dvoufázová regulace triakem

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

dvoufázová regulace triakem

#1 Příspěvek od Uranin »

Potřebuju regulovat napětí na dvoufázově připojeném transformátoru,chtěl sem použít triakovou regulaci viz foto.Jen bych zvýšil napětí kondenzátorů.Triak mám 40A/800V.
Přílohy
triak-regul.png
(7.49 KiB) Staženo 109 x

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#2 Příspěvek od SDZ »

Já zkoušel regulovat trafo svářečky s BTA140/800 na něm byl hliníkový plech 70x70x2 Fungovalo to naprosto bez problému,ale pro tafo to není dobrý.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Kolik ještě tech dotazů k jedné nerealizované-imaginární svářečce rozkouskuješ ? Jak dvoufázově ? Prostě jednofázově s rozkmitem 400V . Ano zvětši povolená napětí kondů a v poměru i odpory , jak hodnotově , tak watážně . I sem dopiš problémy s podvozkem a pětipolovou vidlicí či chráničem .

Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#4 Příspěvek od Uranin »

nevěděl sem,že tady můžu mít jenom jednu otázku.Tak zaprvé trafo je na C jádru a možnost zapojení 230V nebo 400V.Já nejdříve zvolil 230V.Hotstart a Antistick pouzil ze svarinfa uprava svařečky BerlanBWIG180.Požadoval sem pomoct s upravou,protože pro ragulaci napětí sem použil regulaci s triakem a u Berlangu je to trochu jinačí připojení.Jenže problém nastal v zátěži,trafo je výkonné a při přilepení 3 až 4mm elektrody vypadne až pojistka ve Fejfarce a to mám motorovej jistič 20C zanim hlavní 25A na konci 25A pojistky.To sem se dozvěděl,že pojistky by měli být 35 až 50A.Je to starej barák a rozvody sou nové,ale jen do Hodin.Přívod je právě starej.Tak potřebuju pomoci s řízením na 400V.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Otázek můžeš mít kolik jen chceš, když budou mít smysl. Jen když řešíš jednu věc a založíš kvůli tomu deset vláken, tak je to nepřehledný. Takto se zase každej, kdo nezná předchozí dotazy, bude pídit po podrobnostech, který už byly z tebe jednou vypáčeny. :D Velmi pomůže, když se na problém díváš komplexně, znáš tolik detailů, kolik je jen možný. Když ti chce někdo poradit, tak přece nebude prolízat deset vláken, aby byl v obraze.

Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#6 Příspěvek od Uranin »

Tak zde Triaková regulace 400V.Odskoušená a jednoduchá.
Přílohy
regulátor.gif
(7.35 KiB) Staženo 240 x

Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#7 Příspěvek od Uranin »

zdravím,tak sem našel jiné zapojení řízení pro svářečku,ale nemám hodnoty součástek,jen vím že triak ts je nějaký Z0107MA.Můřete mě poradit?Ještě včem je lepší,než ten základní.Dík
Přílohy
Regulace.png
(8.74 KiB) Staženo 170 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

V citlivosti .

Uživatelský avatar
Uranin
Příspěvky: 58
Registrován: 04 bře 2013, 01:00

#9 Příspěvek od Uranin »

Dík

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“