Panelovy merak PM-428

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#46 Příspěvek od joza »

ok1hga nemam rád štouraly !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zkusil jsem to a psal jsem to tu, chtělo by si to číst příspěvky!!!!!!!!!! Asi si rád ku.... měřáčky :evil: Ještě to zkusím 3x a pak jsem rozhodnutej koupit jeden velký LCD měřáček 2v1 stojí myslím 800kč, pro měření proudu stačí protáhnou vodič jen měřícím okem a to je pěkné(žádný bočníky).Napětí je tam cca do 300V, tak ještě uvidím jak dopadnu. Měl jsem to koupit hned.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#47 Příspěvek od ok1hga »

joza píše:ok1hga nemam rád štouraly !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zkusil jsem to a psal jsem to tu, chtělo by si to číst příspěvky!!!!!!!!!! Asi si rád ku.... měřáčky :evil:
joza píše:A fázovka svítí všude kromě kostry, svítí jak na výstupu zdroje + i -, svítí i na usměrnovači. Když zdroj vypnu sítovým vypínačem230V (odpojení pouze 1 vodiče ze dvou) zdroj se vypne ale na výstupu zdroje je stále fáze dokavad nevytáhnu kabel ze zásuvky.
já zase nemám rád lidi kterým svítí všude fázovka a divěj se, že jim hořej CMOSy plamenem !!!
musíš to všechno navěsit na jedno trafo !
Napájení udělat přes DC/DC měnič z toho silového tráfka.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#48 Příspěvek od joza »

Připomínáte mi sousedku co mi pořád tvrdila a stála si za svím že jsem byl u ní odpoledne na zahradě ač jsem byl v práci to ale ona nedokázala pochopit. Už jsem na to zřejmě přišel, jak jsem psal víše v příspěvku v tabulce naměřil jsem na výstupu zdroje i střídavinu, sic mezi stab a reg.zdrojem, ale do těchto měřáčku se nesmí pouštět stříd., dal jsem na měřící vstupy usměrnovací můstek+kondík a znovu vše zapojil a jdeto, měl jsem to zapnuté asi 10 minut, pak jsem šel domů. Takže problém bude v reg. zdroji, proč na výstupu naměřím stejnosmerné napetí a zároveň stříd.? Jedinou upravu co tam mam jsou 4 KD503 jinak je vše stejné. To je jen moje teorie, ale zatím to jde. LCD začal přeci vždycky blbnou až když jsem připojil měřící napětí.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#49 Příspěvek od PavelFF »

Hlavně nekupuj měřáček za 800Kč! Za ty peníze můžeš postupně odpravit 7 měřáků za 105Kč.

Dej sem odkaz na měřák, kterému stačí provléknout vodič a funguje jako ampérmetr bez bočníku..

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#50 Příspěvek od Andrea »

PavelFF píše:Hlavně nekupuj měřáček za 800Kč! Za ty peníze můžeš postupně odpravit 7 měřáků za 105Kč.
Ani M.F. by nedokázala tak dobře povzbudit. :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Habesan »

PavelFF píše:stačí provléknout vodič a funguje jako ampérmetr
Tak například LTS 6-NP, nebo podobný od Honeywellu.
Jen by se to muselo dobastlit. Přivést 5V napájení, a přimět voltmetr, aby 2,5V zobrazil jako nula Ampér.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#52 Příspěvek od PavelFF »

Tohle ale není měřák za 800Kč, který už je připravený k provlečení drátu. Proto jsem chtěl odkaz na konkrétní výrobek. Protože se obávám, že bude zabírat od vyšších proudů, než potřebuje domácí zdrojík.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#53 Příspěvek od joza »

Myslel jsem toto, ale nikde nemohu najít 0-40V, snad nevyrábějí jen tento typ. Viděl jsem ho někde v internetovém obchodě, tam stál kolem 800kč, tady je o něco levnější ale pro mě špatné měřící napětí. http://aukro.cz/voltmetr-ampermetr-comb ... 16599.html

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Habesan »

Takže ty bys chtěl odkaz na konkrétní modul, na kterém už je tohle osazeno a nastaveno. Přiznávám, že nemám.

Přesnost je lepší než 0,7%, rozlišení půjde ještě dál, to nám dává nějakých 42mA pro 6A verzi, a 14mA pro 2A.
Zdroj AUL310 má rozlišení na setiny Ampéru při rozsahu 2A.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#55 Příspěvek od PavelFF »

Nechtěl jsem odkaz po tobě.
Chtěl jsem ho po jozovi. A nezklamal - jeho voltmetr/ampérmetr měří střídavý proud.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#56 Příspěvek od joza »

Zkusím ještě projít web a snad najdu ten co potřebuji na DC, tenhle se používá většinou co jsem se dočetl v rozvaděči. Vyjímal by se mě tam pěkně, ale nechám tam ty co mam, na výstup zdroje dám cívku s kon. jako filtraci nebo odpor s kond.a uvidím snad to pomůže vyhladit abych měl jistotu. Zkusím z půdy stáhnout osiloskop a podívat se nato, jestli ten osciloskop dokážu vůbec zapnout a nastavit :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#57 Příspěvek od Atlan »

A potom tento svoj zdroj pripoji k zariadeniu s uP a drahy uP prestane fungovat...som zvedavy ako to bude potom riesit dalej.......

Skor by trebalo vyriesit problem zistenim priciny a jej odstranenim. Ale v nasich statoch sa to robi presne tak ako to chces riesit ty.

Uživatelský avatar
joza
Příspěvky: 123
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: Nový Bor

#58 Příspěvek od joza »

Atlan píše:Skor by trebalo vyriesit problem zistenim priciny a jej odstranenim. Ale v nasich statoch sa to robi presne tak ako to chces riesit ty.
"ale nechám tam ty co mam, na výstup zdroje dám cívku s kon. jako filtraci nebo odpor s kond.a uvidím snad to pomůže vyhladit abych měl jistotu."
Já to chci řešit jak jsem psal výše.Nechápu jak jsto to myslel?

Uživatelský avatar
BrAtKo
Příspěvky: 1
Registrován: 05 bře 2013, 01:00
Bydliště: Bratislava

#59 Příspěvek od BrAtKo »

Ahojte, prosim vas o radu, potrebujem meracik, ktory nemusi mat galvanicky oddelen napajanie. Chcem merat napatie a pripadne aj prud za LM317. Nasiel som tieto dva, prvy vyzera ze by bol ok.

http://www.ebay.com/itm/Green-LCD-3-Dig ... 53f6200d2a

Ale ten druhy by bol elegantnejsi, len sa obavam, ze uz chce oddelene napajanie:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 3863wt_938

Dakujem.

EDIT: zial bez odpovede, co uz, tak som si odpovedal aj sam, ze napajanie je mozne riesit pripadne monolitickym DC-DC, napr. http://uk.farnell.com/xp-power/ia1209s/ ... dp/8727554

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“