BTV JVC AV32X25EUS 16:9

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

BTV JVC AV32X25EUS 16:9

#1 Příspěvek od pejo »

Zdravím kolegy. Prosím o radu. Zůstala mi tu tato TV. Je cca 3roky stará a má následující závadu: obraz není téměř vidět, je tmavý, do červena, trochu jsou vidět zpětné běhy a náznak nepatrné modulace. Vypadá to na vadnou obrazovku, ale rád bych to ještě prošel, než to vyhodím.
Nemáte někdo k poskytnutí dokumentaci ?

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

A copak jsi hezkého naměřil na patici? A máš osciloskop? Abys mohl měřit průběhy?

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#3 Příspěvek od pejo »

Na patici jsem naměřil to, čemu odpovídá ten obraz. RGB téměř plné napětí, jen nepatrný náznak modulace. Všechny trysky jsou téměř stejné. G2 reguluje, ale obraz pouze zesvětlá, nebo trochu ztmavne, ale zpětné běhy jsou stále vidět.
Podobný charakter signálu je i na vstupech RGB co jdou do desky obrazovky.
Předpokládám, že to může způsobit nefunkční měření proudů katod, vadný RGB výstup, nebo vada obrazovky.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od gumickar »

A co když zkratuješ za chodu jednotlivé trysky k zemi? žhaví dost? Včera jsem měl panasonica se stejnou vadou a byla vadná obrazovka, ale jistý to není nikdy.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#5 Příspěvek od pejo »

Zkusím ty trysky, jestli to začne víc jásat při menším napětí na katodě. Žhavení vypadá dobře, vlákna svítí standartně, ale můžu to zkusit nažhavit z externího zdroje - co to udělá.
Ty Panasonic telky jsem teď řešil dvě, obě vadné obrazovky. Jednu jsem tu měl z vraku, tak jsem to opravil. Zákazník to ale stejně nechtěl, tak mi tu zbyla. Druhou obrazovku 29" už nemám :(

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od gumickar »

Jo, panasonic už moc obrazovek nemá. snad pár 32".

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“