Externí HDD 1TB od Western Digital My Book

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fajfy
Příspěvky: 27
Registrován: 07 říj 2007, 02:00

Externí HDD 1TB od Western Digital My Book

#1 Příspěvek od fajfy »

Ahoj,
už asi třetí rok vlastním externí HDD 1TB od WesternDigital My Book, moc intenzivně jsem ho nepoužíval, max 1-2 do měsíce. Když jsem se z něj díval na film, najednou zhasl indikační kruh (4 LED se svetlovodem do oválu), jako by se najednou vypnul. Zkusil jsem vytahnout kabel, nic, pak jsem ho vytahnul ze zasuvky a znovu zapojil do zasuvku v té chvíli pouze probliknuli dvě LED dosk se roztočil a hned se stihnul a disk se choval jako bez napájení. Box jsem demontoval, zkusil jsem tam dat jiny HDD a stejný vysledek. Je tam DPS, která asi řídí napětí, výstupy (USB, eSata atd), ta kje podle mě v čudu, nic vidělenýho spáleného není. Je nějaká možnost tuto destičku opravit, či je to nereálné? Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze tam je externy zdroj a ten bude vadny.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

Na té hlavní desce jsou také asi 3 DC/DC měniče, tak proměřit, co leze ze zdroje a co z měničů.

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od marostv »

Mam externý hdd od WD 500G a pokiaľ nieje pripojený k usb tak sa roztočí a hneď vypne
po pripojení k usb nabehne a ide normálne .

Uživatelský avatar
fajfy
Příspěvky: 27
Registrován: 07 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od fajfy »

Zdoj je součastí te jedne DPS, jinak když to fungovalo a vytahl jsem pripojeni usb tak led poblikavali jako stand by rezim. Jina ktrafo je OK to jsem meril. Nevíte kde se dá sehnat schema?

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#6 Příspěvek od mcmlxxx »

Takhle se to chová když je vadný napaječ, při měření na prázdno dává volty jak má ale v zátěži nestačí.
To je jednodisková verze, nebo ta široká s 2ks 500GB HDD?

Uživatelský avatar
fajfy
Příspěvky: 27
Registrován: 07 říj 2007, 02:00

#7 Příspěvek od fajfy »

Jednodisková

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#8 Příspěvek od vrky »

Měl jsem stejný problém ale vyřešeno. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#542938

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#9 Příspěvek od mcmlxxx »

a když to zapneš na napaječ, pak stiskneš dlouze tlačítko v těch kruzích, jako bys to chtěl nastartovat a počkáš cca minutu, nenaběhne? Mám v provozu pár dvoudiskových a když se odporoučel jeden z HDD a vyndal sem ho , startovalo to skoro minutu, bylo tam i to bliknutí na začátku.

Uživatelský avatar
fajfy
Příspěvky: 27
Registrován: 07 říj 2007, 02:00

#10 Příspěvek od fajfy »

Tak spraveno metodou úžas. Proměřoval jsem šváby U6 a U7, na U7 jsem naměřil v poho napětí a omylem jsem vyzkratoval dvě pacičky a rámeček se zázrakem rozsvítil a funguje jako by se nic nedělo :-)

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#11 Příspěvek od vrky »

Kua, vždyť já taky. Akorát jsem nic nezkratoval...

Uživatelský avatar
fajfy
Příspěvky: 27
Registrován: 07 říj 2007, 02:00

#12 Příspěvek od fajfy »

Mě samotné rozebrání nepomohlo, musel jsem vyzkratovat ty dva vývody, zvláštní :D

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#13 Příspěvek od vrky »

Že by ku.vítko?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Kurvítko asi ne, to spíśe vypadá na špatné spínání nějakého logického vstupu, takže asi nějaký student nebo špatné vyhlazení napětí - asi ve zdroji.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“