Watson FA7040 poduška

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Peta-cb »

Dnes mne tedy přišla a přece to byla ta tlumivka L604*.jste zlatíčka.a celý tento web k tomu. :wink: DĚKUJI.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Peta-cb »

ale radost byla předčasná :cry: :cry: ...jinak zlatíčka ste pořád.šlo to cca 30 min a obraz se najednou vrátil jak byl.vypl sem a tlumivka jak kamna žhavá.netušíte co mi ji mohlo zkazit???

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Takže zlatíčko, jak se opravuje diodový modulátor.
Je potřeba změřit obě diody v modulátoru k nim jsou připojeny svitkové kondy ty je taky potřeba změřit, pak je potřeba změřit vazební kond co je v serii s vychylovacími cívkami. Pak dále, kontrola tlumivky, kontrola kondu který bývá mezi E a C tranzistoru v korekcích. Kontrola tranzistoru. Kontrola buzení toho tranzistoru. Pokud všechno selže pak je vadný některý kond nebo dioda ale na měření se zdá být dobrý.

To že ti ta cívka shořela může být jednoduše proto, že jeden z kondů v modulátoru je vadný a tak veškerý proud jde přes tu tlumivku a ne z části přes ten kond. Může být také vadná jedna z diod. Většinou je to ten kond a ta dioda co jsou jednou nohou uzemněné. ještě nějaký dotaz ???

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Peta-cb »

¨projdu ji tedy dle rady a dám vědět.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#20 Příspěvek od Onkyo »

Pozri na ten kondík čo som písal hore.Ten kondík. :opravar:

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Peta-cb »

kondík mrcha, měnil sem ho hned na začátku ale pustil se špatnou tlumivkou.ta mi ho nejspíš znovu oddělala tak sem ho vyměnil znovu a zatim to drží.snad už je tedy konec.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“