Identifikace předzesilovače Elektronika Praha

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Thales »

Já to beru tak že "Transiwatt" není jen ten konec ale celá ta sestava. Ostatně jasně se to tam píše jak v návodu 24 tak 25. V návodu 25 se pak píše že ten EA konec je určený pro Transiwatt jak jsem citoval. Pro mě je to jasná věc. Nějak si totiž neumím představit že bych postavil celek přesně podle výrobní dokumentace (návod 24 a 25) který má označení Transiwatt ale přitom jeho jednotlivé části Transiwatt nebyly. Ale nehádám se, pokud to někdo subjektivně cítí jinak a umí ten text a vůbec ten celek vyložit jiným způsobem tak samozřejmě může a já se pro to na něj zlobit nebudu. Jen mi to přijde jako když se právnící hádají nad různými výklady jednoho a toho samého psaného textu nějakého zákona.

ok1hga - když děláš nějaké výřezy z technické dokumentace (obecně věci kde nejde o jemné barevné přechody jako jsou třeba fotografie) tak používej formát png a ne jpg. jpg je nevhodný jelikož rozmazává a rozostřuje linie vliven použitého typu komprese, který se hodí na něco jiného.


Přidávám stavební návod na TW40. tento jsem neskenoval já, já to udělám někdy kvalitněji.

http://thales.analog.cz/Amplifiers/Transiwatt/TW40.rar

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#47 Příspěvek od ok1hga »

protože se nikdo další nepřihlásil s typem magnetofonu,
tak to prozradím.
Je to TESLA B100 první verze.
schválně se podívejte na to schéma, jestli tam najdete chybu . . .
a co se stane, když tohle zařízení někdo strčí do zásuvky . . . ???
http://www.telehistoria.org/MyFiles/dal ... _b_100.png

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od CZJKP1 »

Thalesi, mnohokrat Ti dekuji za informace.

Tak KD 366/367 by nebyl problem, to je jeste v obchodech vc. denklu, otazka je kdo je bude vymerovat. Na uceo bych to mozna zvladl, navody jsou na netu. Ale na betu bych to nedokazal protoze nevim jak, nebo na co jeste se to vymeruje, lec bych se to naucil rad!

Jinak kdyby to oK1 hodil do png tak by se mu to nepodarilo nahrat nejspis nebot je tento format na EB zablokovan..

O tom DPA110 jsem nevedel, nejspis jsem to nehledal, hledal jsem asi jen tu 220.

jinak KD649/650 neznam, nenasel jsem naprosto nic ani DS. To by za to neslo dat nejaky ze soucastne prodavanych darlingtonu v TO3, kdyz to nebude sragora ale napr! ON nebo ST a od spolehliveho prodejce, napr nejake MJcko nebo 2Nko ??????.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od CZJKP1 »

ok1hga píše:protože se nikdo další nepřihlásil s typem magnetofonu,
tak to prozradím.
Je to TESLA B100 první verze.
schválně se podívejte na to schéma, jestli tam najdete chybu . . .
a co se stane, když tohle zařízení někdo strčí do zásuvky . . . ???
http://www.telehistoria.org/MyFiles/dal ... _b_100.png
usmernovac :-) ,

edit:

typuji diody v obliceji
Naposledy upravil(a) CZJKP1 dne 12 úno 2013, 22:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Panda38 »

Tak vzhledem k tomu že se i prodávaly, tak asi tohle zapojení usměrňovače SNAD v praxi nepoužívali. :D Ale při těch hromadách reklamací nespolehlivých soc. výrobků by se jeden ani nedivil.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#51 Příspěvek od TubeGuru »

Dobrý pozdní večer. Že by byly špatně polarizovány diody v můstku? :) Ty jednoampérové pojistky (B2, B3) by to "zachránily"

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#52 Příspěvek od ok1hga »

Jirko, gratulace !

jinak jsem měl tu B100 v rukách a taková zrůdnost podle schematu tam nebyla . . .
po vyčištění a nastavení supr hraje a majitel je sní teď velmi spokojený.
Dává to s OC26 až 2x10W do 4Ω.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od CZJKP1 »

Dekuji za gratulaci :wink: ale myslim, ze neni na tom nic sloziteho. Kde jsou dve katody diod je +, kde jsou dve anody diod je - . Kde se strida K/A se pripojuje stridave napeti. Jinak pro ty zacatecniky, ktere si maji problem zapamatovat kde ma schematicka znacka diody katodu a anodu, tak je na to takovy pomocny figl. kdyz vezmete znacku diody, tak se sklada z pismenka K to je ta katoda, k nemu nalezato navazuje pismenko A to je ta anoda :wink: :-)


Jinak B100 tu je dole taky, co jsem ji dostal jsem ji ani nezkousel, zkratka s ni nic nedelal. Puvodni majtel ji pry vytahnul z kontejneru, a ja ji a za jeste dalsi veci vymenil za par televizi se sambiliongem, protoze na telky nebylo misto, navic oproti radii vyzaduji mnohem slozitejsi opravy pro uvedeni dlouhodobeho funkcniho stavu,mnohem vice znalosti, a elektronky ve vybornem stavu, proto jsem se na ne prestal soustredit.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Thales »

CZJKP1
Kvalitních darlingtonů pro lineární aplikace už dnes moc není. Ne v běžné distribuci, možná někde na ebay-i jako NOS. Většinou se jedná o spínací typy. Navíc k tomu ti přibývá problém toho že vyžaduješ tranzistory v TO3 pouzdře protože nepředpokládám že bys tu desku převorával. Preventivně se znova ptám - ty by sis jich koupil kýbl abys měl na selekci? To mi přijde jednodušší klasická koncepce s budičem a běžnými koncovými trandy.


B100 jsem neměl nikdy v ruce a těch co jsem měl jsem se už zbavil. Nechal sjem si jen dva - Sonet Duo protože je elektronkový (elektronky já rád), líbí se mi a je ve stavu jako nový - po majitelích kteří ho prakticky vůbec nepoužívali a tak zůstal zabalený v origo futrálu se všemi papíry, příslušenstvím atd. No a pak tu mám B43 po dědovi jako památku.

Co se týče výstupní kontroly u komunistické elektroniky tak jsem se setkal například s prohozenou polaritou vývodů u některých zařízeníá, přepólovanými reproduktory u reprobeden a nebo bedny vyzkratované hned kondenzátorem zapojeným natvrdo paralelně ke vstupu. Z toho asi musel zesilovač šílet blahem.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od CZJKP1 »

Thalesi, Diky za info..

To vis, nikdo nejsme neomylny. Na DPA220 jsem soucastky nekupoval, prave kvuly tomu DPS, lec v eagle trochu umim, tak pokud nechci zarizeni ktere je zdrojem nejruznejsich kmitu o nejruznejsich frekvencich tak se tomu snazim vyhybat. Tak podle toho jak by se mela situace, tim myslim vsechny situace, financni, sehnatelnost, cena atd.. :-) a cemu rikas kybl, 50 tech a 50 tech bude stacit nebo to je dle tebe furt malo, to ne ze bych to timto chtel rovnou stavet, ale jen mi to zbezne zajima

Ja Sonet Duo mam taky, jeden od taty kamarada, ten vypravel, ze mu v nem prasknul hreminek a kdyz dal jiny tak to neutah, jenze me se ukazalo, ze je tak zatuhlej motor, ze se neroztoci ani bez toho hreminku, po promazani to dopadlo dobtre, az na ty dva zapomenute svitky na primaru trafa, toho dne v 11 v noci pohasnul celej barak

Pak mam jeste dva dalsi sonet duo, to jsem jednou objevil v inzerci ze daruje, a bylo napsano aby se pripadne zajemci ozvali do nejakeho data nebo to zkonci ve smelcu, bylo den pred tim datem a furt to mel, tak jsem je tenkrat prevzal oba.

Kdysi jsem opravil vsechny tri a uz zase dobrych x let nebezely, takze nevim jestli funguji.

Zajmave je, ze se lisi uvedeny prikon toho kusu od taty kamarada od tech dalsich dvou kusu..

Jiri

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Thales »

U tebe je dobré že máš alespoň nějakou sebereflexi a nezkoušíš navrhovat desku na DPA autorouterem když nevíš co a jak.

Ty budeš kupovat desítky trandů jen kvůli selekci? Prosimtě vykašli se na to a postav něco co není na selekci tak citlivé. Když si postavíš tu 110 a osadíš to trochu jiným materiálem tak nebudeš mít problém z toho dostat přes 100W. Otázka ale je na co hraješ teď (zesilovač i bedny, umístění) a jestli takový výkon opravdu potřebuješ. Kdybys to chtěl třeba na nějaké bedýnky co máš na stole k PC tak tam je to fakt zbytečné.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od CZJKP1 »

No, tak autoroutrem jsem začínal, ale poslední desky jsem dělal tažením cest ručně. Ale stejně, v případě zesilovače nemám ponětí které cesty se nesmí setkat blízko sebe a tak neriskuji. I když jeden člověk říkal že by to u zesilovačů, který pracují s NF signály (ne Tedy VF kHz, nedej bože gHz) nemělo tažení cest něják mnoho ovlivnit, a každé tažení, které bude jen trochu rozumné by nemělo kmitat, ale fajnšmekři to nejspíš vidí jinak.

Asi časem postavím tu DPA110 ono i těch 2x50W bude dost...

Jen pro představu, kolik by bylo do té DPA220 potřeba tranzistorů na vyměření, myslím KD366/367, jen mi to zajmá když píšeš o kýblu, tak myslím kolik kusů NPN a kolik PNP????? Já vím, že to nejde jednoznačeně určit, že je to o náhodě co mi zdrovna dají, ale myslím tak zhruba.....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#58 Příspěvek od EKKAR »

Počítej, že ze stovky PNP a stovky NPN vybereš tak dva-tři páry, který budou přijatelně shodný.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od CZJKP1 »

Diky za info, myslim ze thales s tim slovem kybl popsal dobre, ale neumel jsem si to vybavit

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Thales »

Párů se dá vybrat více, problém je že do 220 jsou potřeba čtveřice což už se vybírá hůř. Ale dá se to. Ne že by to nefungovalo (nějak) i bez toho, ale já si říkám že když už dělat stroj této kvalitativní kategorie tak ať to stojí za to. Z tohoto pohledu jsou zajímavější jiné stroje u kterých se tento problém značně zjednodušuje nebo dokonce odpadá. To znamená když se bavíme o DPA o modelech DPA440 a pak od 222 (222, 222SE, 222MK2) výše, ale můžeš sáhnoput i po osvědčených konstrukcích jako je třeba Leach. Ale zatím si toho moc nepostavil tak se drž něčeho menšího a jednoduššího. Ty vyšší stroje jsou dražší, náročnější a když to usmažíš tak to víc bolí. Duši i peněženku. Budeš rád když dáš dohromady tu 110.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“