Thomson 33MF22E, chassis ICC17

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Thomson 33MF22E, chassis ICC17

#1 Příspěvek od jave »

Prosim nemate nekdo schema? Stacila by i zdrojova cast a rozklady. Nekdo to uz resil a par veci tam chybi. moc diky

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Chybí i chuť samostatně hledat: chassis ICC17 via Google (0,21sec). K volnému stažení na www.eserviceinfo.com

Killroy

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

No myslim, ze mi krivdis, ale to je jedno. Na http://www.eserviceinfo.com/ jsem hledal. Bohuzel jsem na to nesel pres google a proto jsem nevedel sasi. Na desce nikde neni. TAK PROMIN

Uživatelský avatar
cyberyc
Příspěvky: 12
Registrován: 02 úno 2007, 01:00
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od cyberyc »

Pripadne

Kód: Vybrat vše

http://fileshare.eshop.bg/fulltext.php?search_ft=ICC17
NPN, sipka ven!

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

jave píše:No myslim, ze mi krivdis, ale to je jedno. Na http://www.eserviceinfo.com/ jsem hledal. Bohuzel jsem na to nesel pres google a proto jsem nevedel sasi. Na desce nikde neni. TAK PROMIN
O tom to určitě není a není se ani za co omlouvat, stačí se líp dívat. Mj. na uploadu je ve schématech / TV soubor Thomson_model_chassis. Ten si stáhni a už budeš vědět. Podle nicku jsi starej mazák, a tak bys ses tady měl vyznat.. :wink:

Killroy

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

Priznavam, ze jsem i trochu chvatal a znas to. Nekdy clovek pro oci nevidi, nebo jak se to rika. diky

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Ještě mohu doplnit - u THOMSONa je typ šáska uvedený na typovém štítku - na zadním deklu TVP :!:

A tady to máš jako s tím "turkem" - neumíš hledat - a přitom stačí, líp prohlédnout typ. štítek :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#8 Příspěvek od arambula »

Mám tuto TV na opravu, LED 7x blikne, nikde jsem tento chybový kód nenašel, poradí mi někdo?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

U tohoto chassis chyba 7 není. Bude to 27 a vzhledem k tomu, že jsi v profi sekci, měl bys tohle ovládat a znát příčinu této běžné závady. Doporučil bych tedy nevrtat se ve věcech kterým nerozumíš.


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#10 Příspěvek od arambula »

Jsem vyučen v oboru oprav spotřební elektroniky, ale od školy jsem na to skoro nesáhl, takže uplný laik nejsem. Ve škole jsem se s nějakým vyblikáváním nesetkal, proto se ptám tady. Vyhledal jsem téma, napsal do něj dotaz, nějak jsem si nevšiml toho, že je to v profi sekci. Schema mám staženo, můžu poprosit o nakopnutí, kterým směrem se vydat? Díky

Přesunuto. Killroy

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#11 Příspěvek od arambula »

Po odpájení TDA8351 stále kod 27... VN nabíhá, ale jakmile se nabije obrazovka, ochrana to schodí. Může mě někdo zkusit nakopnout dál?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#12 Příspěvek od fredis »

Kód 27 je závada v konci řádku. To je ale dost možností, co může být KO. Měřit a postupně vylučovat jednotlivé obvody. Ale počítej s tím, že pokud o tom nemáš moc páru, tak to můžeš víc po....t než opravit.

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#13 Příspěvek od arambula »

Dnes jsem chvilku pokračoval... Pokud měřím koncák horizontálu (BUH516) zapájený, má šlus B-E, vypájený se jeví ok, pokud místo něj dám žárovku tak se po dobu držení tlačítka na lokální klávesnici snaží zdroj najet, ale nenajede, jen slyšitelně bzučí. Netrápil jsem ho dlouho.

Pokud se něco pos... nic se nestane, majitel je známej, co si už koupil LCD, ale dal mi jí se slovy, že když se povede, bude rád. Dělám to ve volném čase, takže na to ani moc nespěchám...

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#14 Příspěvek od Killroy »

arambula píše:Pokud měřím koncák horizontálu (BUH516) zapájený, má šlus B-E, vypájený se jeví ok
Víš co je to shunt rezistor mezi B-E? Projdi si schéma toho řádku a bude ti to jasné. Bereš na opravu telku a nemáš základní vědomosti. :roll:
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

A nejen to - B-E je "zkratovaný" vinutím sekundáru bud. trafa :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“