Dalkove spinani světla a čerpadla.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fialax
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2012, 01:00

Dalkove spinani světla a čerpadla.

#1 Příspěvek od fialax »

Mám tu menší konstrukční oříšek. Potrebuji aby stisknutim ovladače se v druhem patře sezapnulo cerpadlo v prvnímm a zaroven rozsvítilo signalizacni světlo v kuchyni (přízemí).

Moje teoretické zapojeni vypada následovně: zakoupeni dvou levných domovnich bezdratovich.l zvonků.misto bzučáku zapojit podpěrné relé, které při prvním stisku rozsvítí žárovičku při druhemhasne. Tosamé u druhého zvonku stim rozdílem, že bude spínat nějaké vysokonapětove rele ktere sepne čerpadlo.

Moje otazky zní;
1)Je taková konstrukce proveditelná?
2)zkoisel jsem vyhledat podperne rele a nemuzu se dohledat. Existuje jiný nazev pro tuto součástku. Jsou to vlastne dve rele v sobě kdy jedno vypina druhé nebi existuje jina součástka se stejnou funkcí?
3)když budou zvonky stejné konstrukce je možné aby jedno tlacitko reagovalo na oba přijímače?
4) jake rele použít na spinani čerpadla?

Zná nekdo lepší způsob jak vyresit tuto konstrukci tak sem snim. Jsem jen malej kutil ale rychle se učím. Díky za jakoukoli pomoc s konstrukci.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Vypínač a kus dvoulinky stropem to řeší spolehlivě .

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od MATYCH »

Zásuvky s dálkovým ovládáním,je to i s relé-třeba
http://www.elektro-paloucek.cz/vypinace ... -3-zasuvky

Uživatelský avatar
fialax
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2012, 01:00

#4 Příspěvek od fialax »

To je přesně co potřebuji. Jsi génius člověče. Doufám jen že mi ovladač dosáhne přes saadrokarton do přízemí. Diiky mooc.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Panda38 »

U těch Kanlux nepíšou typ signálu, zda to náhodou není infra (což by pak samozřejmě nešlo přes zeď). U jiných zásuvek udávají kolem 430 MHz a průchod přes zeď, např.: http://www.elektro-paloucek.cz/vypinace ... suvka-t321

Uživatelský avatar
fialax
Příspěvky: 12
Registrován: 17 bře 2012, 01:00

#6 Příspěvek od fialax »

Nejspíš to bude přes rádiové vlny. I když člověk dnes vymyslí ruzne kraviny tak proč ne infra zásuvky. I tak infra na 50m to by možná provrtalo i tu stěnu. :)))

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#7 Příspěvek od MATYCH »

433 MHz,mám jich několik ,dosah přes celý barák,ovládám tím centrální vysavač

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“