Dělička BP5260

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

Dělička BP5260

#1 Příspěvek od Milan »

Dobré ráno, koupil jsem mnoho let nepoužívaný čítač BM526 s děličkou BP5260. Po zapnutí nesvítilo nic ,naštěstí byla závada rychle vizuálně nalezena - spálený odpor R3 ve zdroji +295V. Ten byl již nejméně jednou vyměňován,konstruktér použil odpor 1W a zatížil jej trvale cca 0,8W (při 240V v síti asi víc),takže víc beden na stole na sobě a po čase konec...
Jinak čítač funguje až na znak ms, který se mi nepodařilo v žádném režimu rozsvítit -popravdě z návodu jsem nezjistil ,kdy by svítit měl -asi měření T ,ale jaké ?
Problém je s děličkou BP5260 ,nemám a na netu jsem nikde nenašel ani kousek dokumentace - nemáte ji prosím někdo ? Něco je zřejmě s řízením digitronu- přepnu-li přepínač rozsahu do levé krajní polohy,svítí 0,v další poloze svítí všechny číslice ( z logiky vyplývá,že by asi měla svítit 1),v dalších polohách se rozsvěcí postupně 2,3....9 . Nesetkal jste se prosím někdo s touto závadou či nemáte nějaký odkaz na dokumentaci ?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Hned první odkaz na gůůglu, schéma i DPS na Ulož.to.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#3 Příspěvek od Milan »

Díky za odkaz Jezevče,ale já hledám dokumentaci BP5260 ,BM 526 mám,ale dělička tam není,nebyla součástí základní výbavy.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Sorry, tak to dopadá, když se nečte pořádně...

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Ozvi se po SZ! :wink: Hlavně odkud jsi.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“