Sat přijímač Eycos E8010 CRCI a Irdeto

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

Sat přijímač Eycos E8010 CRCI a Irdeto

#1 Příspěvek od bootwin »

Dobrý den mám tento satelitní přijímač a koupil si kartu výměna M7 IRDETO,ale nejede v tom.Shodou okolností mám i prijímač OPTICUM 7500 CW a po přehrátí firmware karta najela bez problému.Jenže ten Eycos je totožnej jak Opticum 7500 a po nahrátí firmware Optika do Eycosu se prijimac tvari,ze je OK,ale na televizi je - Žadny signal,pritom ovladac reaguje na přijímač. Druhá věc je ta,že by měl podporovat karty IRDETO ICE,ale už nevím jak to nahrát. Měl jsem tam i Fergusona firmware,to najelo,ale bez ctecky Cryptoworks. Další věc je ,že Opticum má stejnou velikost Boot souboru KAM a i velikost Firmware a co se týče i vlastností souborů. V programu v kterém to nahrávám pomocí kabelu RS232 křížený,tak se ukáže u Optica - verze 10.1,S252CN a u Eycos verze 10.1, S250CICR. V Německu je platforma ORF a tento přijímač má podporu IRDETO ICE v jiném softu,ale nevím kde to stáhnout http://digital.orf.at/show_content2.php?s2id=960. díky za rady. Jiří

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od 555 »

není to ten přijímač ,co má i dva CI sloty??stejně jako opticum 7500CWCI
:roll:
tak potom bych nahrál FW pro tento přijímač a ne pro 7500CW :roll:
našel bych ho,ale musim utíkat pryč..budu tu večer
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#3 Příspěvek od bootwin »

no ma 2 CI sloty ale nemam firmware a ani soubor boot. Budes moc hodnej. J.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Píše "Žádny signál" telka, alebo satelit?
Ak telka, tak skontrolovať prepojenie scart konektora, alebo navoliť správny vstup na telke.
Ak satelit, tak je problém v prijímači, keďže ti na ten istý koaxiál od paraboly druhý satelit funguje.
Posledná možnosť, že tam máš nesprávny soft.
Zaregistruj sa tu a stiahni si ho.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#5 Příspěvek od bootwin »

tam uz jsem zaregistrovanej, ale dekuji. Jinak tam neni origos firmware na Opticum 7500 CWCI, to uz jsem zkousel a bezvysledku, proste to nenajelo. Scart a pripojeni je v poradku, kdyz pripojim ten druhy prijimac, tak telka se prepne do rezimu Scart a jede normalne.

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#6 Příspěvek od 555 »

ahoj bootwin vyřešil si to nějak?? viděl sem,že to řešíš i na ABforu....ale už to vlákno tam nemůžu najít.:-) tipuju že uživatel ,,plesi" poardil a dokončili ste to zdárně:-)
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#7 Příspěvek od bootwin »

Tak jsem to vyřečil nahrál jsem firmware 7018 DVBXtreme 6686 AF7 RC7 a i karta najela,ale při ladění ASTRY 3A tak nic nenašla. A když tam dam druhý přijímač na stejnou parabolu,tak mě najde Astru 3A normálně,tedy české kanály.Ale jak tam dám ten druhý tak za boha nic,ale když nastavím na tom Astru 1 (19,2) tak mě najde slovenský kanály a tak. Používám monoblok a v menu přístroje jsem to nastavil tak jak to mám na druhém přijímači Diseq a tak.Poradí mě nikdo

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#8 Příspěvek od bootwin »

Ještě dodám,že když jsem nastavil Astru 3A tak jsem měl sílu signálu 92 a kvalitu 0

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#9 Příspěvek od Milan_F »

bootwin píše:když nastavím na tom Astru 1 (19,2) tak mě najde slovenský kanály a tak

Od kdy jsou sk programy na Astře 19,2°E??? Máš blbě nastavený DiSEqC. Prohoď v menu přiřazení A a B u názvů družic.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Doporučuji se orientovat na referenční kmitočty, které nejsou na jiných satelitech. Aspoň to nebývalo, poslední dobou jsem to neověřoval.

19,2° ASTRA 1C-2C = 10832 H
23,5° ASTRA 3A = 11525 H

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “