Jaký NB na pouštění filmů + bezdrátové pouštění MP3 / video

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

Jaký NB na pouštění filmů + bezdrátové pouštění MP3 / video

#1 Příspěvek od Lojzek »

čau, měl bych pár dotazů ohledně NB a jejích příslušenství.
Jaký Noťas na pouštění filmů ve ful HD popř. HD přes HDMI, brouzdání po internetu? Na co si dát pozor ohledně driverů a spojení s TV? Segra má Asusa X61Z a má problém se připojit k TV přez HDMI - VGA funguje v pohodě. Bohužel na tento typ notebuku jsou drivery pouze pro visty.

Dále mám dotaz na pouštění MP3 bezdrátově pomocí BT? jde mi o to abych mohl s notasem kamkoli ( po pokoji cca 6x6m) a hrály by mi v zesilovači mp3. Díval jsem se na něco takového ( http://www.alza.cz/belkin-bluetooth-mus ... n=zbozi.cz / http://www.datart.cz/Bluetooth-modul-PI ... paign=feed )
u tohohle mi jde hlavně o to, aby to bylo kompatibilní s NB a nekousalo se to, nesekalo, hrálo to v kvalitě která je přijatelná.
Pokud tohle nedoporučujete, vykašlu se na to, přecejenom to stojí nějaké peníze a když to nebude fungovat je lepší ty peníze využít jinde.
Další otázka je jestli něco takového existuje/funguje i na videa? např. pustím si film ( nějakou klasiku v rozlišení např. 640x480 nebo pohádky ) tak ad můžu být na internetu a zároveň by se mohla malá dívat na pohádky?
Jestli vymyšlím kraviny tak mě trošku usměrněte :)
Zatím děkuji za všechny nápady a návrhy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Klidně si kup jakýkoliv nový NB s W8, co má výstup HDMI na TV a má BT. Ano, můžeš pouštět filmy a zároveň být na internetu atd. To je vlastnost normálních NB už aspoň 6 let.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od petus »

proč s W8?
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

petus píše:proč s W8?
. . . říkali to v televízi ! a mají na to i reklamu !

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Lebo iny uz pomaly ani nekupis :(

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#6 Příspěvek od Lojzek »

no P32 asi jsi to trošku nepochopil, myslel jsem pouštět film na který se dá dívat na televizi a i při tomto puštěném filmu být na internetu na NB ! takže NB bude pouštět signál do TV a to film a na NB bude normálně internet....

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#7 Příspěvek od s_ebastian »

Myslíš něco jako rozšíření pracovní plochy?V tom problém není..

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#8 Příspěvek od Lojzek »

ano, jakoby dvě plochy, a ty dvě plochy si přepínat jako např. okna ve win. ( ALT+TAB ) takto by to bylo super, a ještě lepší by bylo kdyby takto puštěný film by bylo možné bezdrátově pouštět do TV aď už přes BT nebo WIFI.

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#9 Příspěvek od s_ebastian »

Přes BT film neprotlačíš,kabel je kabel.Prostě připoj HDMI a audio link a víc bych neřešíl..Plochy přepínat lze,více strýček google..

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#10 Příspěvek od Lojzek »

takže audio protlačit jde, video nejde.
Oka. díky. skusím zagooglit

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Lojzku, já to pochopil moc dobře, ale ty asi neumíš číst. Zkus aspoň přemýšlet proč jsem psal W8, když je to přesně to samé jak W7 a vylepšené a XP něco prostě nezvládají. Ale jestli jsi opravdu přesvědčen, že nový a kvalitní NB (ne skrytý výprodej) koupíš ještě s XP, tak prosím, kupuj.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

s_ebastian píše:Přes BT film neprotlačíš,kabel je kabel...
To tady nikdo nechtěl, takže mě překvapuje, že tě taková hloupost napadla. Čti znovu, psal jen o MP3. Film připojí přes HDMI, spustí a může koukat na internet či stahovat z internetu. Obrazovek si může udělat třeba 30, normální člověk si to přepne dole, podle toho co chce vidět či přes TAB.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Andrea »

p32 píše:To tady nikdo nechtěl, takže mě překvapuje, že tě taková hloupost napadla. Čti znovu
Ty se nauč číst. :roll:
Lojzek píše:a ještě lepší by bylo kdyby takto puštěný film by bylo možné bezdrátově pouštět do TV aď už přes BT nebo WIFI.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

A teď ještě čtu vyjasnění, že bys chtěl posílat video přes wifi (BT nemá možnosti), ale to bys měl řešit jen přes výstup na HDMI a dále externím konvertorem z HDMI na wifi, protože na jednu wifi kartu nikdy neutáhneš 2 spojení, mělo by to být fakt nezávislé. :wink:
Zobrazení přes HDMI a zároveň na displeji NB řeší pouze grafická karta a její ovládač. Na jednom výstupu (pro TV) bude film a na druhém (LCD displej NB) bude např. internet či něco jiného.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od petus »

s w8 nekupujte, pač SecureBoot je pěkná sfině ;-)
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“