Kvalitní adaptér do zásuvky 5V, 12V apod, jaký?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#16 Příspěvek od jandu »

Kvalita nemá rozmer. Nie je to ako ampér, volt, meter .... Kvalita je vecou dohody. Aj tu je to individuálne, môžu sa dojednať náležitosti ako poruchovosť, stabilita, určitý parameter, rozsah pracovných teplôt, dľžka záruky. Čím viac dojednaných náležitostí, tým vyššia cena.

Na bežnom trhu sa predáva bežná kvalita= funguje to. Záruku síce stanovuje zákonom ten ktorý štát, ale ... Za tú cenu je výrobca/dovozca/distributér ochotný to-čo riskovať! A to dokonca aj skutočnosť, že predáva falšovanú značku.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od RayeR »

Tak me je jasny, ze voltmetrem nezmerim kvalitu, to jen takovy prvni dojem. Neco lze usoudit z toho zvlneni - jesi treba neojebali filtraci uz v designu. Az cas ukaze...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#18 Příspěvek od jandu »

Ja chápem a je mi jasné, čo ti chodí po ume - je to iba taká pripomienka k tomu, že je lepšie pýtať sa na "vlastnosti" a nie kvalitu. Vlastnosti už sú merateľné.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#19 Příspěvek od pospisjak »

Zdarec, já jsem vzal spínaný zdroj BKE z Hrušovan u Brna. Byl to jen malý 15W adaptér. Jede zatím 1,5 roku, což není dost, ale třeba s ním má někdo dlouhodobější zkušenost. Předpokládal jsem vyšší spolehlivost a "morálku" konstruktérů u malé české firmy, než u nějaké číny.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Díky za tip, tuto firmu jsem neznal. Jen pro info jsem se díval do datasheetu toho 15 W zdroje a životnost udávají minimálně 35 000 hodin. To není úplně špatný.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od RayeR »

pospisjak píše:Zdarec, já jsem vzal spínaný zdroj BKE z Hrušovan u Brna. Byl to jen malý 15W adaptér. Jede zatím 1,5 roku, což není dost, ale třeba s ním má někdo dlouhodobější zkušenost. Předpokládal jsem vyšší spolehlivost a "morálku" konstruktérů u malé české firmy, než u nějaké číny.
No problem je, ze se o takovych malych ceskych firmach zs nevi a bezne se neprodavaji treba v GES/GM... Pokud to delaji sami a snazi se to delat dobre, tak vsechna cest, priste muzu objednat neco u nich.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

GES a GM to nabízet nebudou, protože to bude odhadem dvakrát dražší, než ty rýžový modely. A pokud zákoš uvidí dva na pohled stejný adaptéry, stejný výkon, stejný napětí, tak vezme v 90% ten levnější.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od RayeR »

Jo a to sem zapomnel dodat, serou me weby, co nemaj ceny produktu...

Tak je mi jasny, ze mainstream to kupovat nebude, ale pridani do sortimentu by je snad moc nestalo a dostali by se tak do sirsiho povedomi. Az pak nekomu treba shori adapter od routeru, a uvidi v GM ty 2 nabidky, tak ti pouceni se treba rozhodnou jinak :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Ak to bude naozaj kvalitne. Lebo v Cine sice vedia vyrobit smejd, ale lacny. Zato u nas sa vyrabaju smejdy za exkluzivne ceny. Neviem, ako je to u vas...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od RayeR »

Takle od stolu neumim posoudit, ale verim ze sou firmy co delaji poctive. Precejen pokud je to oprientovany vic prumyslove nez na spotrebku, tak tam naka kvalita bejt musi, jinak by skoncili brzo. A kdyz nabizi zakazkovy reseni, tak o tom asi neco vi. Ja nastesti delam ve firme, kde se zaadny dalsi kurvitka krom bezolovnaty pajky (na vyjimku nemame narok) zatim neimplementjou, takze zatim plati pravidlo za vice penez vice muziky...
Naposledy upravil(a) RayeR dne 10 led 2013, 11:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od sis2 »

OK. Ale bohužel, i dodavatelé "solidního hw" mají problémy - měl jsem to potěšení s moduly od fy Papouch - z 10 modulů odešly po zapnutí do několika dnů tři - vždy zdrojová část, na jedné desce dokonce SMD-elektrolyt vzplanul jasným plamenem...!
Zkoušel jsem obstarat náhradní zásuvkové zdroje tuzemské výroby - obrátil se na blízkou známou firmu v Hrušovanech - a cena byla víc než čtyřnásobná proti asijcům. Podobně skončila i další poptávka u firmy v Brně. Tam mi dokonce potvrdili, že mají největší problém s elektrolyty - ale jiné, než z Asie k mání nejsou.
Takže používáme dál běžné adaptory a udělal jsem tester, kterým stav zdroje při profylaktice kontrolujeme. I když za pár let zdroj dvakrát/třikrát vyměníme, je to levnější a náklady jsou rozložené, ne vše na začátku.
Tester je na http://uloz.to/xazJxVK/tester-pdf

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od RayeR »

Hehe, od Papoucha sme taky brali naky moduly a to je hodne predrazena zalezitost. Ja kdyz sem videl kolik stoji treba RS232 teplomer, tak sem sel do vejvrtky, tak sem to nahradil DS18B20 a spokojenost... Co se tyce kvality, tak nemam info jesi nak odchazely, ale to neni nic vykonovyho takze asi ne.

U tech adapteru zalezi na pouziti, pokud to mas v praci na stole nebo snadno dosazitelny, tak chapu i strategii kupovani levnyho smejdu, i kdyz s ni uplne nesouhlasim. Ale pokud je to nekde mimo dostah, kde by byl drahej zasah technika, nebo sme si tim posramotili reputaci u zakaznika, tak tam radsi priplatim. Ale stejne je to ruleta...
V rychlosti sem juknul na ten tester - chapu dobre ze je to jen hrubej voltmetr se 2 stupnema zateze, no i to muze stacit, zdroj po zatizeni, pokud ma spatny kondy tak vymekne a napeti klesne. ZKusenejsi operator by to poznal uz podle jasu (pripadne poblikavani) te zarovky i bez 277 :)

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od sis2 »

OK, asi jo.
LED sloupec pěkně ukáže náběh zatíženého zdroje po výpadku - to se z rozsvícení žárovky tak dobře nepozná. A taky jestli se zatížený výstup ustálil na 12 nebo třeba jen 10V.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Davidus »

hmm doporučím zdroj, který s rezervou splňuje všechny parametry udávané v datasheetu, je kvalitní a stejně se nelíbí.. no co, každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

k té regulaci výstupního napětí.. velkou měrou se na tomto parametru podílí odpor kabelu na sekundární straně

pokud se ti nelíbí nápis made in China, měl sis vybrat jiný zdroj, původ je na stránkách Farnellu jasně uveden pod soupisem parametrů.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“