RS232 rozdíl mezi převodníkem a express kartou

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

RS232 rozdíl mezi převodníkem a express kartou

#1 Příspěvek od Prochy »

Zdarvim,

chtěl sem se zeptat, jaký je rozdíl mezi tím, jestli použiji v notebook pro připojení RS232 převodník či express kartu? Myslim si, že expresní karta mi vytvoří i v správci zařízení nejspíš com port, který poté mohu využívat jako normální port. Kdežto RS232->USB nevim, jak to přesně funguje. Jde mi hlavně o to, jestli se na to připojím klasickými aplikacemi, který mají v nabídce pouze COM port, jak přes tu kartu nebo přes ten usb převodník.

Děkuji za předem za odpověď

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

prevodnik ti urobi to iste.
zalezi, aky je tam pouzity chip. Ak je tam ftdi, tak bez problemov funguju aplikacie, ktore vyuzivaju aj hardwareove riadenie toku.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#3 Příspěvek od procesor »

Pripojením prevodníka USB-RS232 sa ti vytvorí tiež COM port, ale s vyššími číslami. Pre logický prístup je to jedno. Problémom je, že staršie aplikácie nepredpokladali viac portov ako COM1...4 a tak nedávajú v nastavenia možnosť sa k nim ani pripojiť.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Děkuji za odpovědi

To že by to bylo na vyšším čísle portu to by až tolik nevadilo, když tak bych to přesměroval pomocí VSPE na port, který bych měl v nabídce aplikace. :-)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pocitujlasku »

procesor: nie vzdy. Vo windowse sa da zmenit cislo portu. Ja na notebooku mam na usb prevodniku nastaveny port com2
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Zkušenosti s USB redukcemi mám vcelku dobré (Prolific, FTDI, Silabs, TI), hardwarové řízení toku podporují všechny čipy, pouze se občas výrobce redukce neobtěžuje signály od čipu ke konektoru přivést, mezi USB obvodem a konektorem je ještě MAX232 nebo ekvivalentní obvod. Číslo portu je možné ve Win překonfigurovat podle potřeby. S čím jsem ovšem na plné čáře neuspěl, je Ponyprog, používá bitbang se signály pro řízení toku a s redukcemi to sice funguje, ale hrozně pomalu, řešení přes USB neznám.
Michal

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Ještě k tomu rozdílu USB/expresscard na COM, Expresscard jsou postaveny na různých chipsetech a podle toho budou také různě fungovat, některé prý vnitřně jednou přes USB a mají v sobě Prolific PL2303, takže se budou chovat přesně stejně jako USB konvertor, jiné mají něco od MosChip, ty budou asi OK, pak jsem při brouzdání netem našel ještě nějaké další chipsety. Mrkni na Alzu. Objednal jsem levný expresscard adaptér z Ebay, tak jsem zvědav, na čem pojede, informace nejsou, Ponyprog bych na notebooku rád rozchodil.
Michal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ano, v ExpressCard slote je okrem PCI-E zbernice vyvedene aj USB, takze mnohe tie karty mozu byt len prezlecene USB redukcie.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od Prochy »

Tak jste měli pravdu, objednal sem si přes Ebay express kartu asi za 140Kč. Samozřejmě se dalo čekat, že za ty peníze to nebude asi extra zařízení. Ve Správci zařízení je uvedena jako USB-to-Serial COM, takže vlastně mám převodník, který funguje jen v noteboocích, který podporují Express karty, nevidim v tom moc výhodu no (tý express karty).

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Vítej do klubu, taky mi přišla USB redukce převlečená za expresscard :-(
Místo Ponyprogu jsem postavil USB programátor Openprog, pro potřeby mé aplikace vyhovuje, takže RS232 přestávám řešit.
Michal

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“