TESLA TV-S7051 (TV17.1) znovu...

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

TESLA TV-S7051 (TV17.1) znovu...

#1 Příspěvek od DiGiCo »

Po nějaké době se mi vrátila tato TV na opravu. Původně byl problém ve smyčce h-flyback (přerušený a spálený R302 a "rozstřelený" C309). Po výměně těchto součástek TV normálně běžela cca tři měsíce a po čase podle majitele začala dělat psí kusy (samovolné přepínání kanálů po startu), čemuž jsem až tak nevěnoval pozornost. Skončilo to tím, že se mi TV vrátila na stůl opět nefunkční - proražený tranzistor řádkového rozkladu. Po jeho výměně TV krátce naskočila (resp zacyklovala zapnout - vypnout) a tranzistor opět odešel. Takže kde hledat problém? Napětí ze zdroje (145V) sedí na chlup, studeňáky jsem neobjevil, přesto pro jistotu přeletoval několik spojů, žádná další součástka v horizontálu se nejeví jako špatná. Takže trafo? Zkuste mě někdo nakopnout správným směrem, nejsem v tomto oboru profesionál, nicméně jsem spoustu elektroniky rozchodil. Šasi je TV17.1, schéma mám, jen stojím na místě a nevím kudy a nerad bych zbytečně vyhodil skoro sedm set za nové trafo. Dík za názory :)

EDIT : Prohlížel jsem firemní materiály Schneider a narazil jsem na tip, kde zmiňovali možnost vadného krystalu Z9003 5MHz u obrazového procesoru DDP3310B, který by se mohl podílet na poškození řádkového tranzistoru. Sice mi to moc neleze do hlavy, přepokládám, že pokud krystal nekmitá, neběží procesor, tudíž nedává budící pulsy do rozkladu. Ale nedá mi to - nemohlo by to být ono?

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

Dovolím si vytáhnout toto starší téma, jelikož jsem se posunul v opravě o něco dál a třeba se teď najde někdo, kdo dokáže poradit.

TV je po výměně VN trafa, předtím jsem zkontroloval všechno možné i nemožné, takže jediná varianta byla trafo. Po zapnutí TV normálně naskočí VN, ovšem od patice obrazovky se ozývá "tikání", jehož frekvence je závislá na nastavení ostřícího napětí, obrazovka přitom poblikává bíle asi tak třetinovým jasem. Že to jsou "přeskoky" v jiskřiště patice je mi jasné, otázka ale zní - co je jejich příčinou? Podotýkám, že VN trafo je použité správné. Dík za případné podněty :wink:

EDIT : Záhada odstraněna - nějaký šotek mi prohodil přívody G2 a focus... :oops:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“