MM přenosky od 1000,- Kč

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

MM přenosky od 1000,- Kč

#1 Příspěvek od wishmasterX »

Zdravím všechny příznivce gramofonu a prosím všechny o sdělení zkušeností na tohle téma, co by jste koupili, jaké láte zkušenosti .....
Vzhledem k tomu, že poslouchám skoro všechny žánry, tak by to chtělo i univerzálnost přednesu .... Koupil jsem gramo Sony PS-X60 a nechci tam dát to nejlevnější, vzhledem k tomu, do jaké kategorie gramofon zapadá ... Osazený je momenálně přenoskou Audio Technica Precept PC 220, která má už ale svoje za sebou ....... Jako adepti pro mě byla Audio Technica AT-440, Shure M97 .... Další typ byl Grado Black/Green ....
Přenosku Rega Bias jsem měl a už o ní nechci nikdy slyšet :?

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pole »

Ortofonky OMB 5E tiez nehra zle
Kupis ju asi najlacnejsie v CZ tu:
http://web.quick.cz/ella.praha/gramo.htm

No nemozem moc radit lebo doteraz som pocul len tuto Audio Technicu a tesly....

SKus si na prehlad zajst do dakeho predvadzacieho obchodu s HiFI kde ti radi ukazu a prehraju prenosky.

Uživatelský avatar
kolesko
Příspěvky: 10
Registrován: 16 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kolesko »

Viem že to sem cenou nezapadá, ale predsa prosim o radu. Potrebujem prenosku do grama Tesla NC420. Uvažujem kúpiť Ortofon OMB5 (640Sk) alebo AudioTechniku AT91 (570Sk)? Pozeral som ponuku na web.quick.cz/ella.praha/gramo.htm , kde ma prekvapilo to, že tam je AT91 drahsia (450Kč) ako OMB5 (330Kč). Takže, ktorá je lepšia? Alebo je to jedno? Ďakujem.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Cena závisí spíše na tom, odkud prodejce ty přenosky získává. Ortofonem nic nezkazíš, ani v NC420.

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#5 Příspěvek od wishmasterX »

radím všem Audio Technica, vím, o čem mluvím, navíc, AT110 se na stránky muzikant.cz vrátila a ještě o nějakou tu korunku levněji, v ceně necelých dvou OMB 5 a věřte mi, že je to sakra rozdíl ... A pokud chce někdo ušetřit za každou cenu, tak klidně tu AT 95

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

Už jste hráli na AKAI ? Náhradní MM přenoska RS-33 je k mání na webu www.blackpointmusic.cz po slevě á250.-Kč. Pasuje do čs.gramce, např. NC-450 ? Musí mít 1/2´´ uchycení, z fotky to není dost patrné (je to jenom výměnný hrot ? podle ceny asi ano, nutno pak dokoupit celou přenosku ? ) (viz:příloha).
Přílohy
akai rs-33.jpg
(59.99 KiB) Staženo 93 x

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“