Pouzdro LFCSP, pájení v domácích podmínkách

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukasozzz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2013, 01:00

Pouzdro LFCSP, pájení v domácích podmínkách

#1 Příspěvek od lukasozzz »

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli se dá nějak napájet v "domácích" podmínkách pouzdro LFCSP. Konkrétně to je http://www.analog.com/static/imported-f ... 2_7689.pdf

Díky za odpověď

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Robil som to parkrat (akurat to bolo puzdro QFN, ale vyzera to byt velmi podobne) teplovzdusnou pistolou a potom dokoncoval po jednom vyvode. Dost 🤐 robota, ale da sa to.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Na tohle pouzdro jedině horkovzduch. Každopádně se dá všechno možné: Tyhle obvody: http://www.gbpower.cz/produkt/upp-43770 ... riginalni/
jsme pájeli tímto: http://horkovzdusne-pistole.heureka.cz/ ... hl-2010-e/

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

rnbw- ruční dopajování není úplně ideální. Lepší je si obvod pocínovat, stejně tak si pocínovat i pájecí plošky. Nešetřit pastou, hlavně proto aby byly všechny "kuličky" cínu stejné. Potom to fakt jde krásně horkovzduchem. Dokonce se takhle dají i menší BGA (mám odzkoušeno do cca 5x5 kuliček).

Uživatelský avatar
lukasozzz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2013, 01:00

#5 Příspěvek od lukasozzz »

Super moc děkuju a určitě vyzkouším protože v jiném pouzdře není a tak jsem se dost leknul :D Jinak se už dost dlouho probírám datasheetama a nemůžu najít něco za solidní cenu, potřeboval bych OZ s co nejmenším offsetem pro kaskádní antialias.filtr pro tenhle převodník. Napájení nesymetrické, mám k dispozici 3,3V a ještě OZ který zapojím jako sledovač jen pro imepedanční přizpůsobení ale pro VF obvod kolem 100MHz, taky nesymetrické napájení. Nevíte ze zkušenosti o něčem? moc zkušeností nemám a je jich na mě nějak moc :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Michal22: Opravoval som tak dva notebooky - na prvom sa mi to podarilo pekne, myslim, ze skoro vsetky vyvody boli OK hned po teplovzdusnej pistoli.
Na druhom to bolo horsie, mozno som mal na tej ploche pod IO vela cinu a tym padom bol asi prilis vysoko.

lukasozzz: Budes na to potrebovat kvalitny plosak, urcite nie doma vyrobeny.

Uživatelský avatar
lukasozzz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2013, 01:00

#7 Příspěvek od lukasozzz »

No jako určitě u mě bude realizace těžší já s tím nemám zkušenosti. Jaká je potřeba úprava desky? škoda že se nedělá v DIPu to bych uměl :D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Bez problémů mikropájkou s dostatkem kvalitní pasty. Jediné kdy to nejde když má pod sebou chladící plošku.
Naopravoval jsem se jich kupy. Hlavně maximů ve starších noteboocích.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
lukasozzz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2013, 01:00

#9 Příspěvek od lukasozzz »

Tak to mě fakt potěšilo, moc všem děkuju, jinak kdyby někdo měl dobrou radu s těmi OZ budu moc rád :)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Já už si taky budu muset pořídit vlastní horkovzduch.
Vždyť stačí pouhých 200W...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Součástky“