Stereo desky nehrají dobře na mono přístrojích?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#31 Příspěvek od Zaky »

Alternativní možnost je koupit celý jiný gramec, proběhni bazary, okoukni inzeráty, za pár stovek by se mohlo zadařit.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od sambiliong »

Tady se nabízí několik otázek:
1.Jaké rychlosti přehrávání potřebuješ?
2.Je nutné používat tu Ouverturu, či by to mohl být jiný stroj?
3.Jsi-li z Říčan, znáš Krchovou?

Uživatelský avatar
matthew
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2013, 01:00
Bydliště: Říčany

#33 Příspěvek od matthew »

Já ten gramec v Ouvertuře vlastně vůbec nepotřebuju, máme jiný, stereofonní, zabývám se tím z čistě sběratelských důvodů. Proto tam mám taky tu hadí přenosku, aby se to co nejvíce blížilo původnímu stavu.
Mám několik šelakovek na 78, které bych si na tom rád pustil, ale není to nutné, spíš bych stál aspoň o přehrávání těch normálních vinylů. Ale jak říkám, jde mi jen o to, aby to gramoradio bylo v provozuschopném stavu, ne že bych na tom přehrával ve velkém.
sambiliong píše:Jsi-li z Říčan, znáš Krchovou?
Jméno Krchová mi nic neříká, to je tedy někdo od nás ze Říčan?

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od sambiliong »

Možná mám nějakou funkční vk5 (nevím, kde je mám uložený a nevím, v jakém stavu).
Jo, je z Říčan.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#35 Příspěvek od Jimmi2 »

Já bych hlavně krystalovou vložku na přehrávání stereofonních desek vůbec nepoužíval. Ta se hodí leda na nějaké staré šelakové, s tou druhou jehlou, samozřejmě.

Uživatelský avatar
matthew
Příspěvky: 14
Registrován: 05 led 2013, 01:00
Bydliště: Říčany

#36 Příspěvek od matthew »

sambiliong píše:Možná mám nějakou funkční vk5 (nevím, kde je mám uložený a nevím, v jakém stavu).
Pro to zachování původního stavu by to bylo skvělé, ale jak naznačuješ, ten stav (zřejmě obzvlášť těch krystalů) je asi dost nejistý. (Jednu doma mám a je bohužel nepoužitelná.)
Je mi jasné, že krystalová vložka se s MD asi nedá srovnat, jde jenom o ten pocit, že je ten gramec v zásadě schopný to přehrát. A kdybych zakoupil novou (a dokázal ji tam nějak uchytit), snad by ta reprodukce ani tak úděsná být nemusela.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“