AM vysílačka

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
p0o9I
Příspěvky: 29
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od p0o9I »

No, začal jsem trochu prolézat trh a skončil jsem na Alze :D vcelku by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi těmato dvěma typy
http://www.alza.cz/brondi-fx-dynamic-d133733.htm
http://www.alza.cz/sencor-smr-600-twin-d246131.htm

Skoro se zdá, že jsou totožné, jenom je Sencor lépe popsaný. Zas u něj píšou menší dosah.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Dokonce je dost pravděpodobný, že jsou totožný - a ten Brondi je jen přejmenovaný Sencor. Nebyla by to (nejen) v oblasti elektroniky žádná výjimka - stačí se podívat na Forda Fiestu a Mazdu 121 nebo na "trojčátka" z kolínský TPCA (Pažout 107 + citrón C1 + Tojóta Jádu) nebo z BAZky (VW Up! + SEAT Mii + ŠKODA Citigo).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
p0o9I
Příspěvky: 29
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

#18 Příspěvek od p0o9I »

Takže asi nejzásadnější rozdíl je, že Brondi má pod baterkou přepínač pro větší výkon.
Ne že by bylo nouzové vysílání na PMR nějak užitečné, ale je to asi jediný rozdíl.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Přepínač pro větší výkon ? To jsem ještě neviděl. Není to tak, že je to přepínač pro menší výkon ? :wink:

Uživatelský avatar
p0o9I
Příspěvky: 29
Registrován: 21 bře 2010, 01:00

#20 Příspěvek od p0o9I »

no jelikož je to vratná změna, tak jde samozřejmě brát i jako přepínač pro menší výkon :D
Ale jelikož je PMR legální do 500mW a tenhle přepínač přemíná standard a cca 1,4W tak bych uvažoval za původní stav spíše 500mW, tedy je to přepínač na větší výkon..

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#21 Příspěvek od ok1hga »

v SMR600 tam ten přepínač není,
ale pod baterkama je v udělaný prolis aby to šlo asi dodělat . . .
dovnitř jsem ještě nelezl, ale předpokládám, že by to mělo jít realizovat.
. . . tak už jsou po záruce, možná se na to i podívám a někdy později dám vědět.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“