Samsung UE32C5000, závada v T-CON

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Samsung UE32C5000, závada v T-CON

#1 Příspěvek od vombat »

Dobrý den! TV po zapnutí do sítě - blikala červená LED, po stisknutí tlačítka, zhasla na cca 2s a pak blikala znovu. Po odpojení T-CON F60MB4C2LV0.6 (panel LTF320HM02) od základní desky zbytek TV normálně naběhne. Na T-CON je zkratovaná větev proti kostře - ve větvi je zapojený kondensátor označený CD32 o velikosti 47M. Ten je v pořádku. Desku jsem pečlivě prohlédl - není vidět nic odpáleného. Na netu se mi podařilo najít manuál, ale chybí schéma T-CON, poprosil bych o radu nebo schéma. Díky.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 10:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od vombat »

Telka je souseda, ptal jsem se ho dodatečně jak se závada projevila a po chvíli z něj vylezlo, že jeho 4letý synek se snažil pomoci s úklidem a na panel stříkl blíže neurčený čistící prostředek. Vzhledem k tomu, že T-CON a flexy k němu jsou dole, došlo ke stečení přípravku až na DPS panelu s a totální korozi DPS a míst, kde jsou flexy připájeny, takže je telka v podstatě na vyhození - zničený panel. Z tohoto pohledu(není co zkazit) jsem vzal zdroj s omezením proudu, nastavil 0.5A a přiložil ke zkratované větvi na T-CON. Po malé chvíli se začal začal hřát integrovaný obvod od firmy Maxim, který zřejmě ovládá drivery, na kterých vlivem koroze a možná i vodivosti přípravku vznikly svody, ne-li zkraty a nadměrným proudem se prorazil.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#4 Příspěvek od ivan116 »

Mám tiež problém s týmto modulom: T-CON F60MB4C2LV0.6 ,len na rozdiel od vombata ho nikto neumýval ,teda dúfam :lol:
Problém mám s napájaním ,presnejšie povedané s identifikáciou súčiastky (v krúžku)pozícia ICD2 označenie 58A+. Na vstupe mam 12V a za ňou mi napätie kolíše do 6V.
Podľa meraní na inom ,dobrom TV tam má "pokračovať"12V.
Pomôže mi niekto identifikovať tu súčiastku,prípadne čim ju nahradiť ak sa nebude dať zohnať?
Přílohy
F60MB4C2LV0.6.jpg
(154.15 KiB) Staženo 356 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Mal by to byť nejaký P-fet. Ak ti kolíše napätie na výstupe, tak máš možno skrat za ním-nejaký kondík. Nahradiť ho môžeš napr. FDC642P, alebo podobným.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“