Ultrazvukový měřič vzdálenosti, kupovat?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JardaPotenciometr
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2012, 01:00
Bydliště: Varnsdorf

Ultrazvukový měřič vzdálenosti, kupovat?

#1 Příspěvek od JardaPotenciometr »

Myslíte že ma cenu tenhle výrobek na občasné použití kupovat? :? http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-C7F ... _29996.htm

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#2 Příspěvek od jandu »

Nie. "Občas" som to použil asi 4x pri konkrétnom meraní v izbe pre návrh rozmiestnenia nábytku a občas si na neho ešte spomeniem (za 4 roky 3x). Ak to nepotrebuješ ako aranžér nábytku (a ak áno, tak si kúp laserový), tak ho okrem zábavy použiješ 4, 5, 6x. No ale zatú cenu to láka, no nie?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Panda38 »

To je přesnost +- 1 cm a to ještě kdoví jestli? No nic moc. A asi bych nevěřil, že měří přesně to místo, na které ukazuji. Pásmo protáhnu i škvírou mezi skříněmi, ultrazvukový signál těžko. A těžko zodpoví na otázku "jak je tenhle stůl vlastně široký?"

Nechtěl bych to.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »

Pár let mi to leží ve skříni bez užitku (Black&Decker). Daruju.

Uživatelský avatar
JardaPotenciometr
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2012, 01:00
Bydliště: Varnsdorf

#5 Příspěvek od JardaPotenciometr »

Odkat ste :?:

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Bernard »

Já jsem jeden, z daleka. Ale pošlu. Dej adresu do SZ.

Uživatelský avatar
JardaPotenciometr
Příspěvky: 14
Registrován: 15 úno 2012, 01:00
Bydliště: Varnsdorf

#7 Příspěvek od JardaPotenciometr »

Cojeto za typ :?: :idea: :wink:

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Bernard »


Uživatelský avatar
Hiawata
Příspěvky: 55
Registrován: 14 úno 2009, 01:00
Bydliště: Třebíč

#9 Příspěvek od Hiawata »

Já si ho koupil, celkem to funguje, ale používám ho k přibližnému měření el. kabelů při instalaci. Přesnost obdobných typů je obdobná a to i u drahých modelů, na přesné měření je stejně potřeba měřit metrem... Jinak spokojenost.

Uživatelský avatar
Hiawata
Příspěvky: 55
Registrován: 14 úno 2009, 01:00
Bydliště: Třebíč

#10 Příspěvek od Hiawata »

No a na přesnější měření na mm, obvykle odchylka (1,5-2mm) koupit laserový, ale to je cena jinde...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#11 Příspěvek od sr71 »

jak je to u laserových mìøièù vzdálenosti s bodem na který zamìøuju? musí to být vìtší plocha nebo lze bez problémù zamìøit a zmìøit vzdálenost napø od plotového sloupku apod.?

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od pepik9 »

Pokud ten sloupek nemá hodně malý průměr a netřese se ti ruka, tak to jde. Ale použitelné bývají tak do 20m. Záleží také na okolním osvětlení. Za slunečného počasí venku na větší vzdálenost už neuvidíš, kde ten bod je - když je nutné zamířit do nějakého konkrétního malého místa. Na velkou zeď je to celkem jedno.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#13 Příspěvek od Atlan »

Na viac ako 10m uz potrebujes, protikus k tomu laserovemu meraku. Alebo merat v noci. Tak ze v zaklade kopovat laserovy dialkomer na viac ako 40m nema zmysel bez pritikusu

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Já na práci potřeboval něco na měření v jednom a tak koupil Leica Disto A4. Je to jejich laser z nejlevnější řady (cca 4000,-) ale už se nedělá. Umí to jen vzdálenosti do cca 40 metrů s přesností 1-2 mm. Plus rovnou z měření počítat plochu a kubatůru. Párkrát jsem ho kontroloval pásmem a opravdu do 20m měření stejný. Jenže pásmo taky podléhá vytahání a teplotě.
Jinak nová řada Disto umí neuvěřitelný věci, úhly z místa měření, úhly a délky ve vzdáleným místě, prostě spoustu věcí, co až dosud měřily jen teodolity.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“