PS2 u novych PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

PS2 u novych PC

#1 Příspěvek od Celeron »

Mam tady uplne novou zakladovku Gigabyte, ktera ma uz jen jeden PS2 konektor. Konektor je barevne puleny, zelena/fialova. Dodavatel mi tvrdil, ze pres rozdvojku jde najednou pripojit PS2 klavesnice i PS2 mys, uplne stejne jako na notasovi. (Aspon jako na tom mym). Tak jsem klavesnici a mys pripojil na rozdvojku (ma oznaceni ktery vyvod je co) a zkusil nainstalovat na zkousku XP profi. (1T SATA 3 a W7 mi prijdou az zitra).
V prubehu instalace jsem zjistil, ze klavesnice maka, ale mys ne. Zkousel jsem mechanickou i optickou mys a nic. Opticka ani neblikla. Zkusil jsem prohodit klavesnici a mys a neslo ani jedno. Samostatne sla zase jen klavesnice, samostatna mys zase ne. Jak ale mys pichnu do jinyho PC, chodi.
Pokud sestavu klavesnice- mys- rozdvojka prepichnu do notase, tak to ihned chodi.
Tak jak to teda je? Chodi oboje na Gigabyte na rozdvojku, nebo ne? V manualu je "keyboard or mouse". Neni potreba nekde neco zapnout? Ted nevim, kde je problem, jestli to zakladovka vubec umi, jestli neni problem pouze v XP, ci neco uplne jinyho. USB klavesnici a mys na odzkouseni zadnou nemam. Takze me asi nezbyde nic jinyho, nez koupit bezdratovou mys a USB prijimac k ni...
Jo a jeste dotaz, laserovy mysky chodi na skleneny stolni desce?
Diky
Jirka

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

PS/2 porty u NB používají pin 2 a 6 pro další DATA a CLOCK druhého zařízení, takže stačí tu rozdvojku jenom rozdrátovat.
Jak je to u těch nových konektorů nevím, ale koneckonců můžeš zkusit krátce polaborovat se zapojením myši do pinů 2 (DATA) 6 (CLOCK) jestli se rozjede.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

To bude trochu problem, vsechny ty konektory na rozdvojce, klavesnici a mysi jsou zastriknuty, takze to bez destrukce nepujde. Zitra zkusim tu rozdvojku prozvonit, kam jde mys. Ale jestli na zakladovce neni zapojenej pin 2 a 6 jak pises, tak to dohromady makat urcite nemuze. Asi to bude opravdu jedno nebo druhy zarizeni. Takze zitra pujdu koupit drobneho hlodavce.
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

No a zkoušel jsi pouze myš bez rozdvojky napřímo ? Je tam přece jen to slůvko "or" a to znamená "nebo" a ne připojit rozdvojku !

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, podla mna je to len na jedno zariadenie - klavesnicu alebo mys. A mys treba pripojit pred bootovanim, aby ju BIOS zistil a nastavil spravne port.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Ale panove, nahore v prvnim dotazu pisu, "samostatna mys nesla". A zkousel jsem s ni i restart. Prave to je mi divny, kdyz nechodi rozdvojka, proc jde samostatne jen klavesnice a mys ne. No koupim bezdratovku.
Zda chodi laserova na skle jste nikdo nezkousel?
Jirka

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

V setupu bývá volba, jestli je na PS/2 klávesnice nebo myš.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Vogon »

Dělej jak chceš ale ještě drobnost. Vezmi si starou PS/2 myš ucvakni jí koncovku a zapoj ji do té nové zásuvky tak aby pin 2 byl DATA, 3 GND, 4 +5V DC, a 6 CLOCK. Pokud se ti myš po restartu rozjede, je zásuvka zapojena jako dvojitá a můžeš používat společně myš a klávesnici.
Rozdvojku tak aby byly myší data na pinu 2 a 6 a klávesnicové data na pinu 1 (data) a 5 (clock) si pak můžeš zrobit sám.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

to Andrea: Nenasel jsem.
Jirka

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

To je taký velký problém premerať ohmmetrom tú koncovku či sú tie dva piny zapojené? Myslím že sa to dá aj voltmetrom pri zapnutom PC, tie signály sú zapojené aj cez rezistor do +5V. Ako kontakt použi špendlík, meraj oproti zemi.

Tiež sa to môže prepínať jumperom, pozri návod k doske.

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#11 Příspěvek od PLV »

Hoši, mám dotaz. Asi budu vypadat jak idiot, ale potřebuji poradit, jak se dostat do BIOSU s klávesnicí, která má konektor na USB. Pokud ji zapnu přes redukci na PS2, tak nejde. A ani mi nejde klávesnice s konektorem PS2. Tak nevím, jestli mi konektor na PS2 funguje. A jinak se do BIOSU dostat neumím.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

K sestrinmu PC je pripojená klávka cez USB a do BIOSu nie je problém. Doska nejaká od GIGABYTE, podrobnosti v prípade potreby.
Naposledy upravil(a) Duvsan dne 27 led 2013, 22:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Starsie dosky USB klavesnice moc nepodporovaly. K tomu PS2: Nechyba tam nahodou jumper KB_PWR? Ak chyba, klavesnica nema napajanie. Bliknu LEDky na klavesnici po pripojeni na PS2?

Tiez moze byt v haji PS2 konektor.

Alebo BIOS. Raz som omylom flashol starsi BIOS, a odvtedy mi nesla klavesnica, ani PS2, ani USB. A samozrejme to pri POST cakalo na stlacenie klavesu. Doska letela do kosa.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Redukcia na PS/2 je nezmysel. Funguje to iba s USB klavesnicami, ktore podporuju aj PS/2 protokol a tych je velmi malo. Takze zober normalnu PS/2 klavesnicu a vyskusaj.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#15 Příspěvek od Miri »

Zkus vytáhnout baterku, ať resetneš bios do defaultního nadstavení. Možná, že pak ta klávesnice poběží.
Miri

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“