Robot UKS E23, prosba o radu od všech znalců

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#61 Příspěvek od dzenkyns »

a další...
Přílohy
_IGP4322.jpg
(139.65 KiB) Staženo 81 x
_IGP4321.jpg
(107.86 KiB) Staženo 80 x
_IGP4320.jpg
(80.01 KiB) Staženo 67 x
_IGP4319.jpg
(121.78 KiB) Staženo 67 x
_IGP4318.jpg
(103.85 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#62 Příspěvek od dzenkyns »

....
Přílohy
_IGP4324.jpg
(97.31 KiB) Staženo 72 x

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#63 Příspěvek od dzenkyns »

a další
Přílohy
_IGP4325.jpg
(78 KiB) Staženo 77 x
_IGP4326.jpg
(115.8 KiB) Staženo 74 x

Uživatelský avatar
mtrencin
Příspěvky: 128
Registrován: 29 bře 2012, 02:00

#64 Příspěvek od mtrencin »

Za tie peniaze je to biedne nemôžeš to reklamovať?

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#65 Příspěvek od mcmlxxx »

mě docela překvapuje, že firma která má dělat pocínování, evidentně nezvládá technologii přípravy povrchu, protože to je základ. Takhle to je jako nastříkat barvu na mastnej rezavej povrch - vypadá to celkem ok, ale jen do doby kdy se to sloupne, to bude brzo.
Osobně bych si koupil nějakou levnou pískovací pistoli na kompresor a ty povrchy si připravil sám, pak odmaštění a pak bych to teprve dal na cínování.

Mimochodem, k čemu slouží ta spirála napravo nahoře? To je originál vybavení k robotu? V návodu se o ní nepíše. Nemá někdo nějakou navíc?


Obrázek

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#66 Příspěvek od dzenkyns »

Mě spíš štvou masomlýnek a strouhač, proč není cín uvitř a proč barví. zajedu tam znovu. nebo jinam. ta spirála byla u jednoho robota, zasunuje se do prostřední díry ramena hnětače a je na míchání tuhého těsta. Míchá to pomalu je se to otáčí "dokola". Na Jakém principu funguje pískovací pistole? kompresor mám. Pokud budu nechávat znovu cínovat věc, na které je teď nový cín, bude muset tento nový zase dolu?

Uživatelský avatar
mtrencin
Příspěvky: 128
Registrován: 29 bře 2012, 02:00

#67 Příspěvek od mtrencin »

Ako mi vysvetlil kamarát je to účinkom Faradayovej klietky to treba cínovať/alebo akékoľvek elektrolyticke pokovanie/na dva až ti krát najskôr jednu polovicu potom druhú.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#68 Příspěvek od mcmlxxx »

Pískovací pistole - třeba tady : http://www.shop-naradi.cz/pistole-na-my ... 3godKEsA1A

pistole připojená na kopresor, do zásobníku pistole se nasype ostrý jemný písek, a předmět se očistí proudem tryskajícího písku od zbytků barvy, rzi atd. prostě mechanické očištění.

S tou spirálou jsi mne překvapil, vůbec nevím že něco takového existovalo.

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#69 Příspěvek od dzenkyns »

Máš pravdu, spirála v návodu není, ale na co jiného by to bylo. Díky za info na pistoli. Našel jsem v Praze galvanovnu co i piskuje. Pojedu se tam poptat .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#70 Příspěvek od kejki »

Hák je originál k Superrobotu, je tam jednoduchý hák, mřížka a dvojhák. Ale jestli to bylo u všech nevím, měl jsem některé nekompletní.
Šroťák - mlýnek na mák a kávu necínoval ani původní Porkert. Až po restituci kdy z toho byl mlýnek na obilí to cínovali.

Jinak to dílo je rána z rána, za ty peníze je několik kilo cínu, to už budu raději experimentovat s klasikou. I když litr má 7 kg, to je dost :lol:
A třeba http://eshop.blex.cz/nase-vyrobky/formy-pocinovane prodává vlastní pocínované výrobky, tak by mne zajímalo, jestli mají stejnou cenovou politiku pro drobné otravy.

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#71 Příspěvek od dzenkyns »

Rána z rána to byla a veliká. Mlýnky na mák nebyli cínované , půvadně měly žlutou barvu. tyto, co jsem nechal cínovat, byli hodně oprýskané a špinavé, ty jsem čistil, sundal barvu, zase čistil odrezil, odmastil. ty z toho cínování vyšli nejlépe. jinak jsem ale mechanicky čistil vše... když to přebírali, řekli, že mají své technologie na čištění..... chjo. No já osobně mám cínování dost. příště budu hodně opatrný. jěště přemýšlým, že s těmy věcmi, co nejsou pocínované uvnitř tam odvezu zpátky, ale bojim se, že zase budu platit. a jim už jsem zaplatil dost. pro ty, kteří by tam chtěli dát cínovat můžu poslat adresu.... ne dělám si srandu, tam neeee. Je to galvanovna v Praze Čakovicích... moc jich tam není.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#72 Příspěvek od kejki »

Právě skončila další aukce super robotu za 201,- - http://aukro.cz/kuchynsky-stolek-super- ... 23446.html a před týdnem jen díky mému pokusu přelezl 270,-

Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

#73 Příspěvek od dzenkyns »

jo, šel od koruny. Dražil jsem i já, ale nebyl jsem večer doma. První přihazoval po koruně, já dal 200,- (jen kvůli té náhradní převodovce), než jsem odcházel a ponechal náhodě.... pro první robot jsem jel až na slovensko, a stál 100eu.... druhý o něco měně. chjo. vůl. nechtělo se mi čekat a neuměl a neveděl aukro. Kejki, my by jsme se mohli domluvit na té převodovce, jak jsem psal před vánoci?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#74 Příspěvek od kejki »

Jo, jen se mi vrátila chřipka takže lezení na půdu zatím vypouštím.

Uživatelský avatar
mtrencin
Příspěvky: 128
Registrován: 29 bře 2012, 02:00

#75 Příspěvek od mtrencin »

Je to škoda že sa Ti nepodarilo získať ten super robot bol veľmi zachovalý a opečováný. Ale není všem dnum konec za posledný rok bol na aukre a bazoši minimálne 20x.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“