TERRIS TV-284, chassis 11AK37S-1

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

Nemá cenu se hádat :wink: . Já jsem při prvním přečtení na tom byl stejně jako Carel.. Bezdus to napsal dost nešťastně.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Bezdus zavádí nové hodnoty, nyní je to 1 tuto. :lol:

Uživatelský avatar
bezdus
Příspěvky: 11
Registrován: 21 črc 2010, 02:00
Bydliště: okolí HK

#18 Příspěvek od bezdus »

Strašně se omlouvám za mystifikaci :( je to samozřejmě moje chyba.
Blbě sem měřil ( SS napětí sem měřil s rozsahem přepnutým na ST)

Zjištění + žádost o radu:
už jsem nevěděl kudy kam, B+ bylo 183V, tak jsem zkusil měnit po malých hodnotách odpor na trimru VR800, měřil jsem i ostatní větve a ty měli stále konstantní napětí, povedlo se mi docílit napětí 150V, ostatní větve měli stále předepsané hodnoty, zkusil jsem připojit VN trafo a TV naběhla. Koukal jsem že proudově zatěžované spoje už byly propajované, tak jsem je znovu propájel, cín na nich byl šedý, tak mě napadlo jestli tam nemohl někdy dříve vzniknout studeňák a někdo to pořešil právě tímto trimrem. Ten člověk kterému to opravuji mi říkal že ta TV byla nová, ale že ji měl doma 2 roky než ji zapnul (to nechápu) a pak mu běžela cca měsíc a konec, podle značky hádám že bude někde z marketu.
Chci se prosím zeptat na radu zkušených servisáků, nebo kutilů, jestli by to mohlo být bráno jako vyřešení závady.
Zítra ji nechám běžet delší dobu abych viděl jak se bude chovat.

Ještě jednou se všem omlouvám, nechtěl sem tu vyvolat nějaký neshody. :roll:

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#19 Příspěvek od Carel »

No, to je jasné,že je to vyřešené.Tím propojem to asi nebylo.Některá pájka zešedne a asi to byla možná bezolovnatá.To referenční napětí mě napadlo hned na začátku,proto jsem se ptal,co jsi naměřil.Ale,že se to zvrtlo tím nedorozuměním,jsem byl rozhodnut již neodpovídat na reakci p32,který se mohl alespoň trochu zapojit do diskuze technického rázu a nekritizovat někoho z češtiny.Jinak přeji všem všechno nejlepší do Nového roku.

Uživatelský avatar
bezdus
Příspěvky: 11
Registrován: 21 črc 2010, 02:00
Bydliště: okolí HK

#20 Příspěvek od bezdus »

je mi záhadou, že ta TV na začátku fungovala, a co se odehrálo, že těch 150V pak vylezlo na 183V.

Díky moc za pomoc a trpělivost, a přeji všem taky vše nejlepší do nového roku, štěstí, zdraví a pevnou ruku s pájkou nad PS a mnoho úspěchů

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#21 Příspěvek od Carel »

Uvidíš,co to udělá za nějakou dobu.Potom pátrat v okolí toho ref.a budícího obvodu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

to Carel: ale já jsem tě vůbec nekritizoval z češtiny. Pokud vím, tak to bylo technického rázu, protože 750 V by na B+ nikoho ani nenapadlo, že tam může být. Šlo jen o tvou chybku, tak to prostě přiznej nebo ne a nesváděj to na mě.
Problém samozřejmě vyřešen nebyl, protože ze 150 V na 183 V to samo jen tak neposkočilo, musí tam ještě něco být co se oddálilo tím zmenšením napětí. Nebo jednodušeji - někdo do toho "zkušebně" rýpal a potom by to už bylo ok.

Uživatelský avatar
bezdus
Příspěvky: 11
Registrován: 21 črc 2010, 02:00
Bydliště: okolí HK

#23 Příspěvek od bezdus »

No já to nebyl. Já se trimrům vyhýbám do poslední chvíle. Nemám za potřebí rozladit pracovní body

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#24 Příspěvek od Carel »

Proto jsem byl 8O z těch 750V.Jasně,že když bude chyba jinde,tak se závada objeví znovu.Hlavně přístroj opětovně nezapínat a hledat závadu,nebo směr servis a v nouzi SD.Tyto tv,asi turecké výroby, se prodávaly v bývalém Plusu.

Uživatelský avatar
bezdus
Příspěvky: 11
Registrován: 21 črc 2010, 02:00
Bydliště: okolí HK

#25 Příspěvek od bezdus »

Takže ten trimr byl skoro v koncové poloze na jedné straně a já ho otočil skoro do koncové polohy na straně druhé, samozřejmě sem nastavil 150V. Nechápu to. Ale je možné, že na to možná už někdo koukal. To nevím

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

to Carel: kašli na to, nemyslel jsem to osobně, jen jako upozornění, že se jedná jen o napětí 150/183 V

to bezdus: taky si myslím, žes to nebyl ty. Nejhorší jsou vždycky opravy po nějakém rejpalovi, co kontroluje všechny trimry jestli to neudělá ještě lepší než to je. Pokud to bylo jen tím, tak máš pokoj od závady, ale pro jistotu bych to celé proměřil.

Uživatelský avatar
bezdus
Příspěvky: 11
Registrován: 21 črc 2010, 02:00
Bydliště: okolí HK

#27 Příspěvek od bezdus »

OK, TV nechám nějakou dobu běžet, jestli tam nebudou náhodou nějaký tepelně závislý součástky (už sem se s tím taky setkal) který by mohli měnit hodnoty, a uvidím. Díky všem za trpělivost

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“