Ústředna Ateus 420

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
craft
Příspěvky: 6
Registrován: 07 led 2007, 01:00

Ústředna Ateus 420

#1 Příspěvek od craft »

Dostal jsem za úkol zprovoznit ústřednu Ateus 420 a našel jsem nějaké manuály, ale chtěl bych vědět nějaké postřehy či tipy, čeho se vyvarovat. Případně bych uvítal prográmek ATEDATA.exe, který by měl umožnit jednoduchou konfiguraci. Díky Jirka. J. - craft (at) centrum.cz

Uživatelský avatar
eboss
Příspěvky: 41
Registrován: 01 úno 2007, 01:00

Re: Ústředna Ateus 420

#2 Příspěvek od eboss »

Něco sem o tom kdysi věděl, ten sw je tuším ateusprg a ten asi někde mám. Moc už si to nepamatuju, verze fw je na eprom uvnitř, popiš co to je za ústřednu, kofigurace a tak.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

Vsechny mozne programy k temto ustrednam mam, ale ten programovaci chodi jen s FW od nejake verze. Dej mail, poslu ti to.

????

Ateus 420

#4 Příspěvek od ???? »

Ateus 420 je velice zajímavé téma. Mam jí doma taky vèetnì obou softù a to jeden na nastavení ústøedny (ateusprg) a druhý na stažení výpisu hovorù (atedata). Mám velký problém s komunikací PC a ústøedny. Po pøipojení pøes COM se z nìkterého pc vùbec nepøipojím a z jednoho to chodí tak napùl. Pøi naètení programu z ústøedny se nìkdy dostanu "až" do pùlky a pak to konèí hláškouo chybì spojení. Celé naètení a následné uložení se mi podaøilo jen jednou. Pøed asi 6 lety, když jsme jí mìli v práci byla úspìšnost pøipojení a komunikace cca 95 procent a vždy to nešlo hned, ale vìtšinou se to povedlo. Pøipojení bylo PC s win 98. Dnes s win XP je úspìšnost víceménì nulová. Pøi komunikaci s 2N mi pán psal, že v systému chyba není a že je nejspíš ústøedna nemocná. Bohužel, mám další dvì ústøedny a ani tam to nejde a všechny byly funkèní a se správným firmwarem ... Takže kdyby jte nìkdo dokázal poradit, budu velice rád. Kdyby bylo možné mi poslat i soft, abych se ujistil, že nemám nìjaký jiný, tøeba starý, bylo by to super. Díky ateus zavináè kachna.net

Uživatelský avatar
mikop
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2006, 02:00

Ateus 420

#5 Příspěvek od mikop »

Ahoj.
Oba programy, které jsi zde uvedl fungují pouze v DOSu a WIN95 nebo WIN98. Od vyšší verze WIN je softwarově jiný přístup na porty a tyto programy je nepodporují. Jiný SW na programování neexistuje.
Pro výpis je možné použít placené programy, např. osvědčený Allwin od Allsoft.cz.
Ústředny do verze FW 5.xxx mají sériový port galvanicky neoddělený a od verze 6.xxx je pomocí jumperů možnost galvanicky oddělit sériový port.
Na víku ústředny bývá samolepka ATEUS 96 pro verzi HW základní desky s možností oddělení. Epromky jsou záměnné, pouze je nutné dodržet verze s koncovkou "R". Je to proto, že výrobce používal přechodně 2 typy RTC obvodů pro datum a čas.
Pokud nejde programovat ani vyčítat hovory nebo špatně, doporučuji:
- u verze HW s oddělením sériového portu, zkusit spojit nebo rozpojit jumpery umístěné nad konektorem sériového portu vpravo (dvojice)
- vyměnit obvod RS232 (např. SP232, MAX232,...) umístěný nad konektorem sériového portu.
- napsat si prográmek na vyčítání sám
- je to v pytli a je propálený obvod sériového rozhraní, včetně vstupně výstupních vývodů procesoru.
Na www.2n.cz v sekci download jsou oba programy ke stažení a také manuály pro instalaci a obsluhu.
Mikop cz052974@tiscali.cz

Uživatelský avatar
bobanl
Příspěvky: 1
Registrován: 01 dub 2007, 02:00

Ateus 420

#6 Příspěvek od bobanl »

Pripravil jsem balicek programu pro sw obsluhu telefonni ustredny Ateus 420.
Vzhledem k tomu ze jsem na strankach vyrobce jiz manual ani program na 420ku nenasel, proto jsem vytvoril tento balicek.
Najdete ho na http://www.volny.cz/ftpserver/Ateus_420.rar.
Je tam instalacni soubor na spousteci (bootovaci disketu win 98 s podporou CD). Zbytek rozpakujte na CD.
System spustete z boot diskety a pak staci v DOSu napsat jmeno a cestu programovaciho souboru, ktery je umisten na CD.
Pro usnadnei najdete na CD stary nobry NC (norton commander), spravce souboru.
Vse vyzkouseno a musi funguvat na kazdem PC.
Hodne stesti. Martin

IvanAs

#7 Příspěvek od IvanAs »

Ahoj, dostala sa mi do ruk tato ustredna, zial software najst uz neviem, na hornom linku uz to nieje ani na 2n.cz , mozete to prosim niekde nahrat? Vdaka

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

IvanAs píše:Ahoj, dostala sa mi do ruk tato ustredna, zial software najst uz neviem, na hornom linku uz to nieje ani na 2n.cz , mozete to prosim niekde nahrat? Vdaka
hodil jsem to sem :
www.zdarna.cz/ATEDATA.ARJ

www.zdarna.cz/ATE420.ARJ

Tak si to stahni, pozdeji to smaznu.

Uživatelský avatar
Mlha
Příspěvky: 29
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Mor. Písek

#9 Příspěvek od Mlha »

dal by se ten soft na ATEUS 420 ještě někde uložit nebo poslat
díky

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

Mlha píše:dal by se ten soft na ATEUS 420 ještě někde uložit nebo poslat
díky
Pouzij ty moje odkazy vyse, hodil jsem to tam jeste jednou, pozdeji to smaznu

Uživatelský avatar
Mlha
Příspěvky: 29
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Mor. Písek

#11 Příspěvek od Mlha »

díky staženo
su zvědaví jestli to bude komunikovat

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“