kvalita záznamových nosičů

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#31 Příspěvek od Crifodo »

ty ti nařežou v každý tiskárně tiskopisů.

Ta věc stačí datovým tokem aspoň na 128k MP3?

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Panda38 »

Myslím že v tom hukotu Ti bude jedno, zda to má 128 nebo 16 kbps :-)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

Náhodou, 1200 bps to zvládá děrovat online a číst možná i rychleji.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Habesan »

Čtení je mechanické, nebo optické?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Panda38 »

Mechanicky jen u hodně starých typů, u sálových počítačů už jen výhradně optické čtečky, jinak by ty pásky brzy odešly. I tak byly dost namáhané na hranici - když při rychlosti čtení 2000 ch/s dokázaly stopnout přesně na 1 znak.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#36 Příspěvek od Andrea »

To mi přijde jako nesmysl, aby to z 5m/s stoplo na znak, spíš se to o ty přejeté znaky vrátí. Tenhle krám se aspoň vrací a to jede sotva 0,3m/s.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#37 Příspěvek od Celeron »

To byly casy... Mechanicky snimace derny pasky a pomaly derovace byly treba v porizovacich dat Consul. Drevenej kancelarskej stul a v suplatech snimac a derovac, nahore psaci stroj. Asi tak 15 zn/sek. Ve snimaci vyjizdely do pasky kolicky, kterej kdyz prosel, byla v pasce dira. Ten rachot pri kopirovani derny pasky s vypisem na psacku byl strasnej.
U ZPA 600 v puli 70 let uz byly FS1500 opticky snimace ze kterych pri cteni litala paska az 2-3 m daleko. :) Neumely couvat, tak se paska popotahovala zpet. Derovac tam byl Facit 1500, myslim, ze ze Svedska. Byl docela rychlej tak 0,5 m pasky za sekundu. A neuveritelne kvalitni mechanika a razniky. Vzpominam, ze pokud se v nem ucpala prachem nebo bourakem draha, musela se vycistit ocelovou planzetou. Jeden dobrak zapomel planzetu v derovaci, dal test a Facit deroval do ni a vubec mu to nevadilo. Nekde mam jeste leru na mereni roztece pro 5 a 8 pasku.
Jirka

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#38 Příspěvek od tomaw »

FS1500 snimac opravdu dokaze zastavit na znak, mam doma jeste jeden funglovku v krabici . tady jsem nasel i nejaky pokec http://www.fi.muni.cz/usr/jkucera/pv109 ... paska.html
Nedavno jsem si poridil i DT105 polsky derovac ale jeste nechodi ( shnile reminky ). Nasel jsem na netu ze na ne kdosi v cechach dela servis ,myslim si ze by tam sly sehnat i ty pasky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

Asi pred 6 lety se v jedny fy likvidovalo sklepeni od bejvalyho VS. Nak jsem se tam nachomejtl a odvezl si asi 10 beden dernych stitku. Perfektni na vypodkladani a poznamky do konce zivota. Co tam bylo 20 cm kotoucku derny pasky, jeste v igelitu. Zluta, zelena, ruzova, modra, bila. Tenkrat mi to prislo k prdu. Kdybych vedel, odvezl to taky :)
Jirka

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Panda38 »

Uchránil jsem před rodinou poslední půl krabice děrných štítků, používaných na poznámky, protože už se pomalu mění na zlatý poklad.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#41 Příspěvek od konosuke »

Papírové děrné štítky...kdo to pamatuje ? Existovaly a používaly se ještě na sálovém počítači na VŠB Ostrava léta páně 1982 kde nás asistenti trápili algolem 60 a fortranem. Pryč jsou mladá léta...Dneska máme CD, CD-R, CD-RW jakož i jiné nosiče informací a záznamu dat, využití je široké, ozdoba na stěnu, dekorace studia, pivní tácky, plašidlo na ptáky nebo...
Přílohy
CD mirror.jpg
(104.84 KiB) Staženo 21 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“