nenáročný notebook - pomoc pri výbere

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#46 Příspěvek od jogo »

Jj, nad kúpou by sa zrejme uvažovalo, ale investície nečakane zhltla prevodovka, čo nevydržala otočku do Prahy..

Nateraz by sa to hodilo vyriešiť nejako inak..

Keďže teda pravdepodobne zápis v registroch zostal, znamená to že obnova vlastne ten Win7 len poopravuje? Nejaký formát partície, do ktorej sa Win nainštaluje, by nepomohol?

edit - to masar :
Ten Powerpoint Viewer tam pred vyčistením bol, fungoval, keďže je free, ako nepotrebný som ho však pri upratovaní vyhodil, ale ak by som to nakoniec predsa len musel riešiť tým Ooo, dobrý nápad na tú kontrolu.. Lenže zasa - nemalo by to byť celé priveľmi zložité, pretože okrem Office je trocha problém aj medzi stoličkou a klávesnicou toho notebooku, problém tú seminárku vôbec na PC tvoriť. Zdravotná.. Ale zasa vedia iné :)
Nevýhodou toho Ooo ešte tu je, že som tam včera inštaloval ABBYY FineReader - na spracovanie skenov, a do Ooo to text po rozpoznaní nevie uložiť - nekomunikuje..
Naposledy upravil(a) jogo dne 12 srp 2012, 14:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#47 Příspěvek od keemo »

v tej obnovovacej imagei su priamo zahrnute "instalacky" takze ak by si to tam nechcel tak by si musel robit instalacku a format z normalneho OEM media...a potom tahat ovladace a konfigurovat...

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#48 Příspěvek od jogo »

Ten záznam v registroch o uplynulej dobe používania Office je v obnovovacej imagei?? Myslel som že obnovovací image je niečo ako inštalačka na DVD - ktorú keď nainštalujem na sformátovanú partíciu, je inštalácia panenská, bez zápisu v registroch..

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#49 Příspěvek od masar »

Pokud je na NB image partition, pak její obnovení obnoví i Office na dalších (30?) dní. Moje poznámka o registrech se týkala jiných způsobů obnovy systému. :wink:

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#50 Příspěvek od jogo »

Zatiaľ by to vyhovovalo, neskôr sa to porieši definitívne, musí - robím to na stretkách na káve, to by tie kávičky pri neustálych obnovovaniach vyšli viac ako Oficce.

Ešte som to nerobil a nerád by som o.i. ublížil partícii s obnovovacou image, aký je teda postup pri tom obnovovaní?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#51 Příspěvek od keemo »

Masar to napisal presne... ale uz vidim toho cvoka co bude kazdych 30 dni obnovovat system len kvoli opiciam este k tomu nekompletnym,a dalsie 2 hodiny minimalne instalovat programy a obnovovat pripadne zalohy...:D

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#52 Příspěvek od keemo »

obnova-pred startom je tusim stlacit F9...pozri manual...niesom isty tym cislom... ja to nepouzivam bo sa mi nechce zakazdym vypreparovavat ten balast...

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#53 Příspěvek od jogo »

Malo by to byť F9, lebo sme v staršej časti vlákna, pred kúpou NB, F9 spomínali - spolu s nechceným zlikvidovaním obnovovacieho image z partície disku. Len som nevedel, ako na to.
Ale odkážem pre istotu zobrať aj ten návod - aspoň bude pri káve priestor aj na nejakú tú pizzu.

Pre zaujímavosť, riešiš to s vypiplaným image cez USB?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#54 Příspěvek od Duvsan »

Netušíte niekto o niečom, čo sa podobá notebooku, ale je bez ventilátora? Dlho ma "strašil" ASUS AC100, ale obávam sa, že ten by mi už výkonovo nestačil a tiež by bolo príjemnejšie niečo kompatibilné s X386, ale nie je to podmienka. Niečo ako netbook s masívnejším pasívom. Krajné riešenie by bol tablet v púzdre s klávkou. Ide o energetickú náročnosť (dlhodobú prevádzku z batérie). Mám repas HP NW8440, ale vonku už nevidím na displej a batéria je na pár sekúnd. Dík

Príjemné sviatky

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#55 Příspěvek od Gringo_Joe »

mas pocit, ze ventilator snizuje zivotnost baterie?
Na notasu nejvice zere displej, ventilator je ve spotrebe nekde ve spodni pulce..

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#56 Příspěvek od Duvsan »

Ale jeho potreba šeptá potrebu odvádzať teplo a tiež robí rámus.
Doteraz som mal za to, že najviac žerie procesor.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#57 Příspěvek od Duvsan »

Popozeral som po tabletoch a keď to porovnám s netbookmi, úspora tam príliš nie je. Buď si lajznem tú Toshibu AC100 a potom si ju pár krát fláknem o hlavu, alebo kúpim lacný netbook.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#58 Příspěvek od Gringo_Joe »

samozrejmne se to muze lisit u jednotlivych druhu, ale skutecne nejvetsim zroutem je displej (podsviceni). Zkus si stahnout podsviceni na minimum a uvidis (pokud uvidis), ze ti na baterce pribude i hodina navic.
Co se procesoru tyce, nemusi to byt ani dvojka, u takoveho Intel Atomu zere chipset vice jak samotny procesor;-)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#59 Příspěvek od Duvsan »

To já vím

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“