Fiat Punto, červené tlačítko - blokování alarmu?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Fiat Punto, červené tlačítko - blokování alarmu?

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Mám Punto teprve krátce a stále se učím. U spolujezdce vespod palubní desky je malinkaté červené tlačítko.Je tak blbě umístěné,že je jasné,že se používá jen výmečně.Nevíte někdo na co je? První mne napadlo blokování alarmu.......?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Blokování (vypnutí) airbagu spolujezdce? Jen hádám.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od GeorgeB »

Jestli to má dodělávaný alarm s dálkovým ovládáním, tak to bude s největší pravděpodobností programovací tlačítko pro synchronizaci DO. Jinak to může být prakticky cokoliv pokud to není originál.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od krutor »

Jaký máš rok výroby? A jakou výbavu pojosku?

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#5 Příspěvek od DELONG »

Tipujem že tam máš dorábaný alarm. Zisti si čo tam máš vlastne za alarm. Jablotron používal také tlačítko volalo sa to VALET :wink: a nastavoval sa stým alarm.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#6 Příspěvek od Devo70 »

Obnovenie dodávky paliva. Po havárii - prevrátení auta sa prívod zablokuje, a tým tlačítkom sa obnoví.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Palivo má punto Mk I vedle sedadla řidiče a je to takové větší tlačítko pod kobercem. Na schování takto se mi to nezdá.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#8 Příspěvek od frantajetel11 »

No když je to dobastlený... není to nějakej "tajnej" vypínač zapalování, nebo něco takovýho? Co to udělá, když máš natočený auto a zmačkneš ho? Je to určitě tlačítko, nebo vypínač?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Jsem toho názoru, že vypínání či zapínání airbagu to nebude, to by mělo být pod kontrolou řidiče a na jeho straně. Určitě je to něco dodělávaného a červená je spíše proto, že je to na něco upozorňující.
Takže já bych tipoval, že to má společné něco s alarmem, klaksonem (fanfára), propojení s antiradarem, odpojení baterie (odpojovač při havarce ?) nebo odpojení benzínového čerpadla pokud to má (mělo) LPG.
Určitě by se víc hádalo a konkrétněji, kdybys napsal rok výroby a typ.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#10 Příspěvek od frantajetel11 »

p32 píše:...Takže já bych tipoval, že to má společné něco s alarmem, klaksonem (fanfára), propojení s antiradarem, odpojení baterie (odpojovač při havarce ?) nebo odpojení benzínového čerpadla pokud to má (mělo) LPG.
Určitě by se víc hádalo a konkrétněji, kdybys napsal rok výroby a typ.
Nějak nevim k čemu by mu bylo BLBĚ PŘÍSTUPNÝ tlačítko při havárce, na klakson a odpojení benz.čerpadla zrovna tak.
A k čemu ti bude rok výroby a typ, to už vůbec netušim :?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:Jsem toho názoru, že vypínání či zapínání airbagu to nebude, to by mělo být pod kontrolou řidiče a na jeho straně. ...
Blbost. Airbag když už se deaktivuje, tak to musí být tak, aby se to nedalo udělat jednoduše a pokud možno už vůbec ne za jízdy - s ohledem na možnost nechtěnýho odpálení při novým zapnutí se to musí dělat při vypnutým zapalování atd. Běžně jssou tyhle vypínače namontovaný tak, že jsou na boku palubní desky přístupný jen při otevření dveří spolujezdce a pod - pokud vůbec nějaký jsou a bag spolujezdce se nemusí deaktivovat výhradně přes diagnostiku.

Pájo, na Uložto je několik příruček na Punto, pohledej tam - jsou tam jak na "jedničku", tak na "facelift". Stahoval jsem je nedávno pro kolegu, kterej má taky Punťu, ale doma jen pomalej net - a bohužel jsem je už ze svýho kompu smáznul...

2 frantajetel - to by nebylo tlačítko pro vypnutí při nehodě, ale pro "reset" právě tohoto vypnutí po nějaký lehčí nehodě, kdy se palivový čerpadlo atd automaticky vypnou při aktivaci bagů, aby se pak dalo nouzově odjet atd...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Díky kluci,je to rok výroby 98 a máme to asidva měsíce,tak se v tom ještě topím. Na uložto jsem našel jen v italštině,ale ještě se podívám.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#13 Příspěvek od galjo »

Mám MK1 ale žiadne také tlačítko nemám pri spolujazdcovi.. To bude niečo dorábané... a to môže byť všeličo...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#15 Příspěvek od rezis »

Tak tak MKI jsou v rodině 3 kusy a žádné toto nemá. Všechna mají bezpečnostní spínač čerpadla paliva mezi sedadlem řidiče a prahem. Dokonce i diesel tam ten prolis má jen je neosazen. je to takový divný spínač s kuličkou uvnitř která nárazem vypadne.
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“