Panlux- čidlo pohybu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soudruh1
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2013, 01:00

Panlux- čidlo pohybu

#1 Příspěvek od soudruh1 »

Dobrý den. Mám jeden problémek a potřeboval bych někoho, kdo by mi poradil. Koupil jsem si světlo s čidlem pohybu - Panlux olga-s a píše se u něj, že citlivost čidla na světlo je 20-2000 lux. Zkoušel jsem ve vypnutém stavu nastavit lux na tmu a rozsvěcí se mi když je šero. Což si myslím, že při 20lux je to dost brzy. Máte s tím někdo zkušenost, nebo poradí mi někdo co s tím? Děkuji.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Chtělo by to zjistit, co je tam jako čidlo světla. K fotoodporu by stačilo přidat paralelně vhodnej odpor, aby se snížila citlivost a vypínalo to až při větší tmě. Nebo upravit nastavovací prvek, nejspíš trimr. Ale bez hlubší znalosti zapojení čidla je těžký radit.

Uživatelský avatar
soudruh1
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2013, 01:00

#3 Příspěvek od soudruh1 »

Spíš jsem myslel radu, jestli to tak má fungovat, nebo jestli to je špatně. Zasahovat do nového světla se mi moc nechce. Vím, že nestojí moc, ale stejně...... Nevím, jaká je hodnota jednotky lux. 20-2000 lux je velmi velké rozpětí a podle mého by 20 lux měla být skoro tma.....

Uživatelský avatar
svkmilan
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#4 Příspěvek od svkmilan »

Zdravím
- to svetlo pravdepodobne funguje tak, ako je to návode napísané... :wink:
Přílohy
lx.jpg
(114.75 KiB) Staženo 81 x

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#5 Příspěvek od Lojzek »

čau, taky mám doma panluxa a sere mě když se to rozsvěcuje ještě v šeru. Řekl bych, že je to u této značky normální. Kdysy jsem chtěl skusit vyměnit nastavovací trimr za trimr s větší hodnotou ( viz forbidden) ale jak jsem k tomu světlu přišel, podíval jsem se na něho a řekl jsem si - vypnu rači vypínač a bude klid :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Atlan »

prelepit alebo zaciernit cidlo fixou by neslo ?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Nešlo, dosáhl by opačného efektu. Potřebuje aby mu zapnul senzor až ve tmě. Když ho zacloníš, zapne mu už za šera nebo ve dne.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od PavelFF »

Takže spíš naopak, doplnit nějakou čočku, která soustředí co nejvíc světla na fotoodpor(fotodiodu).
Bez zásahu do zařízení leda tak pouštět prasátko z nějakého zdroje světla na svídidlo :)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Ešte by sa dalo otvoriť čidlo a dať fotoodpor na dlhšie prívody tak, aby bol tesne pri snímacej šošovke. Mohlo by to trochu pomôcť.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
soudruh1
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2013, 01:00

#10 Příspěvek od soudruh1 »

Takže se na to prostě vybodnu :( . Je to škoda, nový a k ničemu :(. Děkuji všem za odpovědi a aspoň vím, že se v tom už nemusím šťourat :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“