Zoubky v obraze SHARP DV-5451SC

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

Zoubky v obraze SHARP DV-5451SC

#1 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj.
Dostala se ke mně SHARP DV-5451SC a byla chudinka v žalostném stavu. :cry: Základní deska rozlomená na několik dílů, VN trafo vylomené i s částí desky a feritové jádro popraskané. Její majitel k mým všetečným dotazům zarytě mlčel. Desku i ferit jsem pečlivě slepil (kousíček feritu chybí), prodrátoval vsechny spoje (samopájitelný lakovaný vodič - mohu doporučit), nainstaloval a zapnul. Vše fungovalo na první zapnutí (jak dle návodu v ABC). Barevné pruhy ale byly rozostřené. Po přepnutí na mříže je vidět, že svislé čáry jsou zubaté (amplituda zubů cca 8mm - rovnostranný trojúhelník) jakoby do napájení pronikal kmitočet zdroje. Prohlédl jsem osciloskopem všechna napětí - a nic. Pro jistotu jsem vyzkoušel doplnit všechny filtrační C - a zase nic. Nemáte prosím někdo tip.
Děkuji a ahoj Zb.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

Ako sú zubaté?
Stredný je rovný a vpravo a v ¾avo sú v protifáze, alebo sú na šírku obrazovky rovnako zubaté?
Býva tam taký IO, ktorý nastavuje pozíciu horizontálne, vzhodnocuje signál z VN (nieèo ako S-krivka v radiu).
ViPali

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#3 Příspěvek od Zbynek »

Vypadá to jako pila z generátoru s amplitudou asi 8mm (obrazovka 51cm), ale ve svislém směru. Na ten obvod zkusím kouknout zítra. Díky Zb.

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#4 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj
Tak po dočasném uležení jsem se k této TV zase dostal. Podařilo se mně sehnat podobné schéma. Napájení buzení VN-tranzistoru (tři tranzistory) není řešeno ze zdroje 110V (na jehož zvlnění jsem měl podezření), ale ze samostatného zdroje 9,5V. Ten je blokovaný C613 220M/16V. No a kdo by to byl řekl - byl vyschlý :wink: . Takže OK.
Ahoj Zb.

Uživatelský avatar
dzefo
Příspěvky: 30
Registrován: 17 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od dzefo »

nemate niekto schemu k tomuto tv ???

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#6 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj.
Schéma mám jen podobné. Pošli mail, pošlu schéma.
AhojZbyněk.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#7 Příspěvek od zvaty »

Mám pouze dv5450 pošlu ti jej

Uživatelský avatar
dzefo
Příspěvky: 30
Registrován: 17 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od dzefo »

neviete co moze byt ked po dvoch minutach naskoci dvojity obraz a horizontalny kmitocet naskoci na 44 Hz a hreje sa tranzistor bu 508 horizontalny.

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

Zbynek píše: No a kdo by to byl øekl - byl vyschlý :wink: . Takže OK.
Ahoj Zb.

Gratuluji j

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

dzefo píše:neviete co moze byt ked po dvoch minutach naskoci dvojity obraz a horizontalny kmitocet naskoci na 44 Hz a hreje sa tranzistor bu 508 horizontalny.
Mùžeš to nìjak blíže vysvìtlit . Z tohoto popisu moc moudrej nejsem . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#11 Příspěvek od Robosand »

TVP má asi položený na bok (otočený o 90°). :lol:
P.S. Horizontál: 15625 Hz, vertikál: 50 (100) Hz.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“