Philips 32PFL7562D-Standby

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vali46
Příspěvky: 26
Registrován: 25 říj 2007, 02:00

Philips 32PFL7562D-Standby

#1 Příspěvek od Vali46 »

Ahoj,
pred nejakym casem mi uhodil blesk do wifi routeru a na stejnym zasuvkovym obvodu jsem mel zminenou TV. Nesla zapnout, jen blikala cervena led. Tak se to dalo k "opravarovi", ten rek ze to po blesku nevypada a ze je asi mrtvy cely tuner. Tak sem ji postavil do kouta. Casem sem narazil na zminku, ze pokud jede standby, tak se da vyblikat kod chyby. Tak jsem to dnes chtel zkusit a hle, led kontrolka neblika. V tu chvili mi bylo jasny ze to jeste vic pokurvil nez to bylo. Tak jsem schodil standby modul a koukam meneny stp6nk60z, gain odpor a source odpor. To mi fakt neni jasny co stim ten umelec delal, jedina vec, ktera urcite fungovala tak ji znici. Musel to nejak cely poslat do zkratu. Sice zminene veci povymenoval, ale standby furt mrtve. Tak to vzdal. :roll: :roll:

aktualni stav:
vymenen 3104 misto 12k na 22R
6105 vymena
problem je, ze neleze signal z TEA1533AT, asi ho taky odstrelil, VCC je 4,8V, podle schema ma bejt 12V4 (11V3) ale taky to nemusi byt pravda, to schema presne nesedi. Mam i papirove primo k TV ale tam je pro zmenu uplne neco jinyho. :-D

schema: http://www.uloz.to/xGeMtuX/televize-pdf


Nejake rady? Ma to cenu opravovat nebo to mam mrsknout do popelnice?

Diky moc.

Obrázek

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Možno ti pomôže datasheet
Přílohy
TEA1533AT.pdf
(120.45 KiB) Staženo 151 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Vali46
Příspěvky: 26
Registrován: 25 říj 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Vali46 »

hm,, Tak je KO, ale ted premejslim jestli ho vubec shanet.. Jake jsou vase zkusenosti s opravami TV po blesku? Mam takovy pocit, ze ve finale bude mozek(tuner) KO.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Tu ho majú.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Vali46
Příspěvky: 26
Registrován: 25 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Vali46 »

Já vím, ale problém byl poštovné. Naštestí místní prodejce od nich bere, tak sem u něj objednal.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“