příjem tv

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#16 Příspěvek od jave »

Neni to literatura, ale pomohlo mi to. www.autoradia.pc.cz

Uživatelský avatar
felda
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK

#17 Příspěvek od felda »

jave píše:Neni to literatura, ale pomohlo mi to. www.autoradia.pc.cz
Neviem či tento odkaz pomohol vyriešiť príjem terest.signálu a TV rozvodov.Ja som tam nič nenašiel.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#18 Příspěvek od jave »

Promin, to byl omyl. Mel jsem otevreno vice oken. Omlouvam se vsem.

Uživatelský avatar
1XGP
Příspěvky: 20
Registrován: 24 říj 2006, 02:00

#19 Příspěvek od 1XGP »

Tak ti ja resim bohuzel jiz nekolik let jiny problem. Sem radioamater a vzdy sem spolehal na to, ze kkyz bydlim v rodinem domku nebude problem. Posledni cca.3-4 roky si stezuji sousede cim dal vyc. Doslo to uz do takoveho stadia, ze sem se vratil domu a pocitem ze neco neni spravne, sem vysel na zahradu. Cast dratove anteny ktera byla zakoncena na 4m vysokem sloupku asi50cm od plotu byla urvana a sloupek na zemi. Na KV vysilam momentalne s vykonem 20-30W vyc "rusi" na VKV max10W. Poradte paku na sousedy s kterymy neni mozno se domluvit? CTU zrejme nema smysl. Bydlim v K. Varech a lokalni vysilace sou dostatecne silne. Ja osobne zarusim svoji TV az 80W a koax.kabely vedou vedle sebe. Dik za Radu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#20 Příspěvek od RadekB »

Po delsi dobe to tu tak pocitam, takze nejprve k tomu problemu, co jsem resil o hodne drive - rozvod sat pro 35 ucastniku.
Pouzili jsme klasicke komponenty pro STA od ALCADU pro pozemni prijem, rozvod se realizoval samozrejme jako hvezda. Pro sat .prijem byly pouzity dve paraboly, jedna pro Astru1 a A3, pozdeji doplnena jedna na Intelsat 1002 (misto HB), signal z LNB je rozbocen pomoci rozbocovacu do dvou multiswitchu od EMP.
Do multiswitche je priveden jeden vystup z ALCAD stanice. Kdo ma zajem o satelitni prijem, je zapojen na multiswitche, kdo nema zajem o sat, je zapojen na odbocovaci pole TONER (duchodci, socialni pripady, vychcanci apod...) takze ma zajisten prijem zakladnich programu.
Vse funguje jiz delsi dobu bez jedineho problemu. Majitel nemovitosti zakazal instalaci jakekoliv paraboly, proto se pozdeji pridavala parabola na DIGI-TV, intelsat 1002.

problem onoho radioamatera, posledni prispevek - za vetsinu problemu mohou rozvody na nemovitostech postizenych lidi - polska sita, nekvalitni kabely apod.... CTU je resenim, pokud mas homologovane zarizeni a nic neporusujes. V tomto pripade dej klidne i ty sam podnet na CTU na prosetreni, jakmile jde o ruseni TV, jsou aktivni dost. A nejsou to zadni pitomci, ti co jezdi jsou fakt odbornici . Casto jsem resil podobny problem, sam jsem radioamater (byt jiz ne moc aktivni). Casto je resenim domluva s "postizenym" sousedem a oprava rozvodu, aspon za cenu materialu. Jestli vysilas na 2m, muze sousedum pomoct filtr, ktery odfiltruje vse pod 150MHz, jestli se u vas v lokalite vysila TV na kanalech R2, pak zase zadrz 137-145MHz. Toto ovsem nepomuze v pripade polskych turbo zesilovacu, ktere se rozkmitaji jen kdyz se na to skarede podivas. Na druhe strane tento kram nema homologaci, takze CTU se s tim moc nepara.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“