Identifikace předzesilovače Elektronika Praha

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

ok1hga píše:
CZJKP1 píše:Ale casem, trochu hodne do budoucna chci si udelat stenu high end teslackyh stroju myslim jako na provoz ne vystavku a k tomu by se nejake DPAcko casem hodilo
Jirko, ty ? :lol:
Ano, on - CHTÍT může. Ten zbytek je samozřejmě ve hvězdách...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#32 Příspěvek od ccode »

Pro Thales x ok1hga.

V práci mám stavební návod č.24 (1961), kde je "odkaz" na elektronkový výkonový zesilovač pro soupravu TRANSIWAT , kde je uveden jako alternativa k tranzistorovému. Ten má být v stav. návodu č.25. Má tuším označení EA xxxx. Podívám se po tom a když tak něco oskenuji jestli máte někdo zájem.

Ta citace od Thalese je myslím doslovná jak je uvedeno v tom stavebním návodu.

Mimo jiné mám i stavební návod na TRANSIWAT MINOR to je sluchátkový zesilovač.

Myslím , že jako autor je u obou pan Janda.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od CZJKP1 »

To EKKAR, Ok1hga

neberte si me vsichni do ,,pusy,, :D - nechci bejt sprostej, ono se to rika jinak..

Myslim ze to zacina bejt od tematu zas, DPS na DPA110/220 nejspis taktez nemate, takze diskuzi typu DPA / a co bude a nebude casem u me - myslim muzu v tomto vlakne povazovat za ukoncenou :-)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#34 Příspěvek od ok1hga »

to CZJKP1: . . . považuj !

to ccode: děkuji za nabídku, zatím ale nespěchej, napsal jsem p.Viktoru Cingelovi
a tak čekám co se dozvím.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#35 Příspěvek od ok1hga »

ještě málá hádanka:
poznáte někdo co je to za přístroj a letopočet jeho vzniku ?
Přílohy
hadanka.jpg
(118.48 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Panda38 »

To je lostomilý koncový stupeň, dokonce s basy a výškami. Ani nevím že se někdy používala taková značka tranzistorů, přitom podle KC148 vypadá docela moderněji. Tak to jsem zvědavý až někdo prozradí z čeho to je.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Podle způsobu kreslení značky tranzistoru bych tipoval 60. léta, nejpozději těsně kolem roku 1970 - a je to nf zesilovač s korekcí a kvazikomplementárním koncem buzeným komplementárním párem... Součástky z produkce Tesla, tudíž co zbývá? Pioneer ani Bang&Oluffsen to asi nebude...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#38 Příspěvek od mi-ro »

Tipuju nějakej gramofon?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#39 Příspěvek od EKKAR »

Jseš blíž než já, já tipoval soukromě chvíli před Tebou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#40 Příspěvek od ok1hga »

ještě jedna verze . . .
Přílohy
hadanka2.jpg
(88.14 KiB) Staženo 96 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#41 Příspěvek od ok1hga »

a další verze . . .
. . . tu poslední ani nevím kdy se vyráběla, nikdy jsem ji totiž neviděl.
Přílohy
hadanka4.jpg
(80.38 KiB) Staženo 96 x
hadanka3.jpg
(93.59 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Panda38 »

Á, už také vím, starý dobrý známý, "gramofon" má k tomu trochu blízko. :-D

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#43 Příspěvek od ok1hga »

malá nápověda . . .
tento stroj obsahuje mechanickou část shodnou s magnetofonem "B5"

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Thales »

http://thales.analog.cz/Amplifiers/Tran ... vod_25.pdf
CZJKP1 píše:Jinak nevim proc by to nemelo hrat tak dobre kdyz pouziji BD711/712 a do budice BD137, dyt jsou to papirove stejne tranzistory. BD137 ma dobry fT nekde se na to apelovalo ze nesmi byt pomaly...
Jsou k tomu dva důvody. Jednak KDčka spíše vybereš na vhodné parametry než ty BDčka, což bych doporučoval protože výsledky kterých je možné u TW dosáhnout jsou vzhledem k jednoduchosti konstrukce na parametrech poměrně dost závislé. Navíc u KDček pokud je nekoupíš u nějakého šmejda s evidentně neoriginálním popisem (stává se to prý) tak máš jistotu že je to originál a že je tedy neupečeš při nejbližší příležitosti. No pokud dáváš dohromady originál tak by tam též mělo být něco co tam patří. Pokud chceš na TW navrhnout novou desku tak můj subjektivní názor je že aby to mělo cenu tak by si to s tím chtělo pohrát více než jen tu desku, jenže je pak otázka zda by to byl ještě transiwatt. Obecně si myslím že Transiwatt je jednoduchá a pěkná hračka pro toho, kdo to chce dělat hlavně pro zábavu a chce zkoušet co se z této stoleté koncepce dá vyždímat, ale pokud chce člověk instantní řešení, tj zajímá ho výsledek a ne ta vlastní cesta, tak by bylo lépe se podívat po jiné konstrukci. Viz ta zmiňovaná DPA110.

CZJKP1 píše:Jinak DPA jsem chtel stavet, a to DPA220. Jenze problem je predloha DPS urcite chci původni ne zadnou modernizovanou, v AR na DPA220 nebyla zverejnena, a kde ji tedy sehnat???? Nebo kde nechat vyrobit rovnou ty DPS???? Mozna by DPS vyrobil samotny dudek ktery bude nejspis predlohu mit ale nebude to drahe???? Nebude si mimo prace + cuprexitu uctovat nejaky ty sta ze mi prodava jeho dílo???? Zrovnatak DPA110, origo predloha neni! Na hrani u PC jsem si koupil stavebnici JPA100SUB. Ale casem, trochu hodne do budoucna chci si udelat stenu high end teslackyh stroju myslim jako na provoz ne vystavku a k tomu by se nejake DPAcko casem hodilo
Na DPA220 sice v AR deska nevyšla, ale sehnat se dá. Nicméně z čistě praktických důvodů bych tento kus nestavěl. Ne že by na něm bylo něco špatného, to ne, ale je tam taková malá ale o to podstatnější brzda. Je totiž osazená KD649T/650T. Ty se za prvé blbě shání i když ještě jsou. Šlo by je nahradit KD366B/367B, ale ty se už taky blbě shání. Nejhorší však je že jakožto darlingtony mají velký rozptyl parametrů a tam pracují paralelně, je tedy více než jen vhodné je tam navybírat, ideálně do párovaných čtveřic. To znamená mít jich doma kýbl a strávit večer u měřáku. Máš je? Seženeš je? Změříš je? Myslím že ne. Pravda Sinclair je má, ale ta částka za ně je pěkná darda (alespoň co je bral od něj jeden známý) takže tě celkem rychle přejde chuť. Pokud tě nepřešla a máš pocit že "prostě musíš" tak je to cesta.

Na DPA110 je veřejně dostupná deska i veškeré další podklady které jsem se svolením autora vyvěsil cca 2 roky zpět na fóru svetelektro.com Autor pan Dudek (ke kterému cítím velikou úctu) se též zúčastnil diskuse. Jsou tam vyvěšené i náhrady polovodičů atd. Možná budu mít na prodej i dvě pěkné bílé vrtané desky. Mám je už nějakou dobu v šuplíku, jen to musím ještě promyslet. Budu stavět upravenou verzi, ale současně jsem chtěl mít i historický originál a teď nevím jestli ten originál nevypustit. Prostě nějak se nemůžu rozhoupat i když materiál by byl.
Přílohy
DPA110_DPS_1.jpg
(274.67 KiB) Staženo 54 x
DPA110_DPS_2.jpg
(294.9 KiB) Staženo 51 x
Naposledy upravil(a) Thales dne 12 úno 2013, 19:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#45 Příspěvek od ok1hga »

teď by mě zajímalo kdo vlastně neumí číst ?

podle mě, je EA2201 "elektronkový amplifier číslo 2201" určený jako možná "levnější" náhrada do hifi sestavy.

Ale rozhodně to není zesilovač s označením "TW", tzn. "TRANSIWATT" !!!

co ty na to Thalesi ?

Thalesi, velmi Ti děkuji za poskytnutí návodu,
ze kterého jsem si dovolil udělat obrázek i pro ostatní.
Přílohy
EA2201.jpg
(121 KiB) Staženo 72 x

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“