Osciloskop C1-64 2x50MHz, zkušenosti

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
koaxial
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

Osciloskop C1-64 2x50MHz, zkušenosti

#1 Příspěvek od koaxial »

Ahoj, mám možnost získat z pozůstalosti Osciloskop C1-64 2x50Mhz . plně funkční.Mám ho koupit? Jaká je asitak cena? A co je v základním vybavení? Jaké máte skušenosti? Poraďte mi prosím, děkuju mocmoc !.


Odděleno. Původní vlákno je o nečem jiném. Killroy

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

Nemuzes srovnavat zakladni vybaveni s tim co ti k tomu daj

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Já ho koupil do sbírky asi před půl rokem na Aukru za 6 stovek. Funkční, akorát s trochu hlučnějším ventilátorem. Cena do 1000 - 1200 se dá akceptovat.
Sondy ti pro začátek stačí i ty čínské z Aukra.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

obrázky parametry
Bral bych ho, pokud máš plno místa na stole... Je to velký a těžký (19 kg) stroj s nevelkou obrazovkou... Mohlo se jednat o celkem profi přístroj. Doufám, že má lepší synchronizaci, než můj H313... 600 Kč je ještě přijatelná cena.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#5 Příspěvek od ohryzek36 »

Já ho mám už delší dobu - teď nemám čas na rozepisování se o něm, ale vlastně všechno platí, nejvíc otravuje ten hlučnější ventilátor - mám ho v plánu dat nějak do kupy, ale je blbě přístupný.

Jinak se jedná prakticky o kopii Tektronixu 453 - návod k použití víceméně odpovídá a některé části zapojení (třeba vstupní díl s nuvistorama) jsou hodně podobné.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#6 Příspěvek od Hydrawerk »

Tektronix 453 se začal vyrábět roku 1966. C1-64 je tedy také poněkud zastaralý model, pokud se jedná o skoro kopii...

Uživatelský avatar
koaxial
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#7 Příspěvek od koaxial »

Děkuju za odpovědi.Nevím, co chtěl říci svým příspěvkem kol. CZJKP1, já jsem se přeci ptal jasně. Co vše obsahuje vybavení běžně dodávané, co mi dají je věc jiná.Potřebuji vědět CO mám od likvidátora chtít, by mně neopíjel rohlíkem. Některým, jejichž příspěvek mně zvláště oslovil jsem poslal SZ. Děkuju ale všem.No, a třeba se ještě někdo najde, kdo upřesní co ještě nevím. Na rozdíl od zkušených já teprv začínám, tož proto.Koax.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od CZJKP1 »

To neřeš. Já už začínám asi 10 let a ještě jsem pořádně nezačal :D

Uživatelský avatar
koaxial
Příspěvky: 18
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#9 Příspěvek od koaxial »

Sháním manuál v češtině či osobní zkušenosti s osciloskopem C1-64. Dostal jsem ho,(!) ale nikdy s žádným podobným nedělal.Je funkční. Páni borci, podělte se o zkušenosti !!! Děkuji. Vašek.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#10 Příspěvek od ohryzek36 »

Pochybuju, že se dá sehnat (nebo že vůbec existuje) český manuál k tomuto osciloskopu. Ruské manuály jsem někde viděl, ale už nevím přesně, co v nich bylo - rusky moc neumím a o typické "kvalitě" tisku se raději nebudu zmiňovat.

Já jsem se s ním naučil hlavně sám, ale i podle tohoto manuále se to dá pochopit - s angličinou by už snad až tak moc velký problém neměl být :) .

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Je to dost dobrá mašinka, s BMxxx se nedá srovnávat. Hlavně balance atd. Měl jsem ho. Chodí podstatně výš, než výrobce uvádí a navíc perfektně synchronizuje na rozdíl od BM. Origo manuál se dá stáhnout, no ale obsluhu se musíš naučit sám!!

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#12 Příspěvek od ohryzek36 »

To jo - chodí o hodně výš, těch 40MHz je garantovaný frekvenční rozsah, při kterém by se mělo dát měřit bez nějaké frekveční závislosti amplitudy (nevím jak to napsat rozumně :) ), já jsem se s ale ním dostal až někde za 100MHz - na měření to už nebylo, ale vidět průběh ještě šlo.

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#13 Příspěvek od Dvoulampovka »

TO Koaxial: máš novou SZ !!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

To Ohryzek 36:
Psal o nuvistorech v ruskejch oscilech. Ja mel kdysi C1-55 a ten mel na vstupech X1 a X2 tycinkovy elektronky 1ž17. Sklenena tycka prumer asi 5mm, delka asi 30 mm, dratovy vyvody. Tenkrat nam rusky servisaci na EC1033 tvrdili, ze to je ruskej kosmickej vysokofrekvencni vynalez pro Gagarina s tycinkovyma elektrodama nahrazujici klasickou elektronku. Mozna ze jeste nekde jednu vyhrabu. Myslel jsem si, ze nuvistory byly neco trochu jinyho, spis keramicka miniaturni klasicka elektronka s vinutejma elektrodama. Funkcne to ale bude asi stejny, tak se to mozna prilis nerozlisuje.
Jirka

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#15 Příspěvek od ohryzek36 »

No v C1-64 jsou ty nuvistory menší (jen o něco větší neř KF-ka), byly tam typy 6С51Н-В, měly by být stejné jako americké 7595 nebo 7586 (ty byly kdysi k dostání i v GESu), měly delší drátové vývody, tak se na desku osazovaly vzhůru nohama a konce vývodů se pájely okolo pouzdra.

Tyčinkové elektronky byly pochopitelně něco jiného (sovětská specialita), rusové je používali v době, kdy se na západě používaly už tranzistory, nuvistory byly spíš specialita pro zvlástní určení, ale i ty rusové okopírovali - akorát s nějakou prodlevou (zde je katalog RCA z roku 1963), američani je přestali používat ve spotřební elektronice okolo roku '71 a tohle je osciloskop z roku cca 1980 - tak asi tak:) .

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“