CZ9938CN

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

CZ9938CN

#1 Příspěvek od MiraSt »

Dobrý den. Prosím, co to je za součástku? Je použitá v měniči pro podsvětlení LCD monitoru. Nemůžu nikde dohledat co to je podle typu a případnou náhradu.
Přílohy
P2201790.JPG
(59.3 KiB) Staženo 123 x
P2201788.JPG
(58.79 KiB) Staženo 107 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

To je nějaký integrovaný obvod, tak ho buď vyfoť tak, aby šly přečíst všechny nápisy na něm nebo je sem opiš.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Je to OZ9938GN pro řízení toho invertoru. A když vidím tu prasečinu vedle, tak na mě jde dávení.. :barf:



.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

No jestli to má jako já skoro 50km do prodejny tam , tak bude rozdíl v ceně opravy z jednosto na třista a ještě bude čekat . To se vztahuje k tomu R .

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#5 Příspěvek od Killroy »

Pokud někdo něco opravuje (i amatérsky) a nemá k tomu v šuplíku základní řady běžných korunových součástek a musí si pak každou haléřovku jet někam koupit, měl by se jít napřed léčit..

A taky ještě trochu existuje něco jako profesní čest. Ale to tobě nejspíš asi moc neříká, toho už jsem si všiml v jiných vláknech.

.
Naposledy upravil(a) Killroy dne 21 úno 2013, 09:19, celkem upraveno 1 x.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Jo to jsem míval , spousty kondů a odporů a dalšího smetí k elektronkovým věcem . Měl jsem v tom spoustu peněz a všecko šlo na skládku . Míval jsem v šuplíku i MAA666 za 100,- Kčs a to jsem na to makal celej den . Trochu se popíráš . Sám víš že jde většinou o spotřebky a bude jich čím dál více , to víš taky . Jinde se dávno neopravují . Já je opravím sousedovi za pár kaček či pivo . Takže na stará kolena NEBUDU mít sklad , který moje děti hned vyhodí . Zpracovávám co již vlastním a důležité je pro lidi zda věc brzy a správně funguje a ne jak uvnitř vypadá . Moje řemeslná čest je vysoko . Dbám na to aby věci chodily , takže dám kond na vyšší napětí odpor na vyšší wattáž atp (chyť si mne za slovo u odporů s pojistkou atd, ale to mi je fuk , jde o podstatu ) . Opravdu nejsem a nebudu maketář .

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#7 Příspěvek od MiraSt »

Je to skutečně OZ9938GN. Líp už to nešlo vyfotit. Ten odpor jsem tam dal já jelikož jsem původní zničil. Ještě tam chybí jeden. Byl na vývodu č.3 proti zemi 100 kohm. S touto úpravou monitor fungoval půl roku. Původní závada byla, že po krátké době provozu zhasnul. Měřením na vývodu 3 jsem zjistil pomalu stoupající napětí až do nějaké hodnoty kdy to zhaslo. Přidáním daného odporu jsem to napětí snížil a fungovalo to půl roku.
Přílohy
P2221946 1.jpg
(128.55 KiB) Staženo 65 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

No to jsi vyřadil časovač ochran, takže jsi neodstranil závadu, jen jsi tomu zatloukl další hřebíček do rakve.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#9 Příspěvek od MiraSt »

Takže oprava nerentabilní. Směr SD.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Rentabilita závisí na schopnostech.
Doporučuji sepsat co jsi zjistil, a co jsi dělal, a předat to dál.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Součástky“