Kolečko termostatu na žehličče

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

Kolečko termostatu na žehličče

#1 Příspěvek od mtajovsky »

Dobrý den,
mám problém, z čeho vyrobit kolečko k termostatu na napařovací žehličce. Manželka donesla domů od sousedky žehličku v polorozebraném stavu, že ji má vyhodit do kontejneru u sebe v zaměstnání, ale já jsem zjistil, že je naprosto v pořádku a velmi zánovní, jen ji chybí kolečko s hřídelkou k termostatu. A o tu hřídelku jde. Vytočil jsem to celé z plastu a zalisoval kleštinu na 6mm z přístrojového knoflíku. Jenže za provozu se silně rozpálí i hřídelka termostatu a tak plast nevyhovuje. Nevím, z čeho se to dnes dělá a jak bych to mohl nahradit. Snad nějaká keramika, ale to doma neudělám. Žehlička je jinak v takovém stavu, že je mi líto ji vyhodit.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od sambiliong »

A kovovou hřídelku zatmelit do plastového kolečka něčím odolným tak, aby se kov a plast nedotýkaly?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Žehlička se nemůže dostat nad 200°C a tak i PP to musí vydržet . Nyní jsem měl zrovna jeden kus rozebraný a byla tam mezitrubka z nějakého plastu . Teflon to vydrží taky , ale je zbytečně drahý ... No a na tom kole moc nezáleží .

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Zirafka »

BOBOBO píše:Žehlička se nemůže dostat nad 200°C .
Jednou mi žehlící plocha žehličky temně rudě žhla :-D

Jinak by to chtělo fotku, takto se těžko radí. Co znám žehličky, tak mezi termostatem a "točítkem" je z kovu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Já to kvůli Tobě , Sašo , snad rozšroubuju a vyfotím . Je to nástroj mé drahé ...

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Zirafka »

To nemusíš, já jsem už asi pochopila co je problém. Když se podíváš na staré žehličky, tak tam je termostat spojený s točítkem opravdu kovem a knoflík je z termosetu. U nových je to podobné, jen se ten termoset tváří trochu jinak. Asi je to jen potah.

Dobrá věc je silon, jen nevím, jestli se dá běžně koupit. Chlapy z toho u nás dělají kde co a je to téměř nezničitelné.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Tak silon těch 200 určitě nesnese . Třeba je to jiná bílá hmota . :D Měl jsem totiž opravu té věci zadánu a tak jsem si i vytvořil teplotní diagram , když už doma radiační teploměr mám .

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#9 Příspěvek od kbulda »

Nerozebírej, dej foto celé žehličky, třeba má někdo spálenou a knoflík mu už je naprd.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Tak to udělejte z teflonu, ten je v každé Feroně.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od mtajovsky »

Ze silonu to můžu zkusit, mám ho v tyčích dostatek. Možná i ten teflon, jestli ho seženu. Jinak se přikláním ke kovové duté hřídelce nahoře zapuštěné do bakelitu nebo keramiky. Ješte bych ji po délce navrtal, aby se zmenšila její tepelná vodivost.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Zirafka »

BOBOBO píše:. Třeba je to jiná bílá hmota . :D
To je možné, ale znamenalo by to, že ze mne dělají blbce, protože těm tyčím silon říkají. Jdu se mrknout, kolik to snese.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#13 Příspěvek od Zirafka »

Tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Nylon se píše, že by silon měl těch 200°C snést :-)

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#14 Příspěvek od frantajetel11 »

No jo, ale teplota tání je asi větší než teplota... nevim jak se tomu nadává... měknutí? :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Tu "stopku" je dobrý udělat z nerezu, protože má horší tepelnou vodivost než "černá" ocel.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“