dedukce zkoušej na jiné. Osobně si myslím jen to, že by mohl zkusit jiné šráky (pro jistotu) anebo lépe prostudovat program, s kterým to dělá, připadně vyzkoušet jiný. Já používám Acronis proto, že ho mám vyzkoušený, naučený, ověřený a nemusím s něčím laborovat. Nevím, proč si myslíš, že každý musí používat jen to, co používáš ty.
Původní dotaz byl na práci s Paragonem, ale jen proto, že si autor neprojel všechny možnosti či nemožnosti toho programu.

Mimochodem, hláška "Nastavení systému BIOS vynucuje rychlejší režimy UDMA." znamená jen to, že po startu PC BIOS vynucuje rychlejší režimy UDMA, ale ne to, že je použíje tam, kde to nejde !

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“