DVD Mascom MC420, sháním MC34072 nebo náhradu

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

To jsou hlavně nesmysly co píšeš ty. Je to jednoduchý operační zesilovač SMD, SOIC8 který pracuje při vstupním napětí od 3V do 44V. Dotyčný to je opsal a určitě nic neměřil. Přemýšlej o tom, že bys mohl tu jednu křišťálovou kouli prodat a snad by ti stačila jen jedna. Já např. nemám žádnou a taky to tak vypadá, musím se ptát.
Jinak marcel snad napsal, že je to do to je do DVD playeru, kde mu nefunguje funkce Open CD.

Pro Marcela: jestli si seš jistý, že je ten obvod špatnej, tak si to objednej podle odkazu, co dal termit256. V GME ho nemají na skladě, ale možná by se hodilo jim dát nějakou formou dotaz. Pokud udáš konkrétní typ DVD přehrávače, tak se dá poradit i více.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#17 Příspěvek od ok1hga »

to p32:
taky plácáš . . .

samozřejmě, že si "marcel" není jistý, že je ten obvod špatnej, proto se tady zeptal,
bohužel se taky v zapojení toho operáku moc neorientuje a asi nemá ani základní měření . . .
to mi říká moje skleněná koule . . .
. . . ale jestli máš zájem, klidně ti jí přenechám . . .

Uživatelský avatar
marcel
Příspěvky: 18
Registrován: 28 led 2013, 01:00
Bydliště: praha

#18 Příspěvek od marcel »

schéma nemam hledal jsem na netu -opravuji intuitivne je to dvd mascom MC420.

Přesunuto. Killroy

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Jak opravuješ, tak to je tvůj problém. Jen bys měl podávat informace trochu lepší formou. Nevím jak se orientuješ v elektronice, ale stačilo by mrknout od DVD přehrávače a na datasheet toho obvodu. Myslím si, že tam bude ještě něco mezi tím šrákem do mechaniky a obvodem na oddělení/zesílení signálu a to by chtělo aspoň nějakou fotku. Schéma asi jednoduše nenajdeš, snad jen u výrobce.
Je tam klasická mechanika nebo takový polotovar, ke kterému vedou 2-3 ploché kabely?

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#20 Příspěvek od rudis »

no , jestli se neotevírá mechanika , nejdříve bych se podíval jestli není volnej řemínek .....

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “