Funguje zásliková služba GME?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Funguje zásliková služba GME?

#1 Příspěvek od kulikus »

Funguje zásilková služba GME i po Praze?
Pobírám šokující zkušenosti s pražskou pobočkou GME.

Poslal jsem jim objednávku na 78 položek v 23 typech, uvedl jsem i katalogové kódy. Šlo o běžné položky, převážně konektory, rezistory, optočleny.
Seznam součástek s katalogovými kódy jsem vypsal z webu při sestavování cenové rozvahy i s kontrolou dostupnosti na pražské pobočce GM. Všechny položky byly dostupné, a dneska, tj. v den odeslání zboží, jsou stále na pobočce k mání skladem (dle webu).
Reakce byla rychlá, druhý den přišel k odsouhlasení seznam přepsaný na firmení formulář a žádost o kontaktní tel číslo (pátek 22.2.)

V dalším jsem požádal o proformafakturu. Odpověděli, že už zboží odeslali a nemohou nic změnit (út 26.2.)
Do dneška (pá 1.3.) pošta nedoručila nic. Od známěho, který byl v kopii komunikace, jsem tedy dostal kopii faktury na zboží _dneska_ odeslané.

Faktura obnáší dvě!!! položky (relé a pojistkové držáky) a v dalším e-mailu je jedna "stornovaná" položka, kterou mají také skladem v dostatečném počtu. Prošel jsem na webu GM všech 23 požadovaných typů součástek dle kódu. Všechny jsou na pražské pobočce k dispozici , většina v množství blízkém stu kusů.
Dámy v oddělení to berou dost hákem. Máte lepší zkušenost?

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

Ne, mám podobnou zkušenost, akorát s osobním odběrem objednávek ...
RouterBoard Mikrotik - router s neomezenými možnostmi

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od petus »

fakt se na to vykašlat... objednávat z ges.cz , soselectronic.cz nebo jiné
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od GeorgeB »

GME přemisťuje centrální sklad do Dobrovízu a stím sjou spojeny prodlouzžený expediční doby. Taky čekám, ale neměl jsem línou hubu a zeptal se na to. Konkrétně mi bylo sděleno, že příští týden by měla být moje objednávka vyřízena.
Jinak u GESu jsem kvůli jedný bužírce čekal asi dva měsíce a pak mi došla trpělivost a uvedenou položku jsem zrušil a až pak mi poslali celou zásilku. Mezitím mi stále chodily maily, že danou položku naskladní 3. týden 2013 a dávno už byl únor a stále se nic nedělo...

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od Philip_Fry »

Stejná zkušenost, nepamatuji u GME za poslední dva, tři roky jedinou objednávku, která by byla vyřízena včas a bez potíží. Bohužel.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#6 Příspěvek od monterjirka »

Poštu jsem nezkoušel, ale když jsem si objednal něco, co nebylo běžné na prodejně, bez problémů jsem to za pár dnů měl připravené na pobočce v Plzni.
Tak snad jen v "dávnější" minulosti ke mě nedorazil slíbený katalog, ale to se již nezjistí, jestli vznila chyba u GME nebo "na cestě".

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vypadá to, že se za posledních 15 let v GME nic nezměnilo...

Nevím, jak moc velký musí být člověk masochista, aby tam něco objednával. Možná tak ještě zajít osobně na prodejnu. Zlatý TME.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od cackler »

Dobrý postup je, objednat přes internet na osobní převzetí. Potom si druhý den přijít, oni to ještě nemají připravené, tak si to od nich nechat vytisknout a oběhnout si fronty sám. Nemusím si nic psát ani tisknout 8-)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od AmarokCZ »

GME Praha je z mé zkušenosti dlouhodobě spolehlivá - objednávky jsou většinou do 48hodin doma a kompletní. Reklamace případných chybějících (a naúčtovaných) položek jsou taky OK.
Nicméně blbé zkušenosti mám s osobním odběrem v Brně - na vyřízení objednávky musím v průměru čekat týden. Co tam s tím takovou dobu dělají???
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od GeorgeB »

ZdenekHQ píše:Nevím, jak moc velký musí být člověk masochista, aby tam něco objednával.. ..Zlatý TME.
Sám bych tomu nevěřil, ale najdou se stejné sopučástky u GME levnější než v TME. Konkrétní případ: Stereo potenciometry Piher u GME:46,7kč/ks, TME:61,3kč/ks. Cena bez DPH při 10ks.
Ale jinak také jsem si lehce zvykl na komfort u TME...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Podobně jako ve vlákně o šizených pouzdrech polovodičů: zvykejte si. Kam jde životní úroveň nejen v Kocourkově ale i okolo, se už rýsuje a na trhu nebude tolik místa pro víc hráčů. Dáte vydělat všem xxx obchodníkům, aby se stabilně uživili? Nebo jinak, kolik z vás by si trouflo zafinancovat a rozjet velkoobchod se součástkama včetně veškeré logistiky? Jak říká ZdHQ, je to masochismus, ale zrovna tak i ze strany provozovatele. Pohodář by to třeba už dávno položil, lidi propustil, šel by na pracák nebo se dal zaměstnat v rozpočtovce a natáhl ruku pro granty z brusele.
Je tu ještě někdo, kdo pamatuje nakupování v době, kdy trh řídil soudruh s VUMLem centrálně? dvacet součástek se kupovalo půl roku, osobně přes pult snad v Eltosu v UH a nebo na dvou místech v Praze, 80% sortimentu neměli, protože fabriky musely napřed splnit dodávky pro RVHP, tak se kradlo přes známé z výroby a nebo bastlilo podle toho, co bylo v šuplíkách.
Nikde není psáno, že ty poměry přijdou oklikou jinak. Dřív nebyly tranzistory, protože výrobu řídil soudruh, dneska nejsou stabilizátory, protože je rákosník vyhlodá zevnitř. Tuzemskou firmu, která skutečně ještě podniká, beru už jako raritu. A to se bavíme o prodeji dovozu, ne o výrobě.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od kulikus »

... a na trhu nebude tolik místa pro víc hráčů ...
Právě proto bych čekal, že se majitel GM bude zajímat o úroveň svých služeb a nastaví pravidla tak, aby nevytáčel důvěřivé zákazníky.
Napsat na web, že zasílají jen firmám a pak soukromníkům mimo Prahu, firmu nic nestojí a nemrhá to časem jejich, ani zákazníků.
Stávající přístup zásilkového oddělení shazuje reputaci a tím i obrat celé firmy.

Kapitáni GM nechávaj svoji bárku pořádně škroutat o dno mělčin.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdyby to byla moje firma, tak tam občas vlítnu a pořádně je proženu, ono to totiž dnes jinak nejde. Jinak to končí tak, jako GME.

Ale už v začátcích GME, když jsem potřeboval součástky hned a ne až za půl roku, což byl běžný dodací termín, tak nezbylo, než sednout s kámošem do autobusu a zajet si do Prahy do velkoobchodu. Autobusem jsme jeli proto, že jsme potom skončili u Fleků. Velmi rychle jsem potom "utekl" k SOS Electronic.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

Po pravdě, i existence bárky po patnáct nebo dvacet let buď o něčem svědčí, nebo o něčem svědčí. Historie spousty firem tak dlouho netrvala.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

V GME je to různé, pobočka od pobočky se dost liší. Před měsícem expedice z Plzně a tragedie. Jedna položka bez omluvy nedodaná, pár odporů sice zaplacených, ale nedodané. Na emaily nikdo neodpověděl. Expedice cca týden.
Teď ve čtvrtek v 16:20 objednávka s expedicí z Prahy. V pondělí to přiveze PPL, podle faktury snad kompletní.
Horší je, že dva roky mám u nich v profilu změněnou emailovou adresu, změnu mi i potvrdili a stejně část korespondence chodí na starou. Urgoval jsem to několikrát, pokaždé někdo napsal, že to zařídí. Zatím poslední slib mám z pátku, jsem zvědav jestli už to konečně vyjde. Zajímavé je, že letáky a potvrzení o přijetí objednávky jde na novou adresu. To nejspíš posílá jakýsi automat, ale info o zpracování a vyrozumění o expedici jde na starou. :roll:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“