LCF - problém s mìøením Frekvence

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

LCF - problém s mìøením Frekvence

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Mám takový problém postavil jsem si tento LCF metr: http://www.cmail.cz/doveda/konstrukce/index.htm
LCF funguje ale je tam takový malý problém s mìøením FREKVENCE na vstupu HF. Pøi mìøení nízkých kmitoètù - øádovì jednotek KHz, mi LCF ukayuje frekvence okolo desítek nebo i stovek KHz. Pøi vyšších kmitoètech se už tento problem nevyskytuje. Zkusil jsem pøipojit LCF na osciloskop a zjistil jsem , že na napájení se objevují zákmity, které se dostanou až na baterku 8O - což mi není jasný.Zákmity se objeví jen pøi mìøení HF. Navíc pokud pøipojím na vstup nezapojený kabel na display se objeví frekvence okolo 30 -100Khz. Udìlal jsem pár uprav.
Použil jsem místo BF256A tranzistor BF245

Pøedem dìkuji za jakoukoli radu jak se zbavit tohoto problému :D

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#2 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Treba skusit blokovat napajaciu vetvu procesora RC clenmi radovo 10 nF/100 Ohm. Pokial to nepomoze, treba zaradit este tantalovy kondik radovo par uF.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#3 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Este nieco, ja tam pouzita preddelicka, ECL obvody bez pripojeneho vstupu zvyknu kmitat, takze aj tam treba poriesit blokovanie.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Postavil jsem několik těchto LCF metrů pro kamarády a všechny fungovaly na první zapojení jak měly. Neudělals tam chybu při osazování, zkrat na desce nebo přerušený spoj?

Obrázek

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#5 Příspěvek od tatous »

Zvìøejòuji, co jsem poslal v e-mailu -
k zákmitùm na C BF245 - je skuteènì pùvodce BF245? Nevznikají zákmity jinde a nešíøí se po napájení až na C BF245 a baterku? Zkusit více blokovat !! Zkusit zmìnit pracovní body T1,2 a3. U T1 R17 (1-1,5k) v S, u T2 R18 (390-680R) v E a u T3 R20 (47-100k) v B, nebo R23 (470R-1k) v C. Také bych zkusil keramiku C14 (2u) zda nepropouští ( už jsem se setkal s keramickým kondem "polovodièem" - fungoval jako dioda ). Ještì zkusit zablokovat pin13 hradla HC132 kondem 100n proti zemi. Pokud ani tohle nepomùže, pak už jedinì vymìnit nìkterý z vadných ( mimotoleranèních) polovodièù. A nakonec, je baterie OK, "nemotoruje" ?Ještì zkusím nìco vykoumat, ale je to tìžké, když nemám na stole toho "pacienta".

Uživatelský avatar
om3wcd-alexandr
Příspěvky: 22
Registrován: 14 led 2007, 01:00
Bydliště: Handlová
Kontaktovat uživatele:

LCF - problém s měřením Frekvence

#6 Příspěvek od om3wcd-alexandr »

Pokial si si pozorne prečítal návod na nete, tak predposledný riadok píše-
prípadné dotazi ..... autor... Pokial ma bolí zub ,nepôjdem za kamarátom aby mi ho vyrazil, ale k zubárovi . Nejde o rýpanie, ale asi o tom zapojení niečo vie .Ahoj!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“